5
1
11. 9. 2013

Milevsko nezvládlo generálku se Strakonicemi

V posledním přípravném zápase před zahájením mistrovských bojů Milevsko selhalo v utkání s krajským soupeřem. Strakonice vyškolily domácí tým v produktivitě. Milevsko mělo v zápase herní převahu, výrazně svého protivníka přestřílelo, ale výsledkem bylo jen neefektivní bušení na soupeřovu bránu. Strakonice předváděly v Milevsku chytrý hokej založený na rychlých protiútocích. Navíc se jim dařilo trestat milevské chyby. Připsaly si tak překvapivou, ale zaslouženou výhru.

Milevsko mělo v první třetině hned 5 početních výhod. Nevyužilo ani jednu. Naopak při jedné z nich inkasovalo. V první přesilovce pálil od modré Pavel Procházka, hostující brankař Špiler jeho střelu vyrazil. Pak v oslabení unikl po pravé straně strakonický Pangrác a z kruhu prostřelil Václava Pipka v domácí brance. V 10. minutě znovu při přesilovce našel Aleš Nevolný mezi kruhy Václava Poucha, ale Špiler si poradil jak s jeho střelou, tak i s následnou dorážkou Jiřího Fořta. Na druhé straně po nedorozumění ve středním pásmu unikl milevské obraně Černý a domácího gólmana uchránila od inkasovaného gólu tyč. Hlavní chvíle strakonického forwarda však teprve přišly. V 16. minutě se ocitl sám před milevskou brankou Pangrác, zamířil vedle. V 18. minutě hledal Václav Pouch v přesilovce z rohu před brankou Jiřího Fořta, ten ani nadvakrát zblízka Špilera nepřekonal.

První možnost prostřední části mělo Milevsko, ale Petr Vejchoda se z dorážky neprosadil. Hned vzápětí najížděl na opačném konci na branku Černý, po jeho kličce skončil puk vedle branky. V 26. minutě měly svojí přesilovou hru také Strakonice. Čadek střílel z pravého kruhu, Václav Pipek puk vyrazil. V 28. minutě předvedli domácí hráči další hrubici ve středním pásmu Andrle vyslal za obranu Černého, jenž svůj únik po bekhendovém zakončení s přehledem proměnil. Pak našel Lukáš Drada mezi kruhy Jana Sýbka, Špiler kotouč zastavil. V 35. minutě už šly Strakonice do třígólového trháku. Vysoký oblouček dopadl mezi kruhy domácího pásma, k puku se jako první dostal Černý, po jehož sražené střele se puk pomalu došoural podél tyčky do branky. Milevsko svoji možnost nevyužilo, atak znovu trestal soupeř. Přihrávku Jiřího Heřmánka zpoza branky Josef Urbanec v gól nepřetavil. Strakonický brejk zakončoval lehkou střelou po ledě Pangrác a po nedůrazném zákroku milevského gólmana si puk našel cestu až do branky. Po tomto gólu nastoupil do milevské branky Jan Kolář. Po rozehrání dorážel před brankou neúspěšně Václav Pouch a po následném vhazování i Jiří Fořt. Do konce třetiny se však Milevsko přeci jen dočkalo gólu. Jiří Heřmánek v přečíslení 2 na 1 volil místo přihrávky střelu a zaskočil tím i brankaře.

V posledním dějství ještě Milevsko vystupňovalo svůj tlak, ale strakonický gólman Špiler úspěšně všechny domácí střely pochytal. Sám před brankou bekhendem zakončoval David Homolka, Špiler vyrazil. Od modré nahazoval Milan Čunát, Jan Sýbek puk srazil před branku Lukáši Drdovi, Špiler na brankové čáře ještě stihl dostat puk do bezpečí. V 52. minutě unikl Josef Urbanec po levé straně, poslal puk před branku, kam dojížděl Jiří Heřmánek, jehož lehkou teč Špiler zastavil. Pak nepřetavil v gól přihrávku zpoza branky u tyčky zakončující Aleš Nevolný. Jan Sýbek našel před brankou Davida Homolku, který zakončoval zády k brance těsně vedle ní. V 55. minutě dal výsledku konečnou podobu hostující Černý. Proti nahozenému puku směřujícímu k domácí brance vyjel její ochránce Jan Kolář. Dříve však byl u něj Černý, který udělal brankaři kličku a zakončil po kličce do prázdné brány, čímž uzavřel svůj hattrick. V 58. minutě po střele Jana Sýbka švihl svojí lapačkou Špiler a puk zastavil. V poslední šanci nahodil puk od modré před branku Pavel Procházka. Sami na dorážku zůstali Jiří Heřmánek a Josef Urbanec, ale ani jeden z nich kotouč do sítě nedostal.

1 : 5
(0:1, 1:3, 0:1)
Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 39. Heřmánek (Jakič) - 5. Pangrác (Černý), 28. Černý (Andrle), 35. Černý, 38. Pangrác (Andrle), 55. Černý (Kurečka) . Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma. Vyloučení: 2:7 navíc Čadek (Strakonice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 46:23 (14:10, 16:9, 16:4). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Pipek (38. Kolář) – Srdínko, P. Procházka, Štych, Jakič, Dvořák, Čunát, Bartůněk – Urbanec, Heřmánek, Drda - Homolka, Sýbek, Drda - Vejchoda, Sumerauer, Novák - Nevolný, Pouch, Fořt

Špiler – Hřebíček, Ondrejec,Škoda, Kovář, M. Procházka - Anderle, Černý, Pangrác - Čadek, Kopecký, Binder - Bartoš, Kurečka, Srb - Macháček