5
1
7. 11. 2013

Přivítáme Klášterec

Druhá hokejová liga nabrala řádné tempo a znovu se hraje bez přestávky dvakrát týdně. Po středečním kole následuje hned to víkendové. HC Milevsko 2010 v něm hostí na domácím ledě HC Klášterec nad Ohří.

Loňské výsledky Klášterce připomínaly jakési velké vlny. Po špatném startu do soutěže přišlo pětizápasové výsledkové zlepšení, po kterém však následovala dlouhá série bez tříbodového zisku. A tak se to opakovalo. Celkově však bodové zisky Klášterce postupně rostly, čehož výsledkem bylo konečné 5. místo v tabulce po základní části. V play-off se Klášterec utkal se 4. týmem tabulky Klatovy. Až do pátého rozhodujícího zápasu si oba celky držely výhodu domácího prostředí. V rozhodujícím střetnutí se radoval Klášterec, který zvítězil v prodloužení na ledě Klatov a postoupil do dalšího kola vyřazovacích bojů. V semifinále play-off narazil Klášterec na Řisuty, kterým podlehl v sérii 3:0 na zápasy.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ve vzájemných duelech minulé sezóny si oba týmy připsaly dvě výhry, bodově však byl úspěšnější Klášterec. Milevsko totiž dokázalo jednou zvítězit po prodloužení a jednou po nájezdech, zatímco Klášterec při svých výhrách bodoval naplno. V prvním vzájemném měření byl úspěšnější Klášterec, který ač oslaben vyhrál v Milevsku 4:2. Klášterec se v první třetině ujal v přesilovce vedení. Když pak v prostřední části využil další početní výhodu, nevypadalo to s domácím týmem dobře. Milevsku se však ve druhé třetině podařilo snížit, následně přežít druhé dvojnásobné oslabení a na začátku třetí třetiny vyrovnat. Po hrubé chybě však inkasovalo necelých 5 minut před koncem rozhodující gól a při hře bez brankaře ještě jeden.
V odvetě v Klášterci Milevsko poprvé v sezóně dovedlo zápas do prodloužení a hned s vítězným závěrem po výhře 5:4. Milevsku velmi dobře vyšel vstup do zápasu, když na začátku 4. minuty vedlo 2:0. Klášterec se však nepříznivým stavem nenechal zaskočit. Za minutu snížil a pak využil dvojnásobnou přesilovku k otočení skóre ve svůj prospěch, když se prosadil i v jejím klasickém pokračování. Po bezbrankové druhé části se Milevsku podařilo vyrovnat, ale Klášterec šel brzy opět do vedení. Milevsko však znovu našlo odpověď a poslalo zápas do prodloužení. V tom se hostující celek prosadil půlminutu před jeho koncem v početní výhodě.
Třetí střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů, po kterých Milevsko zvítězilo 3:2. Milevsko se v utkání ujalo v přesilovce vedení, které Klášterec v první třetině srovnal a ve druhé obrátil pro sebe. I Milevsko však ještě v téže části skóre vyrovnalo. Ve třetím dějství se domácím podařilo vstřelit gól, ale ten nebyl rozhodčím uznán. Jiná branka už nepadla ani ve zbytku základní hrací doby, ani v následném prodloužení. O osudu zápasu tak rozhodly nájezdy, ve kterých bylo Milevsko úspěšnější.
Čtvrté měření skončilo vítězstvím domácího Klášterce 5:2. Domácí tým se ujal vedení v 9. minutě. Vzápětí měl početní výhodu, kterou bleskově využil. Od úvodní branky neuběhla ani minuta. Milevsko rovněž využilo přesilovku a ke konci první třetiny snížilo. Klášterec však v prostřední části přidal další dvě trefy a na poslední část šel s tříbrankovým náskokem. Milevsko se přiblížilo na rozdíl dvou branek, ale více se mu už skórovat nepodařilo. Ke konci zápasu zkusilo i hru bez brankaře, ale inkasovalo při ní ještě jeden gól.

Přípravné zápasy

V přípravě nastoupil Klášterec k 9 zápasům. Ve dvojutkáních se potkal se svým druholigový soupeři ze skupiny Západ Sokolovem, Děčínem a Řisuty. Se Sokolovem svůj domácí duel vyhrál, venku naopak neuspěl. S Děčínem a Řisuty prohrál obě střetnutí. Klášterec v přípravě rovněž potkal dva zahraniční soupeře a to tým třetí švýcarské soutěže EHC Burgdorf a rakouský Salcburg. Na úvod přípravy pak zdolal juniorku Litvínova.

Nejlepší hráči soupeře

Na čele týmových statistik jsou shodně s 11 body Libor Řepík , který má na svém kontě 5 gólů a 6 asistencí a s 10 góly nejlepší střelec týmu Danko Deveri . Mezi obránci mají stejně 5 bodů Petr Štrach a Jakub Loučka, oba se shodnou bilancí 2 gólů a 3 asistencí. Mezi brankaři má výsadní postavení Pavel Damašek.

