Český Krumlov
19:30
17. 10. 2013

Po volnu míří Milevsko do Klatov

Po zápase v Děčíně měl HC Milevsko 2010 v 8. kole volno. V 9. kole se tak znovu vypraví na stadion soupeře. Tentokrát zavítá na led týmu v tabulce těsně před sebou SHC Klatovy. Utkání začíná na klatovském zimním stadionu v sobotu od 17:30.

V předchozí sezóně skončily Klatovy na 4. místě tabulky skupiny Západ. Klatovum skvěle vyšla hlavně první čtvrtina soutěže, ve které prohrály jen jediný zápas. V play-off se Klatovy utkaly s 5. týmem tabulky Kláštercem. Až do pátého rozhodujícího zápasu si oba celky držely výhodu domácího prostředí. V rozhodujícím střetnutí se radoval Klášterec, který zvítězil v prodloužení na ledě Klatov a postoupil do dalšího kola vyřazovacích bojů.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

V loňských vzájemných zápasech se vždy z výhry radoval domácí tým. Ve všech čtyřech měřeních se jednalo o vyrovnané zápasy, kdy se definitivně rozhodlo až v samotném závěru. V prvním vzájemném zápase poslední tým tabulky Milevsko notně potrápilo v té době vedoucí Klatovy. Nakonec se však radoval domácí celek z vítězství 6:4. Třikrát se Milevsku podařilo dotáhnout domácí náskok. Klatovy však v poslední části znovu odskočily na rozdíl 2 branek. Ten se Milevsku podařilo snížit a dokonce i vyrovnat. Gól však nebyl uznán a navíc při závěrečné hře bez brankaře Milevsko inkasovalo do prázdné brány.
V odvetě Milevsko ve vyrovnaném zápase dokázalo porazit Klatovy 4:2. Domácí tým otevřel skóre zápasu v 5. minutě. Klatovy vyrovnaly ve vlastním oslabení, ale s gólovým vedením na první přestávku šlo stejně Milevsko. Na začátku prostřední části si vybudoval domácí tým dvojnásobný náskok, ale Klatovy se znovu dokázaly přiblížit na jednogólovou ztrátu. V poslední třetině mohlo Milevsko definitivně rozhodnout v řadě přesilovek, ale nevyužilo je a až do konce se tak muselo strachovat o výhru. Klatovy se neprosadily ani při závěrečné hře bez brankaře a navíc těsně před koncem zápasu inkasovaly technickou branku.
Ve třetím měření podlehlo Milevsko těsně v Klatovech 5:4. Po celé utkání tahal hostující tým za kratší konec a neustále musel dotahovat domácí náskok. Ten v průběhu prostřední části vzrostl až na stav 5:1. Milevsko jej ještě v témže dějství snížilo a v poslední třetině se přiblížilo na rozdíl jednoho gólu. Vyrovnat však nedokázalo ani při závěrečné hře bez brankaře.
Ve čtvrtém duelu Milevsko udolalo Klatovy 3:1. Domácí tým v každé třetině vstřelil jeden gól, kdežto hostujícím Klatovum to dovolil jedinkrát v prostřední části. Milevsko se ujalo vedení hned na začátku zápasu. V úvodu prostřední třetiny mohlo přidat další góly, ale šance neproměnilo a tak se z vyrovnání radovaly Klatovy. Milevsko šlo po využité přesilovce znovu do vedení v polovině zápasu. V poslední třetině Milevsko už soupeři vyrovnat nedovolilo a naopak půlminutu před koncem přidalo pojistku k tříbodovému vítězství.

Přípravné zápasy

V přípravě se Klatovy činily, když v ní odehrály hned 11 zápasů. Utkaly se i se dvěma zahraničními soupeři. Ruskému Sokolu Krasnojarsk hrajícímu VHL podlehly vysoko 1:10, utkání s německým týmem EHC Waldkraiburg zůstalo sedm minut před koncem pro vzájemné potyčky nedohráno. V dalších duelech byly Klatovum ve dvojzápasech soupeři druholigový Sokolov a tým z jihočeské krajské ligy Písek. S jiným účastníkem jihočeské krajské soutěže Strakonicemi se Klatovy v přípravě potkaly dokonce třikrát. Dvě zbývající střetnutí obstaraly duely s Kobrou a v generálce před ligovými zápasy s prvoligovým Berounem. První tři přípravná střetnutí Klatovy vyhrály. Pak už se jim vedlo hůře. V dalších osmi zápasech už jen jednou vyhrály na nájezdy a ve zbytku odešly poraženy. Překvapivě nestačily doma na Písek a nečekaně vysoko prohrály i ve Strakonicích, byť do těchto zápasů nastoupily v omlazené sestavě.

