5
1
22. 10. 2013

Derby s Táborem

Po dvou zápasech za sebou na domácím ledě se HC Milevsko 2010 představil dvakrát ve venkovních utkáních. Nyní má před sebou dvě střetnutí s přídavkem jihočeského derby. V tom prvním přivítá na svém ledě sousední HC Tábor.

Tábor se v loňské sezóně vrátil do druhé ligy po třech sezónách. Z toho dvě strávil v I. lize a jednu v krajské soutěži, ze které si hned vybojoval postup do II.ligy. A návrat to byl více než úspěšný. Od začátku soutěže se držel v horních patrech tabulky a nakonec skupinu Západ ovládl. Do vyřazovacích bojů tak šel z prvního místa. A roli favorita potvrdil i v play-off. Nejprve vyřadil jednoznačně 3:0 na zápasy Jablonec. V semifinále si poradil 3:1 na zápasy se Sokolovem a stejným způsobem překonal i posledního soka v play-off skupiny Západ Řisuty. V následné kvalifikaci o I. ligu obsadil Tábor 5. nepostupové místo.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

První tři vzájemná utkání vyhrál Tábor, až ve čtvrtém se radovalo Milevsko. Oba domácí zápasy Tábor jasně opanoval, když v obou rozhodl hned v první třetině. V prvním zápase v Milevsku získal vítězství až v samém závěru. V úvodním derby Tábor přehrál Milevsko 6:2. O výsledku rozhodla hned první třetina, kterou domácí tým vyhrál 4:1. Na úvodní táborský gól Milevsko našlo ještě odpověď. Ve druhé polovině první třetiny však Tábor nasázel Milevsku další 3 góly. V dalším průběhu své vedení ještě navýšil a v poklidu si kontroloval vítězství. Milevsku se podařilo snížit až v poslední třetině.
Ve druhém derby dlouho hostující Tábor tahal výsledkově za kratší konec. V závěru však předvedl famózní obrat. Milevsko si vybudovalo dvougólový náskok, který sice Tábor snížil, ale Milevsko si jej vzalo zpět a vedení 3:1 drželo až do 58. minuty. Na jejím začátku se hostujícímu týmu podařilo snížit, což ho nakoplo k velkému závěru. Rychle přidal další dva góly a v čase 58:50 se ujal poprvé v zápase vedení 4:3. To udržel i přes domácí snahu vyrovnat při hře bez brankaře.
Do třetího utkání nastoupilo Milevsko díky četným absencím ve zdecimované sestavě a bylo pro domácí snadným soustem. Tábor znovu rozhodl hned v úvodní části, kterou tentokrát vyhrál 5:0. Prostřední část přinesla jen jeden gól, ale ve třetím dějství opět pokračoval domácí brankostroj. Milevsko se zmohlo na jediný úspěch až za stavu 9:0. Nakonec z toho bylo domácí dvouciferné vítězství 10:1.
Až ve čtvrtém měření se radovalo v derby z výhry Milevsko po výsledku 5:2. To o svém vítězství rozhodlo v prostřední třetině, kdy třemi góly odskočilo soupeři z vyrovnaného stavu. Ten byl stanoven v první části, kdy se Tábor jako první ujal vedení. Na začátku posledního dějství Tábor snížil, ale Milevsko si tentokrát svůj dvougólový náskok pohlídalo. Navíc deset minut před koncem přidalo pojistku v podobě dalšího gólu a dalo tak výsledku konečnou podobu.

Přípravné zápasy

Táborští odehráli v přípravě sedm utkání. Ve dvojzápasech se potkali s Milevskem, Kolínem a Jindřichovým Hradcem. Na počet sedm doplnilo přípravné zápasy měření se zástupcem hokeje z Asie s týmem High1. Tábor odehrál přípravu s vyrovnanou bilancí. Ve třech zápasech zvítězil, ve třech prohrál a v jednom remizoval. Milevsko i Tábor se potkaly dvakrát již v přípravě. V Milevsku skončil zápas remízou 3:3, odveta v Táboře vyzněla pro domácí po výsledku 6:3.

