5
1
24. 10. 2013

Na derby do Jindřichova Hradce

Podruhé v řadě se HC Milevsko 2010 představí v jihočeském derby. Po posledním domácím duelu s Táborem zavítá tentokrát na led svého druhého jihočeského rivala KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Utkání začíná na jindřichohradeckém zimním stadionu v sobotu od 18:00.

Vajgar Jindřichův Hradec míval v posledních sezónách špatný vstup do soutěže, ale jeho výkony se postupně zlepšovaly a nakonec většinou atakoval nejvyšší příčky v tabulce. V minulé sezóně sice ovládl úvodní duel, ale pak znovu začal výsledkově strádat. Na rozdíl od předchozích ročníků však tentokrát nepřišel vzestup tabulkou. Výsledkem toho bylo nakonec 9. místo v pořadí. Tím přišel o účast v play-off a sezóna pro něj skončila hned po základní části.

Přípravné zápasy

V přípravných zápasech nastoupil Jindřichův Hradec k osmi duelům. Ve dvojzápasech se potkal se čtyřmi druholigovými soupeři ze skupiny Západ: Milevskem, Táborem, Moravskými Budějovicemi a Pelhřimovem. A vedl si v nich poměrně úspěšně. Jen dvakrát poznal hořkost porážky a to v Táboře a Moravských Budějovicích. Tři duely Vajgaru skončily remízou, z toho oba s Pelhřimovem. Ve zbylých třech zápasech Jindřichův Hradec zvítězil a byly to přitom tři poslední zápasy před zahájením mistrovských bojů. Dvě z těchto výher získal s Milevskem.

Milevsko - Jindřichův Hradec 5:7

Vajgar v dosavadním průběhu sezóny zaznamenal jen 14 gólů a tomu odpovídají i hráčské statistiky. Vysoko nad ostatními prozatím ční Luboš Voříšek, který si v 7 zaznamenaných zápasech připsal 8 bodů za 2 góly a 6 asistencí. Druhý v pořadí za ním zkušený Jaroslav Kocar má na svém kontě už jen 3 body s bilancí 1+2. Mezi obránci je na tom nejlépe další zkušený harcovník Stanislav Jasečko, který vstřelil 1 gól a na 2 z nich přihrál. V brance Jindřichova Hradce už se představili čtyři gólmani. Vedle tradiční opory Tomáše Kubeše dostává v brankovišti příležitost i dvojka prvoligového HC Motor České Budějovice Hynek Kůdela .

Sestava J.Hradce z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
KLH Vajgar Jindřichův : Kubeš - Jasečko, Popelka, Procházka, Tržil, Štěpán - Tomšík, Šperger, Mazanec - Kocar, Voříšek, Záhora - Glabazňa, Kasalý, Maryška.

Také v letošní sezóně zažívá Vajgar velmi špatný vstup do soutěže. K tomu se navíc přidala komplikace v podobě výskytu virového zápalu mozkových blan. Díky této zdravotní nepříjemnosti byla na několik dní přerušena veškerá zápasová a tréninkové činnost všech hokejových mužstev z Jindřichova Hradce. Vajgar tak prozatím odehrál jen 7 duelů a 3 zápasy byl nucen odložit. Na úvod podlehl J. Hradec doma Jablonci 0:2. Hosté se poprvé trefili před koncem druhé třetiny a při závěrečné domácí hře bez brankaře přidali druhý gól. V Sokolově podlehl Vajgar 3:2. Na soupeřově ledě se ujal vedení, ale pak se třikrát prosadili domácí. J. Hradec snížil 3 minuty před koncem, avšak na vyrovnání nedosáhl. V dalším kole nestačil Vajgar doma na Klášterec. Ten získal v J. Hradci dvougólové vedení, které domácí tým ještě v první třetině dokázal srovnat. Pak se ale prosadil jen hostující celek a po třech dalších gólech se radoval z výhry 5:2. Následný venkovní duel přinesl Vajgaru opět těsnou prohru, tentokrát 4:3 na Kobře. Vajgaru přitom vyšla první třetina, po které vedl 3:1. Vedení však neudržel. Kobra předvedla dokonalý obrat. V prostřední třetině snížila a v poslední části dvěma slepenými góly zvrátila stav ve svůj prospěch. Ani návrat na domácí led Vajgaru první body nepřinesl, když prohrál 3:6 se Žďárem. Po gólové přetahované v první části, která skončila výsledkem 2:2, se utkání lámalo v prostředním dějství. V tom zvítězil hostující tým 4:1, čímž položil základ ke svému vítězství. Po zdravotní pauze nastoupil J. Hradec doma proti Nymburku a po prohře 1:2 na samostatné nájezdy se dočkal prvního bodu. Nymburk šel do vedení už ve 3. minutě. Vajgar vyrovnal osm minut před koncem. Další gól nepadl ani v prodloužení a tak o vítězi rozhodly nájezdy, ve kterých se z bonusového bodu radovali hosté. V minulém kole se J. Hradec představil na ledě Pelhřimova, kde prohrál 6:3. Domácí Lední Medvědi vstřelili v prvních dvou třetinách vždy po dvou gólech. Vajgar se gólově prosadil až v závěrečné části, ale domácí favorit si výhru pohlídal.
V derby Jindřichova Hradce s Milevskem na sebe narazí týmy s nejhorší bilancí ve skupině. Oba jako jediní nedokázali naplno bodovat. Vajgar získal jediný bod, Milevsko sice o tři více, ale v posledních sedmi střetnutích vyšlo naprázdno. Sobotní měření ukáže, který z týmů si dosavadní velmi špatnou úspěšnost alespoň trochu vylepší.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Jindřichův Hradec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 13. Kasalý (Mazanec, Šperger), 19. Kocar (Jasečko, Voříšek), 24. Šperger, 37. Voříšek (Tržil), 39. Procházka (Kocar), 47. Tomšík (Jasečko, Kocar) - 25. Sýbek (Hamerle, Fořt), 44. Fořt (Homolka). Rozhodčí: D. Pražák - J. Mertl, Samuel . Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:34 (14:8, 11:14, 7:12). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.