5
1
23. 3. 2013

Milevsko zvládlo i druhý barážový zápas a zůstává ve 2. lize

Druhý barážový zápas by mnohem dramatičtější. Zbraslav vstřelila gól hned v samém úvodu a po milevském vyrovnání se znovu ujala vedení. Milevsko však vždy dokázalo gólově zareagovat a na první přestávku jít i s jednobrankovým vedením. To Zbraslav zásluhou využité přesilové hry ve druhé třetině vyrovnala, ale Milevsko se opět ujalo vedení. V závěrečné třetině se už domácí tým gólově neprosadil, když nevyužil ani trestné střílení. Hosté navíc čtyři minuty před koncem pojistili svoji výhru gólem v početní výhodě.

Zbraslav připravila Milevsku šokující úvod. Po 14 vteřinách hry propadl ve středním pásmu Pavel Srdínko, do úniku se dostal domácí Kadaně a po bekhendové kličce poslal svůj tým do vedení. Milevsko však velmi rychle dokázalo odpovědět. Nejprve se u tyčky neprosadil Jan Sýbek, ale na začátku 2. minuty Josef Urbanec přihrávkou od zadního mantinelu našel u tyčky Libora Nikodéma, jenž zamířil přesně. Další možnost mělo Milevsko v 7. minutě, kdy Libor Nikodém poslal z rohu puk na Jakuba Hamerleho, který u tyčky domácího brankaře Durase neprostřelil. A tak šel do vedení opět domácí celek. Na nahození Švidry vyjel za branku milevský gólman Václav Pipek. Puk se však nečekaně ještě před ním odrazil před opuštěnou branku, kde měl dojíždějící Kadaně snadnou práci. Milevsko mohlo vyrovnat ve 13. minutě, kdy Jakub Hamerle objel branku a našel před ní Josefa Urbance. Ten však Durase neprostřelil. Na druhé straně se do dobré střelecké pozice dostal Iterský, ale Václav Pipek jeho střelu zastavil. Z protiakce Milevsko vyrovnalo. Jan Sýbek vedl útok podél levého mantinelu, jeho nahození před branku bylo sraženo, ale k puku se dostal volný Petr Markulinec, udělal brankaři kličku do bekhendu a skóroval. Za další minutu bylo rušno před oběma brankami. Nejprve najížděl sám na hostující branku Štrébl, Václav Pipek puk vyrazil. Z protiútoku netrefili branku z mezikruží Jakub Hamerle, ani po odraženém puku od zadního mantinelu Josef Urbanec. Milevsko šlo poprvé do vedení v 16. minutě zásluhou využité přesilovky. Libor Nikodém přihrával zpoza branky a u tyčky zakončující Jakub Hamerle zamířil do horní části branky. Do konce třetiny měl dvě šance domácí tým. Střelu Kadaněho z pravého kruhu Václav Pipek vyrazil. V 19. minutě se na kruhu uvolnil Kubišta, ale mířil nad branku. V samém závěru přišly dva hostující fauly v krátkém sledu za sebou a pro Zbraslav se tak otevřela možnost dvojnásobné přesilovky v délce 1,37 minuty.

