5
1
10. 10. 2013

V Děčíně netradičně už od 15:30

K dalšímu venkovnímu zápasu se hokejisté HC Milevsko 2010 vypraví tuto sobotu, když zavítají na led týmu HC Děčín. A čeká je netradiční začátek zápasu. Z důvodu termínové kolize s basketbalovým oddílem BK Děčín se totiž utkání na děčínském zimním stadionu uskuteční již od 15:30.

V minulém ročníku skončil Děčín na 3. místě tabulky skupiny Západ. Stejná pozice mu patřila v hodnocení domácích i venkovních zápasů. V play-off Děčín narazil na 6. celek po základní části Sokolov, který Děčín vyřadil 3:2 na zápasy. Po úvodní domácí vysoké prohře 1:8 prohrál Děčín i v Sokolově a vypadalo to na rychlý konec. Následující dva duely však Děčín vyhrál a v rozhodujícím zápase měl výhodu domácího prostředí. Tu však nevyužil a po prohře 1:5 byl vyřazen.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Milevsko v minulém ročníku dokázalo vyhrát nad Děčínem v jediném zápase a to až v tom čtvrtém posledním. V předchozích třech se radoval Děčín. V prvních dvou případech se jednalo o vyrovnané duely, kdy Milevsko nebylo daleko od bodového zisku, třetí duel vyhrál Děčín největším rozdílem, ale Milevsko s ním dvě třetiny drželo krok. První vzájemný zápas dopadl 4:3 pro Děčín. V Děčíně přitom Milevsko dvakrát vedlo. Domácí celek však vždy v přesilovce dokázal vyrovnat a hned na začátku poslední třetiny šel do vedení. To v závěru navýšil, a byť Milevsko okamžitě znovu snížilo na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se mu už nepodařilo ani v závěrečné hře bez brankaře.
I v odvetě v Milevsku se radoval Děčín, tentokrát z výhry 6:4. Milevsko inkasovalo gól už po 12 vteřinách hry. Pak vyrovnalo, ale s gólovým náskokem na první přestávku šel stejně Děčín. Ten se prosadil i v 1. minutě druhé třetiny, ale Milevsko pak otočilo stav na 4:3 ve svůj prospěch. Ten Děčín srovnal 16 vteřin před koncem třetiny při vlastním oslabení. Rozhodující gól pak vstřelil ve 46. minutě. Na konečný stav hostující tým upravil při milevské hře bez brankaře 4 vteřiny před koncem.
Ve třetím střetnutí zvítězil Děčín doma 7:4. Milevsko mělo tradičně špatný vstup do zápasu a brzy prohrávalo o dva góly. Nepříznivý stav však dokázalo srovnat. Děčín ale zásluhou využité přesilovky šel na první přestávku s jednogólovým vedením. V prostřední části domácí tým nejprve svůj náskok zvýšil, Milevsko se dokázalo znovu přiblížit na gól. Děčín však ještě v téže minutě znovu šel do dvoubrankového vedení. Milevsko ale opět vstřelilo kontaktní gól a tak i před poslední třetinou měl Děčín vedení pouze o gól. To si ve třetí třetině bezpečně pohlídal a navíc přidal dvě další pojistky svého vítězství.
Až ve čtvrtém vzájemném zápase se Milevsku podařilo Děčín obrat o body. Utkání skončilo stejným výsledkem jako první zápas v Milevsku, který se rovněž definitivně rozhodnul až při hře bez brankaře. S tím rozdílem, že tentokrát bylo vítězem Milevsko. To si do poloviny první třetiny vybudovalo dvoubrankový náskok. Ten Děčín na začátku prostřední části srovnal, ale domácí tým postupně navýšil až na stav 5:2. Děčín se přiblížil na rozdíl gólu, ale vyrovnat už nedokázal. Při závěrečné power play hrané v oslabení navíc inkasoval do prázdné brány.

Přípravné zápasy

V přípravě nastoupil Děčín k sedmi utkáním. Ve dvojzápasech se potkal s Jabloncem, Kláštercem a Bílinou a navíc odehrál duel s německým Deggendorfem. Zpočátku se mu v přípravě nedařilo, když první tři zápasy prohrál. Po výhře nad Kláštercem podlehl doma Děčínu, ale poslední dva přípravné zápasy zvládl a zvítězil v nich.

