5
1
25. 8. 2010

V gólové přestřelce úspěšnější Milevsko

Skóre přátelského zápasu mezi Milevskem a Jindřichovým Hradcem se měnilo jak na houpačce. První třetina patřila Milevsku, které ji zaslouženě vyhrálo 1:0. V prostřední části se naopak více dařilo hostujícímu J.Hradci, který si v ní vybojoval jednogólový náskok. Milevsko však na začátku posledního dějství opět otočilo skóre ve svůj prospěch. J. Hradec stihl ještě vyrovnat, ale na závěrečný milevský gól v přesilovce už odpověď nenašel.

Milevsko začalo utkání aktivně a brzy se dočkalo vedení. Ve 2. minutě se novic v milevském dresu Josef Rezek probil po levé straně, našel před brankou Jiřího Heřmánka, ale jeho lehkou teč hostující gólman Hnízdil chytil. Za minutu už se Milevsko radovalo z gólu, když si v závaru před hostující brankou počínal důrazně Jiří Müller a protlačil puk do branky. V 9. minutě hrálo Milevsko svoji první přesilovku, když Jakub Hamerle přihrál před branku volnému Lukáši Matějkovi, jenž však branku netrefil. Pak naopak putovali na trestnou hned 3 milevští hráči za sebou a J. Hradec měl výhodu dlouhé dvojnásobné početní výhody. V oslabení se zaskvěl milevský gólman Michael Panec, když nejprve vychytal u tyčky Květoně, kterému tam adresoval přihrávku skrz brankoviště Mařík. Následně si na domácím brankaři vylámal zuby Schmidt, který trefil jen připravenou lapačku..

Druhá třetina patřila Jindřichovu Hradci, i když úvod znovu vyšel gólově pro Milevsko. Neuběhla ještě ani minuta hry, když Dalibor Svoboda našel u protější tyčky Josefa Rezka, který s přehledem proměnil. Jindřichův Hradec však rychle vyrovnal a nepotřeboval na to ani 2 minuty. Nejprve se při signalizovaném trestu prosadil bekhendem z kruhu Tupý a pak Mařík perfektně přihrál před branku najetému Květoňovi, jenž se trefil přesně k tyči. V 29. minutě dostal přihrávku zpoza branky na kruhy hostující Maryška, ovšem přestřelil. Milevsko čelilo hradeckému náporu, ale přesto dokázalo jít znovu dovedení. Na pas Jakuba Růžičky napříč pásmem si k tyči sjel Marcel Dvořák a trefil horní roh soupeřovi branky. Vajgar se však nehodlal s domácím vedením smířit a v závěru třetiny otočil stav ve svůj prospěch. V 38. minutě nedokázal Michael Panec přes klubko hráčů zareagovat na střelu Maříka. Následovala hostující přesilovka, kdy se Mařík tentokrát proměnil v nahrávače, našel mezi kruhy Květoně, jenž bleskově puk umístil k tyči.

Do závěrečné části nastoupilo Milevsko s cílem strhnout znovu vedení na svou stranu a to se mu rychle podařilo. V 53. minutě zakončil Jiří Müller průnik Josefa Rezka střelou k tyči. Následovala hradecká přesilovka, ale z gólu se radovalo Milevsko. Jiří Müller efektní bekhendovou přihrávkou mezi obránci vyslal do úniku Rudu Suchánka, který svůj nájezd s přehledem proměnil. Vajgar se však v pokračující početní výhodě ještě dokázal prosadit, když se z kruhu přesně trefil Mazanec. Bylo tak znovu vyrovnáno. Hostující tým mohl jít do vedení v 46. minutě, ale střelu Šulčíka z kruhů po přihrávce Marka Dvořáka Michael Panec vyrazil. K rozhodujícímu gólu zápasu pomohla Milevsku dvojnásobná přesilovka. V té od modré napřáhl Milan Čunát a Jiří Heřmánek nezadržitelně tečoval kotouč mimo brankařův dosah. V pokračující jednoduché početní výhodě přišla znovu nebezpečná teč, ovšem tentokrát po nahození Marcela Dvořáka šla teč Jiřího Müllera nad branku. Poslední šanci utkání připravil 3 minuty před koncem milevský Filip Špánek pro Josefa Rezka, ale jeho zakončení přes ruku hostující gólman Melišík vyrazil.

FOTOGALERIE

6 : 5
(1:0, 2:4, 3:1)
Milevsko vs Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 3. Müller (Suchánek), 21. Rezek (Svoboda), 37. Marcel Dvořák (Růžička), 43. Müller (Rezek), 44. Suchánek (Müller), 54. Heřmánek ( Čunát) - 26. Tupý (Bula), 28. Květoň (Mařík), 38. Mařík (Tupý, Květoň), 39. Květoň (Mařík), 45. Mazanec (Bula, Ištvánik). Rozhodčí: Stach - Syrovátka, Čáp. Vyloučení: 8:11 . Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:29 (12:8, 7:13, 10:8). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Panec – Štych, Marcel Dvořák, Škulina, Kolář, Čunát, Štěrba, Karpíšek - Suchánek, Müller, Fořt – Matějka, Silbernágl, Hamerle – Rezek, Heřmánek, Svoboda – Špánek, Růžička, Novák