5
1
6. 9. 2013

I v odvetě zvítězil Jindřichův Hradec

Po středeční domácí vítězné přípravě se Vajgar radoval z vítězství i v páteční odvetě v Milevsku. Milevsko znovu ztratilo první třetinu. Jindřichův Hradec si v ní opět vybudoval dvougólový náskok, který v dalším průběhu navýšil až na stav 4:1. Milevsku se dařilo postupně snížit a v poslední třetině i vyrovnat. Hostující celek však znovu získal vedení o dva góly. Milevsko snížilo při hře bez brankaře, ale 3 vteřiny před závěrečnou sirénou ještě jednou inkasovalo do prázdné brány při power play.

Jindřichův Hradec si první možnost připravil už ve 2. minutě, kdy zůstal před odkrytou bránou Kolařík, ale puk do ní nedostal. To 4. minutě už se Vajgar prosadil. Záhora našel mezi kruhy Jasanského, jenž prostřelil Václava Pipka v milevské brance. Domácí odpověď byla blesková. Za 8 vteřin vyrovnal Jan Sýbek, který se z levého kruhu trefil nad brankařovo rameno. V 8. minutě při hostující přesilovce prošel mezi domácími obránci Voříšek, Václav Pipek jeho akci zastavil. Na druhé straně opět zahrozil Jan Sýbek, hostující gólman Kubeš tentokrát dokázal puk vyrazit. Ve 12. minutě šel Vajgar opět do vedení. Voříšek vyjel ze souboje v rohu, našel před brankou volného Záhoru, který se trefil do protipohybu brankaře k tyči. Pak neprostřelil z mezikruží Kubeše Lukáš Sumerauer a z následné protiakce si pohrál s několika protihráči Kadlec a prostřelil i Václava Pipka. V 15. minutě v další jindřichohradecké početní výhodě Přibyl vyjel před branku, ale sám proti brankaři nedal.

Hned v první minutě prostřední části si vypracoval při hře 4 proti 4 příležitost nejnebezpečnější domácí hráč Jan Sýbek, když obral o puk protihráče, avšak Kubeše u tyčky nepřekonal. Chvíli po svém návratu z trestné lavice dostal Turek přihrávku do jízdy a chladnokrevně sám proti brankaři trefil přesně horní roh domácí branky. Hostující hráči se poté několikrát provinuli proti pravidlům. Milevsko si v přesilovkách vytvořilo velký tlak a ostřelovalo brankaře Kubeše, který i s notnou dávkou štěstí odolával. Po vyjetí z rohu neprotlačil puk do branky u tyčky zakončující Lukáš Drda. Pak Ondřej Horváth neprostřelil Kubeše z kruhu a z následné dorážky trefil Josef Urbanec tyč. V 26. minutě přihrával zpoza branky Jan Sýbek a střelu Davida Homolky přes obránce Kubeš vyrazil. Milevsko mělo dokonce dvojnásobnou početní výhodu, ale největší šance si připravilo až v jejím klasickém pokračování. Marcel Dvořák trefil z levého kruhu tyč, odražený puk sebral Jan Sýbek, poslal jej k protější tyči, kde Lukáš Sumerauer rovněž trefil brankovou konstrukci. Po skončení přesilovek pálil z mezikruží Jan Sýbek, Kubeš ramenem vyrazil. V 39. minutě pronikl mezi obránci Jiří Fořt, byl zahákován Štěpánem a rozhodčí nařídil trestné střelení. Faulovaný Jiří Fořt jej provedl s přehledem, když prostřelil Kubeše mezi betony. V poslední minutě této třetiny se Vajgar dostal do přečíslení 3 na 2, které po zpětné přihrávce zakončoval Kadlec, Václav Pipek jeho střelu z prostoru kruhů zastavil.

Po 15 vteřinách hry závěrečného dějství dostal Jindřichův Hradec výhodu přesilové hry. Lépe se však v oslabení vedlo Milevsku. Nejprve v nájezdu 2 na 1 neprošla přihrávka Lukáše Drdy na Josefa Urbance. Pak se ve středním pásmu zmocnil puku Jan Sýbek a v poklidu s ním vjel do útočného pásma. Jeho střela zpoza kruhu těsně minula branku. K odraženému puku od zadního mantinelu se však u tyčky dostal Milan Čunát a zasunul jej do branky. Za Hradec se snažil odpovědět Glabazňa, jehož střelu z levého kruhu Václav Pipek vytěsnil vedle branky. V 54. minutě zakončoval přihrávku Josefa Urbance od zadního mantinelu střelou z kruhu Lukáš Drda, Kubeš vyrazil. Na opačném konci se od levého mantinelu prokličkoval až před branku Voříšek, Václav Pipek se roztáhl na brankové čáře a betonem u tyčky puk zastavil. Vzápětí zůstal u levé tyče zcela osamocený Turek, Václav Pipek se včas k tyči přemístil a opět přehradil cestu puku do sítě. V 51. minutě neudržel hostující gólman puk po střele Ondřeje Horvátha z kruhu a dorážející Ivo Novák měl usnadněnou pozici pro trefení prázdné brány. Vyrovnaný stav netrval dlouho. U tyčky volný Maryška se ještě ani nadvakrát neprosadil. Po buly však vystřelil hostující Glabazňa a trefil horní roh milevské brány. Za dalších 6 minut už Jindřichův Hradec znovu vedl o 2 góly. Kadlec po průniku podél levého mantinelu poslal puk před branku, kde se od dojíždějícího Maryšky odrazil za záda Václava Pipka. Milevsko se ještě pokusilo utkání zvrátit hrou bez brankaře. A bylo napřed úspěšné. Josef Urbanec nahazoval zpoza kruhu, David Homolka clonil před brankou. Odražený puk jako první uviděl Tomáš Novotný a zametl jej do branky. Milevsko se hned po rozehrání odhodlalo ke hře bez brankaře a nebylo daleko od vyrovnání. Josef Urbanec se prodral mezi obránci, Kubeš jej u tyčky betonem vychytal. K další dorážce se před brankou dostal Tomáš Novotný, ale tentokrát z otočky puk do branky nedostal. Pak už se hostům podařilo vyhodit puk s pásma, u levého mantinelu jej dostihl Kolařík a zamířil do opuštěné brány.

5 : 7
(1:3, 1:1, 3:3)
Milevsko vs Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 4. Sýbek, 39. Fořt (TS), 42. Čunát (Sýbek), 51. Novák (Horváth, Dvořák), 59. Novotný (Urbanec, Homolka) - 4. Jasanský (Záhora), 12. Záhora (Voříšek), 13. Kadlec, 22. Turek (Záhora), 53. Glabazňa (Kadlec), 58. Maryška (Kadlec), 60. Kolařík. Rozhodčí: Čáp - Schlixbier, Sláma. Vyloučení: 5:7 navíc Srdínko (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 54:45 (16:16, 24:14, 14:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7.

Pipek – Srdínko, Jakič, Štych, Hlinka, Dvořák, Čunát, Bartůněk – Urbanec, Horváth, Drda - Homolka, Sýbek, Sumerauer - Vejchoda, Heřmánek, Novák - Novotný, Nikodém, Fořt