5
1
31. 8. 2013

Milevsko si zastřílelo

Milevsko si v přípravném zápase s německým soupeřem výrazně zastřílelo. Pětkrát se prosadilo v první třetině, pětkrát i v poslední. Mezitím přidalo další tři góly. Na bránu soupeře vyslalo více než 60 střel a hned dvakrát se prosadilo ve vlastním oslabení. Čestného úspěchu v podobě jediného gólu zaznamenal tým z Bad Kissingenu až v závěru zápasu. Milevsko vysokou výhrou zakončilo náročný úsek přípravy, kdy ve čtyřech dnech odehrálo tři zápasy.

Už po 12 vteřinách hry mohlo Milevsko skórovat, ale Josef Urbanec sám před hostujícím brankařem Kesslerem neuspěl. I tak bezgólový stav netrval ani minutu, když autorem úvodního gólu byl Ivo Novák. V 6. minutě pálili z mezikruží David Homolka a Lukáš Sumerauer. Střelu prvně jmenovaného brankař vyrazil, druhá směřovala nad branku. V 8. minutě Jan Sýbek od tyčky nabil na kruh Milanu Čunátovi, tak on branku přestřelil. V polovině třetiny měl první možnost hostující tým. Hampl prošel přes obránce, ale branku netrefil. Brzy poté měl německý celek početní výhodu, ale gólově se prosadilo Milevsko. Po ose Josef Urbanec, Pavel Procházka se puk dostal k tyči k volnému Jakubovi Hamerlemu, který zakončil do odkryté brány. Po skončení oslabení se Milevsko prezentovalo dalším gólem. Václav Pouch po návratu z trestné lavice zachytil soupeřovu rozehrávku, vyměnil si puk s Jiřím Heřmánkem a z prostoru předbranky skóroval. Vzápětí si oba hráči role vyměnili. Václav Pouch zatáhl útok zprava, před brankou našel Jiřího Heřmánka, jenž nasměroval puk za gólmanova záda. Za další minutu po brejku poslal Jakub Hamerle puk za sebe Josefu Urbancovi, Kesller jeho ránu vyrazil. V 15. minutě najížděli David Homolka a Lukáš Sumerauer ve dvou na osamoceného brankaře, ten nakonec jejich nepovedený pokus o kombinaci vystihl. Ve stejné minutě pak hostující gólman úspěšně zasáhl i proti střele Jiřího Heřmánka, jehož na protějším kruhu našel Pavel Procházka. V 17. minutě z ojedinělé šance zahrozili i hosté, ale Stöpel z z pravého kruhu branku netrefil. V závěru třetiny se Milevsko prosadilo ještě jednou. Jan Sýbek přihrál zpoza branky před ní na Josefa Urbance, který trefil mezeru mezi gólmanovými betony.

I v prostřední části pokračovalo Milevsko v náporu. Ve 44. minutě vyslal Aleš Nevolný dlouhým pasem do úniku Jiřího Heřmánka, Kessler mu gól vstřelit nedovolil. Pak si najel na dlouhý pas z vlastního pásma na útočnou modrou Jakub Hamerle, udělal brankaři kličku, avšak trefil jen tyčku. Byl při zakončení zahákován a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. Jakub Hamerle zakončoval bekhendem, ale mezi tři tyče se netrefil. Pak se Milevsko podruhé prosadilo ve vlastním oslabení. Pavel Srdínko diagonálním pasem vybídl do samostatného nájezdu Ivo Nováka, který zakončil svůj únik bekhendem mezi gólmanovy chrániče. V 33. minutě se Jan Sýbek ocitl volný na pravém kruhu, ale přestřelil. Následně po buly ve třídním pásmu se tentýž hráč dostal s pukem na pravý kruh, poslal jej na levý Josefu Urbancovi, který už neměl problém trefit prázdnou bránu. Jan Sýbek připravil i další gól, když za kruhem přenechal puk Pavlu Srdínkovi, který jej napálil do horního rohu hostující branky. V 39. minutě u tyčky neúspěšně doráželi David Homolka a Jakub Sumerauer. Z protiútoku se dostal do nájezdu Stibitz, Vít Lehečka v domácí bráně si s jeho výpadem poradil.

Do závěrečného dějství nastoupily oba týmy se změnami v brankovišti. Víta Lehečku v milevské brance nahradil Jan Kolář, Kevina Kesslera v hostující Damien Kroiss. Jako první v této části zahrozil Lukáš Sumerauer z pravého kruhu střelou do tyče. Pak se opět rozjel milevský brankostroj. Jakub Hamerle ohrožoval branku z levého kruhu, jeho střela byla sice sražena, ale k puku se dostal Jan Sýbek a poslal jej do branky. V té samé minutě Jakub Hamerle nabíjel tentokrát zpoza branky na mezikruží, odkud se přesně trefil Josef Urbanec. V 46. minutě se Jiří Heřmánek uvolnil mezi kruhy a také zasáhl tyč. Za dvě minuty si Pavel Procházka narazil puk s Lukášem Sumerauerem z prostoru za kruhy propálil vše před sebou. Pak vyjel Jan Sýbek zpoza branky a zamířil do tyče. Libor Nikodém našel před brankou zcela volného Jřího Hanzelína, Kroiss jeho střelu zastavil. V 50. minutě se po pasu Milana Čunáta dostal do gólové šance Petr Hlinka. Se svou první střelou neuspěl, následná dorážka už si cestu do sítě našla. Za minutu se trefil i David Homolka, jehož střela z pravého kruhu propadla brankaři u tyčky. Pět minut před koncem najížděl David Homolka sám na osamoceného brankaře, Kroiss vyrazil. V 57. minutě hledal Jan Sýbek přihrávkou od zadního mantinelu před branku Jakuba Hamerleho, Kroiss včas zasáhl. V 58. minutě hledal Libor Nikodém pasem od mantinelu na protější kruh Ivo Nováka, Kroiss se včas přemístil. Hosté se čestného úspěchu dočkali v předposlední minutě utkání, kdy ujeli do přečíslení 2 na 1 a Ledin, po přihrávce Nikitina, prostřelil Jana Koláře.

13 : 1
(5:0, 3:0, 5:1)
Milevsko vs Bad Kissingen

Branky a nahrávky: 1. Novák (Nikodém), 11. Hamerle (Procházka, Urbanec), 13. Pouch (Heřmánek), 13. Heřmánek (Pouch), 20. Urbanec (Sýbek, Procházka), 32. Novák (Srdínko), 34. Urbanec (Sýbek), 36. Srdínko (Sýbek, Urbanec), 45. Sýbek (Hamerle), 45. Urbanec (Hamerle), 48. Procházka (Sumerauer), 50. Hlinka (Čunát), 51. Homolka - 59. Ledin (Nikitin). Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 68:22 (22:7, 19:6, 27:9). Průběh utkání: 13:0, 13:1.

Lehečka (od 41. Kolář) – Procházka, Srdínko, Štych, Bartůněk, Hlinka, Čunát – Urbanec, Sýbek, Hamerle - Hanzelín, Nikodém, Novák - Drda, Sumerauer, Homolka - Pouch, Heřmánek, Nevolný