5
1
15. 11. 2013

V sobotu na Kobru

V sobotním pokračování II. hokejové ligy zavítá HC Milevsko 2010 na led pražského týmu HC Kobra Praha. Kobra je momentálně v tabulce na jejím 4. místě a současně je týmem s nejlepší bilancí na ledech soupeřů. Utkání na zimním stadionu Kobry začíná v sobotu od 18:00.

Kobra neměla příliš dobrý vstup do minulého ročníku. Postupně se však začala výsledkově zlepšovat a posunula se v tabulce směrem vzhůru. Nejlepší období zažila mezi 14. a 21. kolem, kdy v osmi zápasech ztratila jen 5 bodů. Pak už přišlo více proher, ale i tak se Kobře dařilo pravidelně sbírat body. Nakonec z toho bylo 7. místo v tabulce po základní části. V play-off se Kobra utkala s 2. týmem v pořadí Řisuty. A svedla s ním vyrovnanou sérii, byť se nakonec radoval favorit. V prvních dvou zápasech oba celky zvítězily na ledech soupeřů. Další dva naopak znamenaly vítězství domácích. Rozhodnout se tak muselo až v pátém duelu, ve kterém se radovaly Řisuty z výhry 6:4.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ve vzájemných zápasech loňské sezóny mělo Milevsko s Kobrou jako s jedním z mála týmů pozitivní bilanci. V prvních třech zápasech Milevsko dokázalo Kobru porazit, byť jednou to bylo až na nájezdy, čtvrtý duel se pak stal jednoznačnou záležitostí Kobry. První vítězství na domácím ledě znamenalo pro Milevsko vůbec první body v soutěži, výhra z Kobry naopak první body přivezené z venku. Z prvního vzájemného souboje vyšlo vítězně Milevsko po výhře 4:2. Milevsko nad Kobrou dvakrát vedlo, ale ta vždy dokázala srovnat. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný. Až na gól Milevska v poslední části nenašel pražský tým odpověď. V závěru se ještě Kobra pokusila vyrovnat při hře bez brankaře, ale buly prohrála a inkasovala ještě jednou do prázdné brány.
Ve druhém zápase rozhodlo Milevsko o svém vítězství 3:2 rozdílovým gólem čtyři a půl minuty před koncem základní části. Do té doby byl stav vyrovnaný, když se oba celky prosadily jen v přesilovkách. Jako první využila přesilovou hru Kobra. Milevsko rovněž dvěma góly v početní výhodě otočilo stav ve svůj prospěch. I Kobra se však v závěru prostřední části podruhé prosadila v přesilovce. O vítězi rozhodl jediný gól v závěrečném dějství, který jako jediný v zápase padl při plném počtu hráčů na ledě.
Třetí střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů. V divokém zápase byly k vidění nejen prodloužení a nájezdy, ale také hned 12 gólů a několik zvratů ve skóre. Účet zápasu otevřela Kobra, ale po první třetině vedlo 3:1 Milevsko. Druhá část skončila přesně opačným výsledkem, kdy nejprve Kobra dvěma slepenými góly vyrovnala, aby vzápětí opět inkasovala. Půlminuty před koncem prostřední třetiny se hostům však znova podařilo stav srovnat a na začátku třetího dějství jít do vedení. Milevsko vyrovnalo a 5 minut před koncem znova převážilo skóre ve svůj prospěch. Vedení ale neudrželo a tak zápas po prodloužení dospěl až do nájezdů. V těch se prosadili jen domácí hráči a mohli se tak radovat z výhry 7:6.
Ve čtvrtém měření Kobra dokázala porazit Milevsko poprvé v základní části, ale o to bylo její vítězství jednoznačnější. Základ své výhry položila hned v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Ve druhé části se Kobře dařilo ještě více, když odskočila až na rozdíl 8:1. Poslední část se už jen dohrála, přičemž skóre se nezměnilo.

Týmové statistiky Kobry vede stejně jako loni Jiří Jakeš. V zaznamenaných 10 zápasech nasbíral 20 bodů za 6 gólů a 14 asistencí. Za ním následuje nejlepší střelec týmu Martin Čurda , jenž už konta soupeřů zatížil 10 góly, ke kterým přidal 6 přihrávek. Stejným počtem bodů se pyšní třetí v pořadí produktivity a s 16 body nejvíce bodující obránce Jan Pohl . Ten vstřelil 5 gólů a u11 z nich asistoval. Z dvojice gólmanů, kteří se postavili do branky Kobry, odchytal více zápasů než zkušenější Ondřej Malík odchovanec extraligové Slavie Václav Mouček.

