5
1
6. 3. 2013

Milevsko prohrálo s Radomyšlí

Milevsko si v přípravném zápase překvapivě nedokázalo poradit s účastníkem krajské ligy Radomyšlí. Domácí tým se ujal vedení v 13. minutě v přesilové hře. To hájil až do 50. minuty, kdy Radomyšl rovněž z početní výhody vyrovnala. Hosté se navíc prosadili ještě jednou a to necelou půlminutu před koncem. Na to už Milevsko nedokázalo najít odpověď.

Radomyšl nastoupila v brance s milevským Lukášem Knapem, čímž se do hry dostali oba domácí brankaři. Lukáš Knap již po necelé půlminutě hry musel čelit nájezdu Josefa Urbance a byl úspěšný. Ve 3. minutě Ivan Radosta na modré posunul puk do útočného pásma, toho se chopil znovu Josef Urbanec, ale ani tentokrát sám před brankařem neproměnil. V 6. minutě se po přihrávce Jana Sýbka zpoza branky ocitl sám před gólmanem Ivan Radosta, ale ani nadvakrát Lukáše Knapa nepřekonal. V 9. minutě zahrozili i hosté. Z levého kruhu se neprosadil Neckář, a z dorážky puku odraženého od zadního mantinelu nedostal kotouč do branky u pravé tyčky číhající Šimoník. Pak mělo Milevsko první přesilovou hru. Po vyhraném vhazování netrefil branku Lukáš Sumerauer. V pokračující početní výhodě si Jan Sýbek sjel od mantinelu až na kruhy, odkud trefil horní roh hostující branky.

I první možnost prostřední části mělo Milevsko. Petr Król přihrával zpoza branky, ale Milan Kořánek u tyčky proti Lukáši Knapovi neuspěl. Obdobnou situaci měli hosté v 25. minutě, kdy přihrávku Neckáře zpoza branky nepřetavil v gól Maroušek. V 27. minutě Michal Štych hledal od mantinelu na protějším kruhu nepokrytého Josefa Urbance, proti jehož bleskové střele se Lukáš Knap včas přemístil. Po polovině zápasu našel Jan Sýbek mezi kruhy Ivana Radostu, Lukáš Knap jeho zakončení vystihl. V 37. minutě poslal Lukáš Matějka kotouč na pravý kruh Lukáši Sumerauerovi, Lukáš Knap puk do své branky nepustil.

Do poslední části nastoupil do hostující branky Havelka a Lukáš Knap se přesunul do milevské branky. V 47. minutě Lukáš Sumerauer adresoval z rohu přihrávku na levý kruh, Lukáš Matějka Havelku nepřekonal. Před polovinou poslední třetiny dostala Radomyšl výhodu přesilové hry a využila ji ke srovnání skóre. Po velkém tlaku se ocitl na levém kruhu Šimoník a bekhendem umístil puk nad brankařovo rameno k protější k tyči. Milevsko se z vyrovnání nemohlo dlouho vzpamatovat a nějakou dobu trvalo, než se dostalo zpět do zápasu. V 55. minutě poslal od modré puk na branku Pavel Srdínko, teč Michala Klímy si cestu do branky nenašla. V 57. minutě předal Milan Kořánek puk vedle sebe rozjetému Radku Volfovi, Havelka jeho pokus zastavil. Milevsko si poté zvýšeným forčekinkem vybojovalo tlak v útočném pásmu, ale bez gólového efektu. Naopak samo inkasovalo. V poslední minutě se po přihrávce z rohu ocitl mezi kruhy Furch, milevský gólman jeho pokus zastavil. Domácímu týmu nestačilo ani toto varování. 24 vteřin před koncem základní hrací doby zůstal po vyhraném vhazování v útočném pásmu sám před brankařem Michel. Měl dostatek času a prostoru, aby si puk zpracoval a umístil k pravé tyči odkryté brány. Milevsko pak ještě zkusilo hru bez brankaře, ale ani ta nepomohla.

1 : 2
(1:0, 0:0, 0:2)
Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 13. Sýbek (Procházka) - 50. Šimoník (Stropnický), 60. Michel (Novák). Rozhodčí: Schlixbier - Vavruška, Sláma. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:34 (15:11, 15:12, 14:11). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Pipek (od 41. Knap) – Procházka, Srdínko, Štych, Čunát, Cifreund, Hlinka - Urbanec, Sýbek, Radosta - Fořt, Sumerauer, Klíma - Król, Kořánek,Volf - Matějka