Sestava Klášterce z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Klášterec: Damašek – Loučka, Mašek, Koblitz, Opalek, Drobný, Zicho, Řepík, Freiberg, Suk, Mála, Jáchym, Bečvář, Vrána, Peštuka, Paleček, Diviš, Toman, Schönauer

Před zápasem

Klášterci patří v současné době 11. místo v tabulce. Vstup do soutěže neměl Klášterec dobrý, když během prvních šesti kol dokázal zabodovat pouze v jediném zápase. Na úvod soutěže zavítal Klášterec na led svého soupeře v play-off Klatov. Těm se odveta vydařila, když zdolaly Klášterec 5:3. Klatovy byly po celý zápas ve vedení. Klášterec se stále držel na dostřel. Pět minut před koncem se podruhé přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat nedokázal ani v závěrečné hře bez brankaře, kdy naopak ještě jednou inkasoval. V prvním domácím utkání nestačil Klášterec na Tábor, kterému podlehl 3:7. Hostující tým šel do vedení a postupně si získal náskok 3:0. Ten Klášterec snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Tábor si výsledek pohlídal. V dalším průběhu navýšil stav na 7:2 ve svůj prospěch a až v závěru dovolil domácím zkorigovat na konečný výsledek 7:3 pro Tábor. První body získal Klášterec ve 3. kole v Jindřichově Hradci. Klášterec získal v J. Hradci dvougólové vedení, které domácí tým ještě v první třetině dokázal srovnat. Pak se ale prosadil jen hostující celek a po třech dalších gólech se radoval z výhry 5:2. Poté Klášterec podlehl doma Jablonci po divokém výsledku 6:7. Jablonec vedl po dvou třetinách v Klášterci 5:2. Domácí tým předvedl v poslední třetině mohutný finiš, avšak dotáhl se jen na rozdíl jednoho gólu. V Sokolově prohrál Klášterec 3:1. Po bezbrankové první třetině skóroval Sokolov na začátku druhé i třetí části. Klášterci se pak podařilo snížit, ale při závěrečné hře bez brankaře inkasoval ještě jednou. V dalším venkovním duelu schytal Klášterec vysokou prohru 8:1 v Kolíně. Na dvoubrankové domácí vedení zareagoval Klášterec kontaktním gólem ke konci první třetiny. Druhou část však prohrál 4:0, čímž bylo o vítězi rozhodnuto. Klášterec si pak spravil náladu v domácím duelu s Kobrou, kterou porazil 7:4 a připsal si druhou výhru. Na první domácí gól odpověděla Kobra ještě v té samé minutě. Pak se však prosazoval jen Klášterec, který si postupně vybudoval náskok 7:1. Ten Kobra zkorigovala až v samém závěru. Klášterec pak bodoval i ve Žďáru 5:4 po samostatných nájezdech. Žďár musel dvakrát dotahovat dvougólové hostující vedení. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Klášterec. Třetí výhru v řadě slavil Klášterec poté, co doma udolal Řisuty 3:2. Hosté se brzy po zahájení zápasu ujali vedení. Klášterec ještě v první části strhnul vedení na svou stranu. Řisuty však i do druhé třetiny vstoupily gólově a bylo znovu vyrovnáno. Rozhodnutí přišlo 8 minut před koncem zápasu. Bodová série skončila v Moravských Budějovicích, kde Klášterec schytal debakl 9:1. Domácí celek se prosadil dvakrát v první třetině a hned pětkrát v prostředním dějství. Až potom skóroval Klášterec, který však ještě následně dvakrát inkasoval. Pak přišla i domácí prohra 3:5 s Bílinou. Hostující dvougóĺové vedení Klášterec poprvé srovnal, podruhé již ne. Při závěrečné hře bez brankaře sice ještě snížil, ale posléze do prázdné brány inkasoval. Předchozí nezdary napravil Klášterec v Nymburce, kde zvítězil 3:1. Po bezbrankové úvodní třetině se z gólu jako první radovali domácí. Pak se ale třikrát prosadil Klášterec a odvezl si tři body. Venkovní vítězství potvrdil Klášterec doma s Pelhřimovem, když ani jednou neinkasoval a připsal si výhru 4:0. Domácí položili základ vítězství hned v úvodu, když se prosadili dvakrát během prvních pěti minut.
Milevsko v minulém kole v Sokolově bojovalo, ale na domácího favorita to nestačilo. Ve střetnutí s Kláštercem bude Milevsko usilovat o první tříbodovou výhru, Klášterec o prodloužení řady dvou posledních výher. Začátek zápasu je od 17:00.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 39. Urbanec (Hamerle, Procházka) - 18. Štrach (Toman), 33. Pešutka (Štrach), 47. Freiberg (Vrána) . Rozhodčí: Sýkora - Černý, Vavruška . Vyloučení: 6:7 navíc Fišera, Štěrba, Procházka (Milevsko) a Loučka, Kuncl, Diviš (Klášterec) všichni 5 + OK . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:36 (10:13, 14:11, 12:12) . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Pipek – Procházka, Srdínko, Štěrba, Janásek, Fišera, Hlinka – Homolka, Sýbek, Fořt - Urbanec, Decsy, Hamerle - Król, Horváth, Novotný - Reiniš, Sumerauer, , Záhora - Drda