5
1
31. 8. 2010

V odvetě přípravy uspěl J.Hradec

Jindřichův Hradec rozhodl o svém vítězství v první třetině, ve které si vybudoval rozhodující náskok, jenž ještě v prostřední části navýšil o jeden gól. Milevsko se zlepšenou hrou v posledním dějství snažilo o zkorigování, ale výsledkem byly pouze tři nastřelené tyčky. Vajgar se v zápase dvakrát prosadil v přesilovce a jednou při vlastním oslabení. Domácí tým předčil Milevsko hlavně v proměňování gólových šancí a v klidu v zakončení.

Milevsko bylo v úvodu zápasu lepším týmem a hned po 12 - ti vteřinách hry mělo šanci na otevření skóre, kdy Jakub Růžička našel na protějším kruhu volného Josefa Urbance, který však domácího brankaře Kubeše neprostřelil. Hradec se do milevského pásma dostal až ve 3. minutě, ale zároveň si přitom vynutil faul, který bleskově v přesilovce potrestal. Kupec na sebe „natáhl“ protihráče a našel před brankou najetého Fiedlera, který pohodlně usměrnil kotouč do milevské branky. Milevsko vyrovnalo v 6. minutě. Ruda Suchánek zavezl puk do pásma, přihrál za kruhy Jiřímu Fořtovi, jehož střelu Kubeš neudržel a Jiří Müller dorazil puk do brány. Obdobnou akci jako Vajgar při svém prvním gólu předvedlo i Milevsko ve své početní výhodě. Jakub Hamerle od mantinelu nasměroval přihrávku na kruh na zcela volného Marcela Dvořáka, jehož střelu ovšem Kubeš zastavil. Jindřichův Hradec v první části přidal ještě 2 góly. Nejprve se znovu prosadil v početní výhodě, když Marek Dvořák dostal přihrávku na levý kruh, odkud prostřelil Václava Pipka v hostující brance. Třetí gól přidal domácí obránce Tupý, který střelou zpoza kruhu zaskočil milevského gólmana.

První možnost druhé třetiny mělo Milevsko, ale Jiří Heřmánek ani nadvakrát neprostřelil z bezprostřední blízkosti soupeřova brankaře, když dostal přihrávku od zadního mantinelu od Milana Silbernágla. Na druhé straně úspěšně zasáhl Václav Pipek proti střele Doliny. Za Milevsko neuspěl Jiří Heřmánek, který se dokázal natlačit přes obránce, ale na Kubešovi ztroskotal. A tak se opět radoval domácí celek, když vše před sebou prostřelil Tupý. Za nedlouho se před milevskou brankou ocitl nepokrytý Mazanec, ovšem mířil nad. V 33. minutě se dokonce Hradec prosadil při vlastním oslabení. Kupec zavezl puk před milevskou branku, nalákal na sebe oba obránce a posunul puk volnému Marku Dvořákovi, jenž rychlou střelou přidal pátý domácí gól. V těchto chvílích byl domácí tým lepší a vynucoval si tlak v milevském pásmu. Poté během minuty přišly šance na obou stranách. Nejprve z kruhu neprostřelil Václava Pipka Mazanec. Na opačném konci pak po velkém závaru trefil z kruhů jen připravenou gólmanovu lapačku Milan Čunát. V nájezdu 2 na 1 neproměnil přihrávku Jiřího Müllera jeho jmenovec Fořt. V domácí přesilovce nedokázala přetavit v gól svůj brejk dvojice Josef Rezek - Jiří Heřmánek. Jednu z nehezčích akcí zápasu předvedl domácí Bula, který se prosmýkl podél mantinelu, avšak tváří v tvář brankaři neuspěl. Skóre se naposledy měnilo v poslední minutě této části, kdy v přesilovce Josef Urbanec nahazoval puk před branku z rohu a domácí si jej sami srazili do branky.

Na zlepšený výkon z konce prostřední části navázali hokejisté Milevska i v třetím dějství zápasu. V 45. minutě v přečíslení 2 na 1 volil Lukáš Matějka střelu, která se otřela o vnější tyčku. Zvonilo se i v 52. minutě, kdy Milan Kořánek střelou zpoza obránce málem překvapil druhého domácího brankaře Melišíka. Za další 2 minuty neproměnil svoji šanci na mezikruží volný Milan Silbernágl. Do třetice měl domácí brankař štěstí při průniku Josefa Urbance, který prostrčil kotouč mezi brankařovými chrániči, ale v cestě do branky ho zastavila tyč.

5 : 2
(3:1, 2:1, 0:0)
Jindřichův Hradec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 3. Fiedler (Kupec, Marek Dvořák), 16. Marek Dvořák (Tupý, Kupec), 19. Tupý (Skokan, Schmidt), 29. Tupý (Mařík, Ištvánik), 33. Marek Dvořák (Kupec) - 6. Müller (Fořt), 40. Urbanec. Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:10 navíc domácí Fiedler 2 x 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:34 (13:7, 9:13, 7:14) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.