5
1
28. 8. 2013

První prohra v přípravě

Po jedné výhře a dvou remízách poprvé Milevsko v přípravě prohrálo. Postaral se o to Tábor. Ten hned v úvodní části Milevsko jasně přestřílel, ale prosadit se dokázal jen jednou. V prostřední části Milevsko na jejím začátku vyrovnalo, ale pak už Tábor svoji převahu vyjádřil i střelecky a vybudoval si stav 5:1. Ten Milevsko v závěru třetiny jedním gólem zkorigovalo. V posledním dějství oba celky daly výsledku konečnou podobu každý jedním gólem.

Odvetné utkání s Milevskem začali kohouti velice aktivně a hned v první minutě si vytvořili několik dobrých šancí. Zejména šance Jakub Krätzera v úvodních vteřinách volala po gólu. Ten si projel po pravém křídle nikým neatakován a jeho střelu vytáhl Pipek jen se štěstím. Vzápětí měl velkou šanci Hájek, jenž střílel téměř do odkryté branky. Gólu zabránil tygřím skokem znovu hostující brankář. Následovaly dvě přesilové hry Tábora a zajímavá byla až ta druhá. V ní se urodila krásná Kolomého střela z první, tu vytáhl ze šibenice skvělý Pipek vyrážečkou. Branka padla až vteřinu po trestu na milevské straně. Matušíkovu přihrávku přes brankoviště doklepl do prázdné klece Sladký – 1:0. Za okamžik zkoušel Pipkovu pozornost Kellner, ale na jeho bekhendovou střelu si brankář počkal. Dvě minuty před koncem první periody vstřelil Tábor branku. Ošmyk poslal od modré dělovku do šibenice, ale hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Druhou třetinu začal Tábor znovu náporem první lajny, paradoxně však šli právě kohouti do oslabení, ve kterém inkasovali. Štychovo nahození od modré čáry pěkně tečoval Ivo Novák přesně nad Klestilovo rameno – 1:1. Vyrovnaný stav vydržel pouze minutu. Krásnou akci předvedl Martin Mařík, jenž projel celou útočnou třetinu a střelou do horního rohu nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:1. O dvě minuty později měli další velkou šanci kohouti. Heršálkovo nahození od modré dorážel do opuštěné klece Kouřil, ale trefil jen brusli padajícího obránce. Další akce kohoutů už ale skončila brankou. Pipek vyrazil puk, před brankou vznikla trma vrma a jeden z táborských hokejistů dokázal uklidit puk do sítě – 3:1. Následovala další přesilovka kohoutů, v níž si Tábor vytvořil pěkný tlak a dobrou příležitost měl Matušík. Ten však trefil znovu jen skákajícího obránce. Do čtyř šli i domácí a tak se hrálo čtyři na čtyři. Kohouti byli stále jasně lepším týmem a měli další šance. Jmenovitě Krätzer a Hájek, ani jeden však na Pipka nevyzrál. Kouřil poté obral o puk milevského obránce a faulován pálil jen jednoruč, kohouti tak šli do další početní výhody. V té dostal hodně prostoru u pravé tyče Jakub Krätzer a natřikrát protlačil puk až za Václava Pipka – 4:1. V téže minutě mělo velkou příležitost i Milevsko. Domácí obránce namazal Novotnému a ten byl zcela sám před Tomášem Klestilem, jenž vytasil krásný zákrok. Tato minuta byla skutečně skvostná, protože se znovu rozsvítilo červené světlo za milevským brankářem. Mařík našel zpoza branky Tomáše Hájka, ten se nerozpakoval a střelou z první překonal Pipka, čímž jej vyhnal na střídačku – 5:1. V posledních vteřinách třetiny ještě Milevsko vstřelilo branku, když střelu Pavla Procházky od modré čáry tečoval Jakub Hamerle a puk se dokutálel za brankovou čáru – 5:2.

Třetí část hry již tolik vzruchu nenabídla, byla poznamenána hlavně spoustou vyloučení na táborské straně, a tak se hrálo hlavně na polovině domácích. Ve 46. minutě trefil Ondřej Liška loktem milevského hráče a vyfasoval trest ve hře, kohouti se tak museli 5 minut bránit a Liška odkráčel do kabiny. Početní výhodu si hosté příliš neužili, protože za katr putoval Nikodém. Méně mužů v poli znovu vyhovovalo Táboru. Pěknou kombinaci zakončil do odkryté branky Tomáš Hájek – 6:2. V polovině třetí třetiny byli táboráci o dva muže oslabeni, a protože faulovali dál, inkasovali další odložený trest. Čekalo je tedy více než tříminutové bránění oslabení tří proti pěti. Milevští se dlouho nemohli prosadit a několikrát se dostali sami z pásma, dvojnásobnou výhodu tedy nevyužili. Prosadili se až v klasické početní výhodě, kdy z rohu kluziště vyjel Libor Nikodém a zasunul za bezmocného Klestila – 6:3. Dvě minuty před koncem měl šanci hostující Sýbek, ale střelou z pravého kruhu trefil jen tyč domácí branky.

Reportáž převzata ze stránek HC Tábor.

6 : 3
(1:0, 4:2, 1:1)
Tábor vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. Sladký (Matušík, Hájek), 24. Mařík (Krätzer), 26. ? (?), 35. Krätzer (Ošmyk), 35. Hájek (Mařík, Matušík), 47. Hájek (Sladký, Heršálek) - 22. Novák (Štych), 40. Hamerle (Urbanec, Procházka), 54. Nikodém. Vyloučení: 6:6 navíc TH Liška (TAB), 10 min. OT Sýbek, Fořt (MIL). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:30 (21:4, 16:9, 3:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.