5
1
24. 9. 2013

Poprvé ve středu

Po dvou úvodních víkendových kolech se skupina Západ II. ligy bude hrát poprvé v letošní sezóně i v pracovní den. Ve 3. kole hostí HC Milevsko 2010 na svém ledě NED Hockey Nymburk.

Nymburk v loňské sezóně skončil na 5. místě tabulky skupiny Střed. Po celou sezónu si udržoval stabilní výkonnost a body dokázal sbírat jak v domácím prostředí, tak na ledech soupeřů. To dokazuje i 5. příčka v tabulce v hodnocení domácích i venkovních zápasů. Nymburk měl už dobrý vstup do soutěže, když poprvé vyšel bodově naprázdno až v 6. kole. V prvních pěti kolech vždy získal alespoň bod, když hned třikrát dovedl utkání do samostatných nájezdů. To se mu v sezóně povedlo celkem devětkrát. Konečné 5. místo v tabulce znamenalo, že v play-off narazil na 4. celek v pořadí Kolín, tedy na svého nejbližšího soupeře a největšího rivala. Byla to hodně divoká série. Oba týmy si držely výhodu domácího prostředí, kde zcela dominovaly. Nymburk například prohrál 3. zápas v Kolíně 3:8, aby o dva dny později ve 4. utkání rozebral svého soupeře 10:1. Výhoda domácího prostředí se nakonec ukázala jako rozhodující, když Kolín v 5. zápase zvítězil nad Nymburkem 6:3 a postoupil do dalších bojů.

Přípravné zápasy

V přípravném období sehrál Nymburk sedm zápasů. V prvních dvou zápasech nastoupil na ledech soupeřů a v obou o gól prohrál. Nymburk se v přípravě střetl i se zahraničním mužstvem, když změřil síly se švýcarským týmem HC Biasca. Toto utkání mělo jednoznačný průběh a po dohodě obou klubů bylo za stavu 8:0 pro Středočechy předčasně ukončeno. Ve zbylých přípravných zápasech nastoupil Nymburk v domácím prostředí. Nejprve remizoval s Kobrou a pak následovaly tři výhry. S juniorkou Pardubic, Vrchlabím a v generálce pak vítězství nad účastníkem krajského přeboru HC Poděbrady.

Soupiska soupeře

Oproti minulé sezóně došlo v nymburském týmu k několika odchodům, i když hlavní opory zůstaly. Skončila hned šestice hráčů, která byla v Nymburce na hostování z Mladé Boleslavi anebo například obránce David Sem. Za ně však přišly více než adekvátní náhrady. Mezi nejznámější rozhodně patří dva navrátilci dlouholetý prvoligový harcovník útočník Lukáš Král (naposledy Benátky) a obránce Ondřej Kříž (Litoměřice). Oporou by měl být i Stanislav Eis (Kobra Praha) a Martin Dulovec, který se do Nymburka vrací ze zahraničního angažmá. Na střídavý start bude za Nymburk nastupovat i několik juniorů z Pardubic.

Sestava Nymburka z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
Nymburk: Bílek – Procházka, Kříž, Šefl, Dvořák, Kulich, Cicvárek, Kozák – Šimek, Král, Stehlík – Bičiště, Sedlák, Dulovec – Tregl, Eis, Toma – Němeček, Chvojka, Martinec

Před zápasem

Nymburk jako jediný z týmů skupiny Západ nastoupil v prvních dvou kolech v obou zápasech v domácím prostředí. Nevytěžil však z toho ani bod. Oba zápasy prohrál o dva góly. Na úvod nestačil na Kolín 5:7. Ten se po gólu v první třetině dostal v další části postupně až do vedení 4:0. Nymburk pak dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Kolín dalšími třemi góly opět ve skóre odskočil. V zápase s Pelhřimovem měl Nymburk skvělý vstup do zápasu, když dvakrát skóroval během 3. minuty. Pelhřimov však přišel se stejnou odpovědí, kdy se dvakrát prosadil v 9. minutě. I tak šel Nymburk gólem z poslední minuty první třetiny na první přestávku s vedením. A stejně tomu bylo i před závěrečným dějstvím, když se v prostřední části prosadily oba celky jednou. V poslední třetině však přišel zvrat. Pelhřimov skóroval třikrát a utrhl vítězství pro sebe po výsledku 4:6.
První dva zápasy Milevska se musely rozhodovat až v samostatných nájezdech. Po domácí výhře nad Moravskými Budějovicemi tomu tak bylo i zápase v Bílině. V duelu s Nymburkem bude chtít Milevsko poprvé bodovat i naplno. S týmem prahnoucím po prvním bodovém zisku ho ale čeká těžký úkol. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 2. Sumerauer (Štych, Homolka), 47. Fořt (Jakič, Štych) 49. Heřmánek (Urbanec) - 6. Šimek (Král), 12. Toma (Eis, Dvořák), 28. Král (Šimek, Tregl), 32. Král (Kříž), 44. Dvořák (Toma), 60. Stehlík. Rozhodčí: S.Mertl - J.Mertl,Samuel. Vyloučení: 7:7 navíc Urbanec (Milevsko) 10 minut osobní trest, Čunát (Milevsko) 5 minut + osobní trest do konce zápasu, Němeček (Nymburk) 5 minut + osobní trest do konce zápasu + trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:42 (10:14, 11:14, 17:14). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

Pipek – Srdínko, P.Procházka, Štych, Jakič, Čunát, Hlinka – Urbanec, Heřmánek, Hamerle - Fořt, Sumerauer, Homolka - Decsy, Drda, Novák - Nevolný, Pouch, Novotný - Korous