Sestava Kobry z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Kobra : Mouček – Ton, Pohl, J.Verbík, R.Verbík, Cafourek, Sem, Čtveráček, Jakeš, Hampl, Čurda, Strnad, Slanina, Malý, Paris, Žáček, Tuček, Sekerka, Šrámek

Kobra měla hned v úvodním kole letošní druholigové sezóny volný los, poté svěřenci trenéra Šeby zvítězili v pěti zápasech za sebou. Ve svém prvním zápase hostila Kobra Klatovy a náležitě si v něm hosty vychutnala po výhře 12:3. První třetina skončila ještě výsledkem 1:0. Po druhé části už to bylo o 3 góly a v poslední třetině už se rozjel domácí brankostroj na plno, když jí Kobra vyhrála 7:1. Úspěšné pro Kobru bylo i úvodní venkovní vystoupení, když v Táboře zvítězila 3:1. Hosté rozhodli v prostřední třetině, ve které vstřelili všechny své góly. Tábor dokázal odpovědět jen jednou v poslední části. Následovala těsná výhra 4:3 nad Jindřichovým Hradcem. Vajgaru přitom vyšla první třetina, po které vedl 3:1. Vedení však neudržel. Kobra předvedla dokonalý obrat. V prostřední třetině snížila a v poslední části dvěma slepenými góly zvrátila stav ve svůj prospěch. Povedený obrat předvedla Kobra i v Jablonci, kde zvítězila 6:4. Přitom Vlci vedli v zápase už 3:0. Kobra vše zvrátila v závěrečné části, kterou vyhrála 5:1. V 6. kole zastavila Kobra bodovou sérii Sokolova, když jej zdolala 4:2. Hostující tým vyhrál jedním gólem první třetinu, ale v prostřední třikrát inkasoval. I přes snížení ve třetí části už Sokolov vyrovnat nedokázal a v závěru ještě jednu branku obdržel. První ztráta přišla až v Klášterci, který porazil Kobru 7:4. Na první domácí gól odpověděla Kobra ještě v té samé minutě. Pak se však prosazoval jen Klášterec, který si postupně vybudoval náskok 7:1. Ten Kobra zkorigovala až v samém závěru. O tom, že se Kobře daří na ledech soupeřů, přesvědčila v Kolíně, kde zvítězila 3:2 po prodloužení. Domácí tým dvakrát v utkání vedl. Kobra vždy vyrovnala a v prodloužení v přesilovce rozhodla o zisku bonusového bodu. Do prodloužení dovedla Kobra i další duel, tentokrát doma se Žďárem a znovu v něm byla úspěšná. Oba celky se střídaly v základní hrací době ve vedení, ale po 60 minutách byl stav nerozhodný. Kobra se znovu v prodloužení prosadila v přesilové hře a zvítězila. Do třetice se Kobra radovala z výhry v prodloužení po využité přesilovce v Řisutech. Zde zvítězila 4:3. Kobra po první části vedla 2:0. V prostředním dějství přidala ještě jeden gól, ale Řisuty rychle snížily a ve třetí třetině dvěma góly vyrovnaly. Prodloužení patřilo Kobře. Ani čtvrtý zápas Kobry v řadě se nerozhodl v základní hrací době. Utkání s Moravskými Budějovicemi dospělo až do nájezdů. Kobra vedla od poloviny zápasu. Moravské Budějovice vyrovnaly minutu před koncem a v nájezdech rozhodly o exportu 2 bodů po výsledku 2:1. Po těsných výsledcích se naopak v dalším měření Kobry jednalo o jednoznačnou záležitost. V Bílině zvítězila 8:1. Po 2 třetinách vedla Kobra 5:0 a až za tohoto stavu povolila domácím vstřelit čestný gól. Pak se však ještě třikrát prosadila. Po gólovém posvícení následoval půst. Doma se Kobra proti Nymburku neprosadila ani jednou. Nymburk naopak dvakrát skóroval v poslední části. Chuť po domácí prohře si Kobra spravila v minulém kole v Pelhřimově, kde vyhrála 6:3. Povedl se jí vstup do zápasu. Po gólech z 1. a 8. minuty vedla 2:0 po první části. Když v druhém dějství přidala další dva góly, bylo o vítězi rozhodnuto. Pelhřimov se sice přiblížil na rozdíl dvou branek, ale Kobra rychle odpověděla a výsledek si pohlídala.
Milevsko se nadále trápí. Jeho série prohraných zápasů se natahuje a navíc se v posledních zápasech jen stěží gólově prosazuje. Ukončí Milevsko bezbodovou sérii a potvrdí lepší bilanci z loňských vzájemných zápasů? Nebo Kobra splní roli jasného favorita? To ukáže sobotní duel.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Kobra Praha vs Milevsko

Branky a nahrávky: 22. Pohl (Ton, Čurda), 23. Ton (Pohl, Jakeš), 26. Paris (Hampl, Slanina), 56. Jakeš (Bárta, Ton), 60. Pohl - 26. Horváth (Nevolný, Reiniš), 33.Król (Procházka). Rozhodčí: Orlický - Votrubec, Mašek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:28 (11:8, 14:10, 8:10) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.