Děčín - Bílina 3:2

Týmovým statistikám tradičně vévodí dvojice Michal Oliverius a Lukáš Zika. Nejlepší střelec týmu Lukáš Zika zaznamenal už 5 gólů a na 4 z nich přihrál. Jeho dvorní nahrávač Michal Oliverius skóroval sice jednou, ale u sedmi gólů si připsal asistenci. Mezi obránci si prozatím nejlépe bodově vede Dominik Müller. V brance se o prostor dělí Lukáš Lavinger a Michael Formánek .

Sestava Děčína ze zápasu s Řisuty:
HC Děčín: Lavinger (Formánek) – Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Motejlek, Saska, Molnár, Procházka, Müller – Racek, Oliverius, Zika – Faigl, Merta, Kuchynka – Pořický, Hanzl, Vacek – Číhal, Drnec, Šetka

V zahajovacím zápase sezóny zdolal Děčín doma Žďár těsně 2:1. Od poloviny zápasu Děčín prohrával, ale v posledních sedmi minutách dokázal zvrátit vítězství na svou stranu. Jak byl úvodní duel Děčína gólově chudý, v jeho druhém zápase v Řisutech se naopak strhla gólová přestřelka. Celkem padlo 13 gólů a domácí tým se radoval z výhry 7:6. Děčín se sice ujal v zápase vedení, ale pak začali úřadovat domácí, kteří postupně otočili skóre na 4:1. Děčín snížil na rozdíl gólu, ale Řisuty o gól odskočily. Děčín se však nevzdal a třemi brankami šel znovu do vedení 5:6. To držel až do poslední minuty, ve které dvakrát inkasoval a odjel nakonec s prázdnou. Stejným výsledkem 2:1 z prvního domácího zápasu skončilo i druhé utkání v Děčíně. Z výhry se však tentokrát radoval hostující celek Moravské Budějovice. Ty se ujaly vedení v 38. minutě a tři minuty před koncem přidaly druhý gól. Výrazně střelecky aktivnější Děčín snížil minutu před koncem, ale vyrovnat už nedokázal. Domácí zaváhání napravil Děčín v Bílině, kde zvítězil 4:3. Zde se postupně dostal do vedení 3:0. Bílina snížila, ale po dvou třetinách byl stav 1:4. V závěrečné části se domácí tým přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale Děčín se výhru uniknout nenechal. Domácí střetnutí s Nymburkem prohrál Děčín 2:3 v prodloužení. Na úvodní hostující gól našel Děčín bleskově odpověď a po první části vedl 2:1. Nymburk v prostřední třetině srovnal. Další gól v základní hrací době nepadl a tak muselo rozhodnout prodloužení. To trvalo pouhých 14 vteřin. Nymburk využil přesilovku a radoval se z bonusového bodu. V dalším zápase v Pelhřimově vyšel Děčín naprázdno po prohře 6:4. Hned třikrát dokázal Děčín dotáhnout domácí náskok. V poslední třetině však Pelhřimov odskočil na rozdíl dvou gólů. Ten Děčín v závěru snížil, ale při hře bez brankaře inkasoval ještě jednou. Ve středu měla skupina Západ volno, avšak Děčín si předehrál zápas 19. kola s Řisuty. Ač se oba celky nepotkaly ještě ani s polovinou svých soupeřů ve skupině, vzájemné zápasy základní části už mají za sebou. Po prohře v Řisutech byl v odvetě úspěšnější Děčín 4:3 po samostatných nájezdech. Děčín se ujal v zápase vedení, ale pak dvakrát musel dotahovat hostující náskok. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých se prosadil domácí tým.
Milevsko dosud čeká na plnobodové vítězství. Navíc v posledních čtyřech duelech nebodovalo a už by nutně potřebovalo zabrat. V Děčíně se mu však v posledních zápasech nedařilo. Střetnutí ukáže, komu bude více vyhovovat odpolední začátek utkání.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Děčín vs Milevsko

Branky a nahrávky: 26. Pořický (Stezka, Zika), 28. Oliverius (Zika, Müller), 35. Zika (Stezka, Hříbal), 54. Hříbal (Oliverius) – 9. Novák, 14. Decsy (Homolka), 21. Urbanec (Hamerle). Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Kokrment . Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:28 (9:9, 20:7, 7:12). Průběh utkání: 0:3, 4:3.