5
1
31. 10. 2013

V sobotu už od 17 hodin

Od listopadu má HC Milevsko 2010 stanovený začátek svých domácích sobotních zápasů už od 17- ti hodin. Poprvé tak tomu bude tuto sobotu, kdy HC Milevsko 2010 hostí na svém ledě HC Vlci Jablonec.

Jablonec procházel minulou sezónou se střídavými výsledky. V první čtvrtině se pohyboval uprostřed tabulky. V dalších částech základní soutěže se mu výsledkově tak úplně nedařilo a ocitl se v pořadí i na předposledním místě. Nakonec skončil v tabulce na 8. místě, tedy posledním zaručujícím ještě účast v play-off. Do vyřazovacích bojů tak šel proti prvnímu celku v pořadí po základní části Táboru. A ten roli favorita potvrdil i v play-off, kdy vyřadil Jablonec jednoznačně 3:0 na zápasy.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ve třech loňských vzájemných zápasech byl úspěšnější Jablonec, jen v jednom se radovalo Milevsko. V prvním souboji zvítězil Jablonec v Milevsku těsně 2:1. Domácí tým doplatil na střeleckou nemohoucnost, protože jinak byl v zápase lepším týmem. Po bezbrankové první třetině se Jablonec v prostřední části prosadil dvakrát. Dvougólový náskok udržel Jablonec přes řadu domácích šancí až do 56. minuty, kdy inkasoval v oslabení. Milevsko dohrávalo zápas v početní výhodě, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.
V odvetě v Jablonci o celkovém vítězství domácích 6:3 rozhodla již první třetina, hlavně její poslední pětiminutovka, ve které skóroval Jablonec hned třikrát. Milevsku se v prostřední části podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu, ale na druhou přestávku šel Jablonec přeci jen s dvoubrankovým vedením. K tomu přidal na začátku závěrečného dějství dva další góly, čímž definitivně ztvrdil své vítězství. Zápas skončil nakonec tříbrankovým rozdílem, stejně jako rozhodující první třetina.
Ve třetím střetnutí zvítězilo Milevsko doma 6:3. Domácí tým si postupně vybojoval čtyřgólový náskok. Ten Jablonec snížil, ale na začátku poslední třetiny znovu prohrával o čtyři góly. Hostující celek se ještě nevzdal. Přiblížil se na rozdíl dvou branek a v závěru se dostal i ke hře bez brankaře podpořené přesilovkou. Úspěšný však nebyl a naopak těsně před koncem do prázdné branky ještě jednou inkasoval.
Ve čtvrtém duelu Milevsko muselo v Jablonci naplno bodovat, pokud si chtělo uchovat naději na vyhnutí se baráži. A mělo k tomuto cíli dobře nakročeno. Zásluhou dvou využitých přesilovek se dostalo do vedení 2:0. Jablonec však rovněž v početní výhodě po polovině zápasu snížil. Ve třetí části nejprve vyrovnal ve dvojnásobné přesilovce a pak po dvou brejkových situacích strhl vítězství na svou stranu s výsledkem 4:2.

Přípravné zápasy

Ze sedmi přípravných zápasů prohrál Jablonec jediný a to domácí s Kolínem. Jinak si dvakrát si poradil s Vrchlabím a Děčínem, doma udolal Nymburk a po divokém výsledku přehrál i německý tým HC Tornado Niesky.

Nejlepší hráči soupeře

Na čele bodování Jablonce je Kamil Bříška . Ten si v 11 zaznamenaných zápasech připsal 14 bodů za 5 gólů a 9 asistencí. Za ním následuje s 8 góly a 3 asistencemi nejlepší střelec týmu Lukáš Tondr . Mezi obránci si v bodování nejlépe vede novic v jabloneckém dresu Jan Bittner jenž vstřelil 2 góly a na 4 z nich přihrál. Brankoviště jabloneckých Vlků střeží v této sezóně převážně Aleš Příhoda . Mladý gólman, který prošel mládežnickými výběry Mladé Boleslavi, Chomutova či Plzně. Záda mu kryjí Jakub Jelínek a Martin Bouška.

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Vlci Jablonec: Jelínek – Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Bittner, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr – Nevyhoštěný, Liška, Stehno - Mulač, Brokeš, Frk.

