5
1
5. 11. 2013

Středeční zápas v Sokolově

V dalším kole vycestuje HC Milevsko 2010 na led týmu HC Baník Sokolov. Utkání začíná na sokolovském zimním stadionu ve středu od 18:00.

V minulém ročníku skončil Sokolov na 6. místě tabulky skupiny Západ. Dařilo se mu hlavně v domácích zápasech, kde získal většinu svých bodů. V hodnocení venkovních zápasů měl třetí nejhorší bilanci. V play-off Sokolov narazil na 3. celek po základní části Děčín a vyřadil jej 3:2 na zápasy. Po úvodní venkovní vysoké výhře 8:1 v Děčíně uspěl Sokolov i doma a vypadalo to na rychlý konec. Následující dva duely však Děčín vyhrál a v rozhodujícím zápase měl výhodu domácího prostředí. Tu však nevyužil a po prohře 1:5 byl Sokolovem vyřazen. V semifinále vyřazovacích bojů bylo Sokolovu soupeřem vítěz základní části Tábor, jenž si se Sokolovem poradil 3:1 na zápasy.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

V loňských vzájemných zápasech si vedl o něco lépe Sokolov. První dva vzájemné zápasy skončily navlas stejným výsledkem - 4:1 pro domácí. Pak naopak dvakrát uspěli hosté. Třetí utkání získalo Milevsko výhrou 4:3 v Sokolově na nájezdy a závěrečný duel skončil výhrou Sokolova v Milevsku 6:4. První vzájemné měření vyšlo lépe Sokolovu po výhře 4:1. Milevsko se sice ujalo v zápase vedení ze svojí první střely na branku, ale domácí tým ještě do poloviny úvodní třetiny vyrovnal. Rozdílový gól vstřelil Sokolov těsně před koncem druhé části v přesilové hře. Milevsku se vyrovnat nepodařilo a navíc v závěru zápasu do otevřené obrany ještě dvakrát inkasovalo.
V milevské odvetě to dopadlo rovněž 4:1, navíc se stejným průběhem zápasu. Na úvodní gól se čekalo až do poloviny utkání, kdy se znovu jako první prosadil hostující tým. Milevsko však dokázalo rychle vyrovnat a pak dalšími dvěma góly, které padly v rozmezí půlminuty, zvrátilo stav ve svůj prospěch. V poslední třetině si domácí celek své vítězství pojistil ještě jedním gólem.
Ve třetím zápase Milevsku utekl začátek. Poprvé inkasovalo na začátku 5. minuty při vlastní přesilovce. V 11. minutě přidal Sokolov druhý gól, ale hosté za 12 vteřin přispěchali s rychlou odpovědí. Druhá třetina patřila Milevsku. Vyrovnalo gólem v oslabení a po polovině základní hrací doby šlo do vedení. Sokolov však dokázal ve třetí části srovnat a utkání tak dospělo až do nájezdů. V těch se našel jediný úspěšný střelec v hostujícím dresu.
V posledním duelu Milevsko završilo nepovedenou základní část loňské sezóny domácí prohrou. Se Sokolovem prohrávalo 0:2 už po první části. Ve druhé třetině nejprve snížilo, ale soupeř gólem ve vlastním oslabení znovu odskočil o dva góly. Milevsku se však podařilo ještě do konce prostřední části vyrovnat a na začátku posledního dějství jít do vedení. To drželo až do 56. minuty, kdy Sokolov po domácích tragických chybách otočil během půlminuty stav opět ve svůj prospěch a další gól přidal při milevské hře bez brankaře.

Přípravné zápasy

V přípravě odehrál Sokolov 6 střetnutí. Ve dvojzápasech nastoupil proti svým druholigovým soupeřům ze skupiny Západ Klatovum a Klášterci. V obou případech své domácí duely vyhrál, venku naopak neuspěl. Sokolov se v přípravě utkal i se zahraničním soupeřem s týmem třetí švýcarské soutěže EHC Burgdorf. Zápas se uskutečnil v Mariánských Lázních a Sokolov v něm zvítězil 4:2. Stejným výsledkem skončil i zbývající duel. Sokolov však byl tentokrát poraženým týmem, když podlehl juniorce partnerských Karlových Varů hrající ruskou MHL.

Sokolov - Klatovy 11:1

Nejlépe si prozatím v bodování vede Marek Švec. Ten v 11 zápasech nasbíral 10 bodů za 4 góly a 6 asistencí. Za ním následuje Ladislav Boušek , jenž zatížil konta soupeřů 5 góly, ke kterým přidal 3 přihrávky. Mezi obránci je na tom nejlépe se 7 body (2+5) Martin Rohan. V brance Sokolova se pravidelně střídají Vladislav Habal a Petr Hruška.