Tu rozdělila první přestávka, ale větší část se odehrála v prostřední třetině. Milevsko v oslabení připustilo jedinou domácí možnost, když u tyčky zůstal volný Mrázek, Václav Pipek se však bleskově přemístil a puk mířící pod horní tyč skvěle betonem vykopl. Už při plném počtu hráčů na ledě se ke kotouči sraženému mezi kruhy dostal Klečka, milevský brankař mu skórovat nedovolil. Pak však měla Zbraslav další početní výhodu a v té už byla úspěšná. Do útoku se vydal obránce Zima, po přejetí modré poslal puk na branku, ten milevskému brankaři vypadl z lapačky a domácí hráč jej z dorážky poslal do branky. V 27. minutě po chybě Milana Čunáta najížděl z pravé strany na hostující branku Štrébl, zamířil vedle. V 32. minutě mělo naopak přesilovou hru Milevsko. Ránu Pavla Procházky od modré tečoval Jakub Hamerle vedle branky. Puku se hned zmocnil a zpoza branky přihrál před ní Liboru Nikodémovi, jeho zakončení Duras zastavil. Po skončení přesilovky a chybě Pavla Srdínka nezamířil přesně z prostoru kruhů Mrázek. Milevsko získalo zpět své vedení na začátku 35. minuty, kdy si milevská první formace kombinačně rozebrala protivníky a celou akci gólově z kruhu zakončil Jakub Hamerle. Další velkou možnost mělo Milevsko v 36. minutě, kdy Ladislav Paule nabil od zadního mantinelu před branku najetému Davidu Cifreundovi, který však Durase neprostřelil. Zbraslav ještě do konce třetiny byla velmi blízko vyrovnání. V přesilovce zakončoval u tyčky zapomenuty Švidra, ale puk do odkryté branky nepochopitelně nedostal.

V závěrečném dějství jako první zahrozilo Milevsko. Josef Urbanec poslal puk z rohu na kruh Jakubovi Hamerlemu, ten jej posunul k tyči Liboru Nikodémovi, Duras dokázal puk zastavit. Vzápětí před hostující brankou nebezpečně dorážel Nestrašil, Václav Pipek včas zasáhl. Z protiútoku se Milan Kořánek na kruhu zbavil domácího hráče, hledal ještě Lukáše Sumerauera, Duras byl u tyčky včas. V milevské přesilovce netrefil z pravého kruhu branku Jan Sýbek. V 52. minutě adresoval Jakub Hamerle na kruhy přihrávku Josefu Urbancovi, ani on však brankaře nepřekonal. Za minutu přišla pro Milevsko další krizová chvíle. David Cifreund na útočné modré nastřelil Kratochvíla, který se tím se dostal do úniku 2 na 1. David Ciferund jej před střelou stihl dobruslit a zablokovat. Rozhodčí posoudil zákrok milevského obránce jako nedovolený a velmi přísně nařídil trestné střílení. Václav Pipek nedal útočníku domácích Kratochvílovi žádnou šanci. Počkal si na jeho kličku a zastavil puk betonem. Milevsko pak už žádné zdramatizování zápasu nepřipustilo. Zbraslav do šancí nepouštělo, samo naopak branku ohrožovalo a přidalo ještě pojistkový gól. Libor Nikodém vyjel zpoza branky, Duras jeho zakončení vyrazil. V přesilovce objel David Homolka branku a pokusil se překvapit brankaře u tyčky, ten jeho úmysl vystihl. Pak objel branku Jakub Hamerle a našel před ní Libora Nikodéma, jenž zamířil přesně k tyči. V 59. minutě najížděl Libor Nikodém na domácí branku z pravé strany, Duras jeho střelu z kruhu zastavil. Necelých 20 vteřin před koncem zápasu, kdy měly oba celky jednoho vyloučeného hráče, zkusila Zbraslav ještě hru bez brankaře. Milevsko však rychle dostalo puk z pásma a ohrožení vlastní branky nedovolilo.

Milevsko se v druhém barážovém zápase natrápilo mnohem více. Celé utkání působilo nervózním dojmem, jeho hra byla plná nepřesností a chyb. Zbraslav byla Milevsku vyrovnaným soupeřem a v některých pasážích i lepším týmem. I když Milevsku herně druhé utkání nevyšlo podle představ, hlavní cíl, tedy zdolat Zbraslav a zachovat v Milevsku druhou ligu, splnilo.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 1. Kadaně (Krňanský, Novák), 8. Kadaně (Švidra), 24. Zima - 2. Nikodém (Urbanec, Hamerle), 14. Markulinec (Sýbek), 16. Hamerle (Nikodém, Urbanec), 35. Hamerle (Nikodém, Urbanec), 57. Nikodém (Hamerle). Rozhodčí: Dundr - Andrejsek, Chochola. Vyloučení: 6:8 navíc Mrázek (Zbraslav) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:45 (16:14, 14:17, 10:14) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.