5
1
4. 9. 2013

U Vajgaru se Milevsko prosadilo jen jednou

V posledním venkovním přípravném zápase dokázalo Milevsko v Jindřichově Hradci skórovat jen jednou a to na soupeře nemohlo stačit. Domácí tým se v utkání radoval třikrát. Základ svého vítězství položil hned v první třetině, ve které Milevsko přehrával a svoji převahu dokázal i dvakrát gólově vyjádřit. Milevsku naopak patřila prostřední část, kdy bylo lepším týmem, ale domácí vedení se mu podařilo jen snížit. V posledním dějství měly oba celky několik možností ke vstřelení branky. Dokázal to však jen Vajgar, což mu v konečném vyúčtování přineslo dvougólovou výhru.

Vajgar se od počátku snažil jednoduše přecházet střední pásmo dlouhými přihrávkami. To mu nejprve přineslo několik zakázaných uvolnění. V polovině 2. minuty však mu už akce vyšla, dostal se do přečíslení 2 na 1, které po přihrávce Maryšky bezpečně proměnil Marek Dvořák. Za Milevsko se snažil odpovědět Václav Pouch střelou z pravého kruhu, domácí gólman Kúdela jeho střelu zastavil. Po následném vhazování vystřelil od modré Michal Štych a trefil tyčku domácí branky. Pak měl Hradec přesilovou hru, když se u tyčky neprosadil proti Vítu Lehečkovi v milevské brance Vaniš. V 7. minutě si najel mezi kruhy na Kupcovi přihrávku Kolařík, Vít Lehečka znovu úspěšně zasáhl. V další domácí početní výhodě zahrozilo Milevsko, ale Kúdela si dokázal poradit jak se střelou Maroše Jakiče od modré, tak i s následnou dorážkou Josefa Urbance. V 11. minutě se opět tlačil před branku agilní Vaniš, milevský gólman odolal. Poté se sražený kotouč dostal na kruhy k volnému Marku Dvořákovi, jehož střela do odkryté brány byla nakonec sražena. Vzápětí se na druhé straně dostal do úniku Ivo Novák, avšak sám proti brankaři neuspěl. Z protiakce pronikl mezi obránci Vaniš, Lehečka jeho střelu vyrazil. V 16. minutě se dostal puk k domácímu Glabazňovi, ten si sice položil brankaře, ale odkrytou branku nakonec přestřelil. V 18. minutě se Vajgar radoval z druhého gólu. Vaniš se natlačil k tyči, kde proti brankaři neproměnil, z dorážky se však nadvakrát prosadil Bárta. Úvodní třetinu Jindřichův Hradec zakončil stejně, jako jí začal, tedy přečíslením 2 na 1. Tentokrát jej ale nevyužil, když po přihrávce Voříška trefil Glabazňa jen gólmanovo rameno.

Dle obrazu hry v první části se zdálo, že Vajgar bezpečně dokráčí k pohodlné výhře. V prostřední třetině se vše změnilo. Milevsko začalo být důraznější, aktivně napadalo soupeřovu rozehrávku a brzo mu to přineslo kontaktní gól. Jiří Heřmánek byl mezi kruhy zahákován, při signalizovaném trestu se k puku dostal Petr Vejchoda a protlačil jej do branky. A Milevsko pokračovalo ve své aktivitě. Aleš Nevolný našel přihrávkou z rohu před brankou Jiřího Fořta, ten z bezprostřední blízkosti Kúdelu nepřekonal. Domácí gólman si poradil i se střelou Lukáše Drdy z pravého kruhu, i s útočným atakem Aleše Nevolného. V 34. minutě si na přihrávku Josefa Urbance najel mezi kruhy Marcel Dvořák, Kúdela včas zasáhl. Vzápětí najížděl na hradeckou branku z pravé strany David Homolka, ani on však neproměnil. Na opačném konci zakončoval z pravého kruhu Vaniš, Vít Lehečka úspěšně zasáhl lapačkou. V 38. minutě se neprosadil s bekhendovou dorážkou u tyčky Lukáš Sumerauer.

Hned v 1. minutě závěrečného dějství pálil Ivo Novák a u tyčky neprocpal puk do branky dorážející Jiří Heřmánek. Za dvě minuty najížděl Josef Urbanec na domácího obránce Procházku, dostal se ke střele, ale s tou si Kúdela poradil. Z protiútoku si najel na přihrávku za obránce Ferebauer, Vít Lehečka mu skórovat nedovolil. V 45. minutě Jiří Heřmánek prošel přes obránce, zakončoval z kruhu, ale brankaře neprostřelil. V 48. minutě vystřelil zpoza obránce z prostoru kruhů Kupec. Puk podle všeho propadl milevskému gólmanovi do branky, rozhodčí však gól neuznal. Za minutu už se domácí tým gólově prosadil a opět u toho byla zapůjčená budějovická formace. Vaniš si u tyčky vytáhl ven z branky milevského brankaře a předložil puk před odkrytou bránu, odkud přesně zamířil Ferebauer. V hradecké přesilovce se opět zkoušel prosadit Ferabauer, ale jeho střelu z pravého kruhu Vít Lehečka vyrážečkou vytěsnil. V další akci přihrával Marek Dvořák puk před branku Kupcovi, jenž přestřelil. I Milevsko mělo přesilovkovou výhodu. Puk od modré nahazoval před branku Aleš Nevolný, k vyraženému puku se probil Marcel Dvořák, ale puk mezi tyče neusměrnil. V poslední šanci zápasu nevyužila přečíslení domácí dvojice Vaniš a zakončující Bárta.

3 : 1
(2:0, 0:1, 1:0)
Jindřichův Hradec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Maryška), 18. Bárta (Vaniš), 49. Ferebauer (Vaniš) - 23. Vejchoda (Heřmánek). Rozhodčí: Hamr - Vaňásek, Erben. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:39 (20:9, 10:19, 14:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.