Nejlepší hráči soupeře

Na čele bodování táborského týmů je trojice hráčů, kteří měli v minulosti co do činění s milevským hokejem. Současným lídrem je Tomáš Hájek, jenž působil v Milevsku naposled v předminulé sezóně a který v 8 zápasech zaznamenal 12 bodů za 7 gólů a 5 asistencí. O bod méně má milevský odchovanec a s 10 góly nejlepší střelec týmu David Kellner. Mezi obránci je nejlepší Michal Klíma s 9 body, když vstřelili 4 góly a na 5 z nich přihrál. Ten působil v milevském dresu ještě v minulé sezóně. Z dvojice brankařů dostává letos více prostoru další milevský odchovanec Michael Panec.

Sestava Tábora z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Tábor: Panec - Havran, Heršálek, Kanov, Černý, Klíma, Ošmyk, Hlaveš, Liška - Kellner, Krätzer, Kolomý - Hájek, Matušík, Seidl - Drda, Pechánek, Mařík - Kratochvíl

Před zápasem

V zahajovacím zápase udolal Tábor doma Sokolov 4:3 na nájezdy. Domácí tým se ujal vedení 2:0, ale Sokolov třemi góly převrátil stav ve svůj prospěch. Tábor vyrovnal v poslední minutě druhé třetiny. Další gól nepřinesla ani třetí třetina ani následné prodloužení. Rozhodnout musely až nájezdy, ve kterých byl lepší Tábor. I v prvním venkovním utkání v Klášterci šel Tábor do vedení a postupně si získal náskok 3:0. Ten Klášterec snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Tábor si výsledek pohlídal. V dalším průběhu navýšil stav na 7:2 ve svůj prospěch a až v závěru dovolil domácím zkorigovat na konečný výsledek 7:3 pro Tábor. Následně podlehl Tábor doma Kobře 1:3. Hosté rozhodli v prostřední třetině, ve které vstřelili všechny své góly. Tábor dokázal odpovědět jen jednou v poslední části. Své domácí zaváhání napravil Tábor ve Žďáru, kde zvítězil 4:2. Na hostující vedení našel Žďár odpověď minutu před koncem první třetiny, ale Tábor si ještě v samém závěru úvodního dějství stačil vzít vedení zpět. Navíc v prostřední i poslední třetině přidal po gólu, čímž rozhodl. Žďár už jen v poslední minutě zápasu stihl přidat alespoň druhý gól. V dalším kole narazil Tábor na soupeře z finále play-off předchozí sezóny Řisuty. Tentokrát to byla zcela jednoznačná záležitost. Tábor už v 11. minutě vedl 4:0 a nakonec se radoval z vysoké výhry 9:2. Ve venkovním zápase pak Tábor neuspěl v Moravských Budějovicích, kde podlehl 4:3. Hostům se podařilo vstřelit gól až za stavu 3:0 pro domácí. Ti pak zvýšili na 4:1. Tábor se přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat nedokázal. I další domácí zápas Tábora skončil stejným výsledkem jako ten předchozí, tedy 9:2. Tentokrát to odnesla Bílina. Táboru se znovu povedla první třetina, ve které se prosadil třikrát, ale ještě více ta druhá. V té skóroval hned pětkrát. Ani další venkovní utkání Táboru body nepřineslo. V Nymburce prohrál 5:2. Tábor vyhrál první třetinu gólem z 10. minuty. Prostřední část však patřila domácím. Nymburk v ní vsítil 3 góly a na začátku třetí třetiny zvýšil na 4:1. Pak už jen oba týmy jedním gólem upravily na konečný stav. V minulém kole přivítal Tábor na domácím ledě první tým tabulky Pelhřimov a poradil si s ním 5:2. Základ vítězství položil domácí celek v první třetině, kterou gólem z první a poslední minuty získal 2:0. Pelhřimov se prosadil za stavu 0:3, kdy se dokázal přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Tábor si však vítězství uniknout nenechal.
Vzhledem k loňským výsledkům, postavení týmů v tabulce a výsledkové krizi Milevska je jednoznačným favoritem derby Tábor. Milevsko může jen překvapit. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 56. Fořt (Štěrba) - 7. Kellner (Havran), 12. Mařík (Matušík), 15. Mařík (Kanov), 25. Krätzer (Havran), 33. Černý (Krätzer, Šimák), 35. Ošmyk (Zayml), 42. Seidl (Mařík, J.Drda), 50. Dudák (Zayml). Rozhodčí: Bejček - Nepomucký, Maštalíř . Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:8, 1:8.

Škubal (od 35. Pipek) – Dvořák, Čunát, Štych, Srdínko, Štěrba, L. Drda – Urbanec, Novotný, Hamerle - Novák, Korous, Homolka - Decsy, Pouch, Fořt - Król