5
1
27. 9. 2013

Milevsko zajíždí do Pelhřimova

Po prvním středečním kole pokračuje skupina Západ dalšími zápasy hned o víkendu. HC Milevsko 2010 v sobotním programu zavítá na led vedoucího týmu tabulky HC Lední Medvědi Pelhřimov. Utkání na pelhřimovském zimním stadionu začíná v sobotu od 18:00.

V loňské sezóně Pelhřimov, vystupující ještě pod přízviskem Spartak, obsadil v tabulce skupiny Střed po základní části 6. místo. Pelhřimovu se v minulé sezóně dosti dařilo na ledech soupeřů, kde získal 28 bodů, což byl druhý nejlepší výsledek ve skupině. Naopak v hodnocení domácích zápasů skončil až 7. místě a získal zde o dva body méně, než ve venkovních zápasech. Šesté místo v pořadí zajistilo Pelhřimovu účast v play-off. Zde narazil na 3. tým tabulky Žďár a v celku snadno s ním vypadl 0:3 na zápasy. V prvním zápase Pelhřimov na ledě soupeře ani jednou neskóroval a prohrál 4:0. V domácím prostředí utrpěl vysokou porážku 3:9 a až ve třetím utkání sehrál se Žďárem rovnocennou partii nicméně ani tentokrát po výsledku 4:6 neuspěl.

Přípravné zápasy

V přípravě odehrál Pelhřimov osm zápasů, ve kterých utrpěl jedinou porážku. Stalo se tak doma se zástupcem hokeje z Asie s týmem High1. Hned čtyři přípravné zápasy Pelhřimova skončily remízou z toho třikrát výsledkem 4:4. Formu v přípravě však Pelhřimov naladil dobře. Po úvodních remízách a prohře totiž poslední tři předmistrovská utkání vyhrál. Milevsko i Pelhřimov se potkaly ve dvojzápase již v přípravě. V Milevsku skončil zápas remízou 4:4, odveta v Pelhřimově vyzněla jasně pro domácí po výsledku 7:3.

Soupiska soupeře

Ve složení týmu Pelhřimova nedošlo před letošní sezónou k žádnému oslabení, spíše naopak. Ze známějších jmen skončili v Pelhřimově útočníci Jan Hrabatý, Filip Kasalý a Pavel Suk a obránci Jakub Kořínek a Ondřej Posmyk. Místo nich však přišla velmi kvalitní náhrada. Obránci Aleš Jelínek a Jan Pavlík (oba loni Havlíčkův Brod), Tomáš Mečiar (Vsetín) a Radim Žůček (Jihlava). Útočné řady Ledních Medvědů přišli posílit Miroslav Kopic (Benátky), Jakub Brychta (Chotěboř) a ze zahraničního angažmá Adam Vylíčil. Na úvod zraněnou jedničku Jana Čekala v brance úspěšně nahradil Daniel Brabec.

Sestava Pelhřimova ze zápasu minulého kola s Kolínem:
HC Lední Medvědi Pelhřimov : Brabec - Mečiar, Z. Jelínek, Adam, Veselý, A.Jelínek, Beneš - Tecl, Plachý, Marek Hadrava - Kubát, Bezděk, Martin Hadrava - Vylíčil, Svoboda, Votápek

Nejlepší hráči soupeře

V loňské sezóně si nejlépe v bodování Pelhřimova vedl Tomáš Plachý , jenž si v 32 zápasech základní části připsal 48 bodů za 21 gólů a 27 asistencí. Jemu úspěšně sekundovali se 24 góly nejlepší střelec týmu Libor Bezděk, ke kterým přidal 18 přihrávek nebo Martin Hadrava s bilancí 40 bodů (18+22). Mezi obránci byl nejúspěšnějším v bodování Richard Adam , když vstřelil 6 gólů a na 8 z nich přihrál. V brance byl jasnou jedničkou Jan Čekal .

Před zápasem

Pelhřimov vstoupil do nové sezóny s novým názvem HC Lední Medvědi Pelhřimov a rozhodně mu prozatím tento název svědčí. V zahajovacím zápase sezóny získal sice jen bod, ale další dva duely vyhrál a díky lepšímu skóre se vyšvihl do čela tabulky. V 1. kole Bílina vydolovala v Pelhřimově dva body za výhru v prodloužení. Vyšel jí začátek zápasu, když v polovině úvodní třetiny vedla 2:0. Pelhřimov postupně otočil stav ve svůj prospěch, ale Bílina rychle vyrovnala. Na další domácí gól našli hosté odpověď až 46 vteřin před koncem. V prodloužení pak Bílina získala navíc i bonusový bod. I v zápase v Nymburce nezachytil Pelhřimov úvod utkání, když domácí celek dvakrát skóroval během 3. minuty. Pelhřimov však přišel se stejnou odpovědí, kdy se dvakrát prosadil v 9. minutě. I tak šel Nymburk gólem z poslední minuty první třetiny na první přestávku s vedením. A stejně tomu bylo i před závěrečným dějstvím, když se v prostřední části prosadily oba celky jednou. V poslední třetině však přišel zvrat. Pelhřimov skóroval třikrát a utrhl vítězství pro sebe po výsledku 4:6. I ve třetím zápase Pelhřimov na úvod prohrával. Bylo 0:2 doma s Kolínem po dvou přesilovkových brankách. Dvěma slepenými góly v závěru první třetiny se však podařilo domácím vyrovnat a v dalším průběhu už skórovali pouze oni a radovali se z vítězství 6:2. Milevsko po dvou výhrách na nájezdy v minulém kole nebodovalo, když podlehlo doma Nymburku. V utkání v Pelhřimově tak má Milevsko co napravovat, ale domácí rozjetý tým mu bude velmi těžkým soupeřem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 8. Tecl (Marek Hadrava, Plachý), 27. Adam (Bezděk, Martin Hadrava), 28. Vylíčil (Votápek), 40. Marek Hadrava (Plachý), 43. Svoboda (Vylíčil) – 14. Novotný (Nevolný), 59. Drda (Hlinka). Rozhodčí: J. Pražák - J.Mertl, Samuel . Vyloučení: 5:10 . Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:27 (12:10, 15:8, 15:9) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.