Před zápasem

Výsledky našeho sobotního soupeře jsou i v této sezóně střídavé. Severočeši rovnoměrně sbírají body jak v domácím prostředí, tak i na hřištích soupeře. V současnosti Vlkům patří 9. pozice skupiny Západ díky zisku 15 bodů. Jablonec zahájil mistrovské boje dvěma venkovními zápasy. Na úvod vyhrál v Jindřichově Hradci 2:0. Hosté se poprvé trefili před koncem druhé třetiny a při závěrečné domácí hře bez brankaře přidali druhý gól. V tom druhém už úspěšný nebyl, když podlehl na ledě Kolína 5:3. Hosté udeřili hned v první minutě, ale na první přestávku šel s jednobrankovým vedením Kolín. Po polovině zápasu padly v krátkém sledu za sebou tři góly. Dva z nich vstřelil Jablonec a tak po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. O svém vítězství rozhodl Kolín v závěrečné části, kterou vyhrál 2:0. V domácí premiéře nestačil Jablonec na Sokolov, když prohrál 1:5. Domácí tým se sice ujal v utkání vedení, ale pak už se prosazovali jen hosté. Domácí nezdar napravil Jablonec v Klášterci, odkud si odvezl výhru po divokém výsledku 7:6. Jablonec vedl po dvou třetinách v Klášterci 5:2. Domácí tým předvedl v poslední třetině mohutný finiš, avšak dotáhl se jen na rozdíl jednoho gólu. Ani druhý domácí zápas Jablonci body nepřinesl. S Kobrou neuspěl 4:6. Přitom Vlci vedli v zápase už 3:0. Kobra však předvedla dokonalý obrat v závěrečné části, kterou vyhrála 5:1. Ve Žďáru Jablonec prohrál 4:2. V první třetině se Jablonec ujal vedení, které domácí tým na začátku prostřední části srovnal. Další góly přineslo až závěrečné dějství. Na vedoucí domácí gól našel ještě Jablonec odpověď, ale na další dva ve své brance už ne. Až třetí domácí duel byl pro Jablonec úspěšný. Řisuty přehrál 4:1. K prvnímu gólu z první třetiny přidal Jablonec druhý po polovině zápasu. Řisuty rychle snížily, ale stejně rychle si domácí vzali dvougólový náskok zpět, který ještě v poslední části navýšili. V Moravských Budějovicích prohrál Jablonec v dalším kole 6:3. Po bezbrankové první třetině šel Jablonec v prostřední části do vedení. Moravské Budějovice ještě v této třetině otočily na 3:1 ve svůj prospěch a ve třetí třetině zvýšili na 4:1. Jablonec se přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale domácí celek si už vítězství vzít nenechal a v závěru si jej pojistil dalšími dvěma brankami. Následně zdolal Jablonec doma po fotbalovém výsledku 1:0 Bílinu. V Nymburce pak podlehl domácím 5:2. Nymburk se v průběhu zápasu dostal do vedení 3:0, ale Jablonec se ještě nevzdal, když snížil na 3:2. Definitivní uklidnění přinesla do nymburských řad 56. minuta, ve které se domácí během 16 vteřin prosadili dvakrát. V minulém kole si Jablonec poradil doma s Pelhřimovem 5:2. Na úvodní hostující gól odpověděli domácí třemi góly ještě v první třetině. V druhé části gól nepadl a tak se definitivně rozhodlo v poslední periodě. Pelhřimov nejprve snížil, ale Jablonec za 2 minuty znovu šel do dvoubrankového vedení, ke kterému v poslední minutě přidal ještě jeden gól.
Milevsko se po dobrém začátku postupně začalo tabulkou propadat a po poslední prohře v Jindřichově Hradci kleslo až na její samé dno. Pokud chce udržet kontakt s týmy v tabulce před sebou, musí začít nutně bodovat. Začátek zápasu je od 17:00.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 4. Fořt (Srdínko, Procházka), 30. Korous (Janásek), 39. Urbanec (Hamerle, Štěrba) - 16. Nevyhoštěný (Liška, Miškovský), 28. Bříška (Šulc, Tondr), 30. Nevyhoštěný (Mulač), 31. Šulc (Bříška, Tondr), 32. Miškovský (Mrkvička, Liška), 49. Tondr (Bříška), 59. Frk (Brokeš). Rozhodčí: Šmíd - Rubáš, Dančišin. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:47 (18:15, 8:20, 14:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:7.

Pipek (od 32. Škubal) – Štěrba, Čunát, Srdínko, Procházka, Dvořák, Hlinka, od 21. Janásek, od 32. Drda, – Urbanec, Novotný, Hamerle - Fořt, Sýbek, Homolka - Król, Korous, Záhora - od 32. Decsy, Vejchoda, Sumerauer