Sestava Sokolova z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Sokolov : Habal – M.Rohan, Grman, Tomeček, Ruprecht, Šik, Novák, Gombár - T.Rohan , Boušek, Vaněk, Sýkora, Dobřemysl, Švec, Chaljavin, Hudák, Koblasa, Říha, Račanský, Kašpar

Pro letošní sezónu prohloubil Sokolov svoji spolupráci s Karlovými Vary, což se projevilo nejen na soupisce týmu, ale rovněž na jeho výsledcích. Sokolov od začátku potvrzuje roli jednoho z favoritů. Nijak se na jeho úspěšnosti nepodepsal ani odchod trenéra Radima Rulíka do extraligového Litvínova, kterého nahradil úspěšný trenér mládežnických týmů Karlových Varů Mikuláš Antoník. V zahajovacím zápase podlehl Sokolov 4:3 na nájezdy v Táboře. Domácí tým se ujal vedení 2:0, ale Sokolov třemi góly převrátil stav ve svůj prospěch. Tábor vyrovnal v poslední minutě druhé třetiny. Další gól nepřinesla ani třetí třetina ani následné prodloužení. Rozhodnout musely až nájezdy, ve kterých byl lepší Tábor. V domácí premiéře udolal Sokolově 3:2 Jindřichův Hradec. Ten se na soupeřově ledě se ujal vedení, ale pak se třikrát prosadili domácí. J. Hradec snížil 3 minuty před koncem, avšak na vyrovnání nedosáhl. Následovaly dva úspěšné venkovní duely. Nejprve si Sokolov odvezl plný bodový zisk z Jablonce, kde zvítězil 5:1. Domácí tým se sice ujal v utkání vedení, ale pak už se prosazovali jen hosté. V Kolíně uspěl Sokolov po výhře 3:1. Hostující tým šel do vedení v první třetině a na začátku posledního dějství přidal další dva góly. Kolínu se podařilo snížit až v předposlední minutě. Stejným výsledkem skončil i domácí zápas Sokolova s Kláštercem. Po bezbrankové první třetině skóroval Sokolov na začátku druhé i třetí části. Klášterci se pak podařilo snížit, ale při závěrečné hře bez brankaře inkasoval ještě jednou. Bodová série se zastavila až v 6. kole v zápase na Kobře, kde Sokolov prohrál 4:2. Hostující tým vyhrál jedním gólem první třetinu, ale v prostřední třikrát inkasoval. I přes snížení ve třetí části už Sokolov vyrovnat nedokázal a v závěru ještě jednu branku obdržel. Po první bezbodové prohře následoval i domácí neúspěch, když se Sokolov ani jednou neprosadil proti Žďáru a prohrál 0:4. Hosté šli do vedení v první třetině a své vítězství završili třemi úspěchy v posledním dějství. Třetí prohra v řadě přišla pro Sokolov v Řisutech. Tam vyhrál první třetinu 1:0. Byl to však jeho jediný gól v zápase. Řisuty na začátku prostřední třetiny vyrovnaly a v poslední části zvrátily utkání pro sebe. Tím série proher pro Sokolov skončila a od té doby čtyřikrát zvítězil. Domácí utkání s Moravskými Budějovicemi mělo stejný průběh jako to předchozí Sokolova v Řisutech. Hosté šli do vedení, domácí góly ve druhé a třetí třetině otočili stav ve svůj prospěch. V Bílině zvítězil Sokolov 5:2. Hostující třígólové vedení dokázali domácí stáhnout na rozdíl jednoho gólu, ale Sokolov vzápětí dvakrát skóroval a výsledek si pohlídal. Doma si pak Sokolov poradil s Nymburkem po výsledku 6:2. Sokolov položil základ výhry v první třetině, kterou ovládl 3:0. Nymburk se v prostřední části přiblížil na jednobrankový rozdíl, ale více už nedokázal. Sokolov zlomil soupeřův odpor třemi brankami na přelomu druhé a třetí třetiny. Z minulého kola si Sokolov odvezl cennou výhru 4:1 z Pelhřimova. Na úvodní hostující gól našli ještě domácí odpověď, ale to bylo z jejich strany vše. Sokolov šel již na první přestávku s vedením, které gólem ve druhé a třetí třetině ještě navýšil.
Zatímco se Sokolov veze na vlně výher, Milevsko se utápí v sérii proher. Měření v Sokolově tak má, vzhledem k současnému stavu, jasného favorita v domácím týmu, kterému patří sice v tabulce 3. místo, ale se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Kolín.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Sokolov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Sýkora (Švec), 7. Boušek (Koblasa), 36. Dobřemysl (Boušek, Koblasa) - 17. Urbanec (Fišera, Štěrba) . Rozhodčí: Knapík – Kokrment, Zajíc. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:24 (15:9, 15:10, 8:5) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Sokolov

Habal - M.Rohan, Schusser, Tomeček, Ruprecht, Novák, Šik, Gombár - T.Rohan, Kverka, Vaněk, Koblasa, Dobřemysl, Boušek, Sýkora, Hudák, Švec, Říha, Račanský, Kašpar, Chaljavin

Pipek – Procházka, Srdínko, Štěrba, Janásek, Fišera, Hlinka, Čunát, Drda – Homolka, Sýbek, Fořt - Urbanec, Korous, Hamerle - Król, Horváth, Novotný - Reiniš, Sumerauer, Záhora - Drda