Klatovy - Beroun 1:2

Nejlépe si v dosavadním průběhu sezóny v bodování vede Jan Topinka , který si v 7 zaznamenaných zápasech připsal stejný počet bodů za 3 góly a 4 asistence. O bod méně má Roman Vondryska s bilancí 1+5. Nejlepším střelcem týmu je s 5 góly Tomáš Pacanda . Mezi obránci si vedou nejlépe Tomáš Blumentrit a Petr Zeman , když oba shodně vstřelili 1 gól a na 3 z nich přihráli. V brance Klatov má nejvíce odchytáno Vladislav Pravda . Díky spolupráci klatovského klubu s prvoligovým Berounem dostává v posledních zápasech v brance Západočechů prostor Tomáš Mastík .

Sestava Klatov z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
SHC Klatovy : Mastík – Zeman, Růžička, Martinec, Reiniger, Blumentrit, Farný, Fait, Kodýtek, Krch, Topinka, Bernad, Němec, Pitel, Vizinger, Vondryska, Čuban

Na úvod soutěže přivítaly Klatovy svého přemožitele v play-off Klášterec. Odveta se jim vydařila, když jej zdolaly 5:3. Klatovy byly po celý zápas ve vedení. Klášterec se stále držel na dostřel. Pět minut před koncem se podruhé přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat nedokázal ani v závěrečné hře bez brankaře, kdy naopak ještě jednou inkasoval. První venkovní vystoupení skončilo pro Klatovy debaklem 12:3 na Kobře. Pro pražský celek to byl po volnu v 1. kole první mistrovský zápas a Klatovy si v něm náležitě vychutnal. První třetina skončila ještě výsledkem 1:0. Po druhé části už to bylo o 3 góly a v poslední třetině už se rozjel domácí brankostroj na plno, když jí Kobra vyhrála 7:1. Z vysoké prohry se však Klatovy dokázaly rychle otřepat a v dalším domácím střetnutí porazily Žďár 5:4. Na brzký hostující gól našly Klatovy rychle odpověď a to se jim v zápase povedlo ještě dvakrát. V druhé polovině prostřední části šly poprvé do vedení, ale i Žďár dokázal vyrovnat. Rozhodující gól vstřelily Klatovy v 52. minutě a svůj jednobrankový náskok už udržely. I druhý venkovní zápas přinesl Klatovum vysokou prohru. V Řisutech prohrály 9:4. Utkání se rozhodlo už v prvních třech minutách, ve kterých Řisuty skórovaly hned čtyřikrát! V dalších dvou třetinách už bylo skóre vyrovnanější, nicméně to nic nezměnilo na dalším gólovém přídělu pro Klatovy. Těm se nevydařil ani následující domácí duel s Moravskými Budějovicemi, kterým podlehly 3:5. Přitom Klatovum vyšel začátek zápasu, když se hned v první minutě ujaly vedení. To soupeř na začátku prostřední části vyrovnal, ale domácí si jej hned za minutu vzaly zpět. Pak se ale Moravským Budějovicím podařilo vsítit další 3 góly a na poslední část šly s dvoubrankovým náskokem. Ten sice Klatovy v poslední třetině snížily, ale vyrovnat už nedokázaly a těsně před koncem ještě dostaly gól do prázdné brány. Na body nedosáhly Klatovy ani v Bílině. Znovu se jim nepovedla první třetina, kterou prohrály 3:0. Byť se pak třikrát dokázaly přiblížit na rozdíl jedné branky, dohnat manko z úvodní části už nedokázaly. V dalším domácím střetnutí prohrály Klatovy s Nymburkem. Ten si v první třetině získal vedení 2:0. Klatovy však třemi góly v prostřední části a další brankou na začátku třetí třetiny otočily stav na 4:2 ve svůj prospěch. Ani to jim na vítězství nestačilo. Nymburk snížil, čtyři minuty před koncem vyrovnal a gólem z poslední minuty ke všemu ve vlastním oslabení obral domácí celek o všechny body. V minulém kole se Klatovy představily na ledě vedoucího týmu tabulky Pelhřimova, který potvrdil po výhře 7:3 roli favorita. Domácí tým rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 4:1. V prvních dvou minutách druhé části přidal další dva góly a pak už si jen náskok pohlídal.
Milevsko ani v Děčíně nezastavilo řadu proher. Byť zde vedlo již 3:0, nakonec odjelo s prázdnou. V zápase v Klatovech na sebe narazí týmy, které shodně v posledních pěti utkáních nebodovaly. Jisté je, že aspoň jeden z nich tuto černou sérii ukončí.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klatovy vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Bernad, 11. Čuban (Vondryska), 18. Pitel (Hucl), 37. Zeman (Mrázek, Čuban), 42. Vondryska, 50. Bernad (Topinka), 54. Vondryska (Čuban) – 14. Novák (Korous), 19. Urbanec (Hamerle, Novotný), 39. Fořt (Korous, Decsy). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Vavruška. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:24 (15:10, 8:6, 11:8) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3..