5
1
1. 10. 2013

Dvakrát za sebou doma

HC Milevsko 2010 má před sebou dva zápasy v domácím prostředí. Nejprve přivítá na svém ledě tým SC Kolín.

Kolín v minulé sezóně obsadil po základní části celkové čtvrté místo v tabulce skupiny Střed. A stejná pozice mu patřila i v hodnocení domácích a venkovních zápasů. Konečné 4. místo znamenalo, že v play-off narazil na 5. celek v pořadí Nymburk, tedy na svého nejbližšího soupeře a největšího rivala. Byla to hodně divoká série. Oba týmy si držely výhodu domácího prostředí, kde zcela dominovaly. Nymburk například prohrál 3. zápas v Kolíně 3:8, aby o dva dny později ve 4. utkání rozebral svého soupeře 10:1. Výhoda domácího prostředí se nakonec ukázala jako rozhodující, když Kolín v 5. zápase zvítězil nad Nymburkem 6:3 a postoupil do dalších bojů. Ve čtvrtfinále play-off narazil Kolín na favorizovaný Hodonín a sehrál s ním vyrovnanou sérii. První dva duely Kolín prohrál a vypadalo to na hladký postup favorita. Ve třetím zápase série však Kolín nečekaně vyhrál v Hodoníně a blízko vítězství byl i v dalším střetnutí doma, když ještě půlminutu před koncem vedl, aby nakonec prohrál gólem vteřinu před závěrečnou sirénou. Hodonín tak nakonec zvítězil 3:1 na zápasy.

Přípravné zápasy

V přípravném období odehrál Kolín sedm zápasů. Na úvod přípravy přivítal doma prvoligový Havlíčkův Brod a vedl si zdatně, když dokázal se soupeřem z vyšší soutěže remizovat. Po výhře v Jablonci neuspěl Kolín v dvojzápase s Vrchlabím. Doma s ním hladce prohrál a v odvetě podlehl po nájezdech. Následovala domácí těsná prohra s Táborem. Závěr přípravy Kolínu vyšel, když vyhrál jak odvetu v Táboře, tak i generálku na Kobře.

Soupiska soupeře

Před letošní sezónou nedošlo v kádru Kolínských Kozlů k příliš velkému pohybu hráčů. Tým postavený převážně na vlastních odchovancích opustila dlouholetá opora obranných řad Karel Nedbal. Jinak většina loňského úspěšného kádru zůstala pohromadě.

Sestava Kolína z minulého kola ze zápasu se Sokolovem:
Kolín: Sejpal – Barták, Pácal, Pýcha, Skokan, Hanzl, Chaloupka, Kulhánek, Čtvrtečka – Šifta, Zumr, Morkes – Valášek, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Semirád – Kubát, Kadlec, Ježek

Statistikám Kolína v loňské sezóně vládl Petr Morkes, který si v 33 zápasech základní části připsal 45 bodů za 23 gólů a 22 asistencí. Mezi obránci byl nejúspěšnějším v bodování Jan Hanzl , když vstřelil 9 gólů a na 15 z nich přihrál. V brance Kolína se vystřídali tři gólmani, přičemž nejvíce času v brankovišti si vyhradil František Moravec .

Kolín zahájil sezónu dvěma výhrami. Na úvod zvítězil v derby v Nymburce 5:7. Kolín se po gólu v první třetině dostal v další části postupně až do vedení 4:0. Nymburk pak dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Kolín dalšími třemi góly opět ve skóre odskočil. V domácí premiéře zdolal Kolín 5:3 Jablonec. Hosté udeřili hned v první minutě, ale na první přestávku šel s jednobrankovým vedením Kolín. Po polovině zápasu padly v krátkém sledu za sebou tři góly. Dva z nich vstřelil Jablonec a tak po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. O svém vítězství rozhodl Kolín v závěrečné části, kterou vyhrál 2:0. Kolínu se povedl i vstup do dalšího utkání v Pelhřimově, kde vedl po dvou přesilovkových brankách. Pelhřimovu se však dvěma slepenými góly v závěru první třetiny podařilo vyrovnat a v dalším průběhu už skóroval pouze domácí tým a radoval se z vítězství 6:2. V zápase minulého kola podlehl Kolín doma Sokolovu 1:3. Hostující tým se ujal vedení v první třetině a na začátku posledního dějství přidal další dva góly. Kolínu se podařilo snížit až v předposlední minutě.
Milevsko také v prvních dvou zápasech zvítězilo a stejně jako Kolín ve dvou následujících nebodovalo. Své výhry však získalo až po nájezdech a tak ztrácí na Kolín 2 body. Ve vzájemném měření alespoň jeden z týmů nepochybně napraví dva předchozí nezdary. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Kolín

Branky a nahrávky: 6. Nevolný (Pouch), 39. Urbanec (Heřmánek, Hamerle), 42. Sýbek (Homolka) - 1. Malý (Skokan), 18. Malý (Valášek, Mejzr), 19. Semirád, 23. Jankovský (Hanzl, Šafránek), 28. Ježek (Barták), 33. Malý (Pýcha), 37. Ježek (Hanzl), 54. Šifta (Jankovský, Šafránek), 55. Morkes (Chaloupka), 57. Malý (Pýcha, Mejzr). Rozhodčí: Hornáček - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:3 navíc Fořt (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:50 (11:14, 6:22, 8:14). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 3:7, 3:10.

Pipek (od 28. Škubal) – Štych, Hlinka, Srdínko, Jakič, Dvořák, Čunát, od 21. Bartůněk – Urbanec, Heřmánek, Hamerle - Sumerauer, Sýbek, Homolka - Drda, Decsy, Korous - Nevolný, Pouch, Fořt - od 21. Novák