5
1
26. 2. 2013

Konec základní části

Skupina Západ II. ligy dospěla do svého závěru. Z 36 dílů základní části zbývá týmům odehrát ten poslední. Závěrečné kolo je na programu tuto středu. Milevsko se v něm představí na domácím ledě, kde přivítá HC Baník Sokolov.

Když proti sobě v posledním kole minulé sezóny nastupovaly Sokolov a Milevsko, byly oba týmy v opačné pozici. Milevsko už mělo účast v play-off jistou a výhrou v Sokolově si navíc zajistilo 4. místo. Sokolov už před posledním kolem nemohl nic změnit na svém posledním místě v tabulce. Letos uzavře pořadí Milevsko a Sokolov vyhlíží soupeře pro vyřazovací boje. Sokolov patří k týmům s nejlepší úspěšností v domácích zápasech, kde mu patří 3. příčka. Na ledech soupeřů má po Milevsku druhou nejhorší bilanci.

První polovina

Sokolovu vyšel velmi dobře vstup do letošní sezóny. V prvních třech zápasech ztratil pouhý 1 bod. Pak však přišla série 5 proher v řadě a pád tabulkou dolů. Černou šňůru neúspěchů přerušila výhra nad Milevskem, ale následující 2 zápasy Sokolov opět prohrál. Až poté začal bodovat. Bylo to především díky dovedení zápasů do prodloužení, což se Sokolovu v následujících 7 kolech povedlo hned pětkrát.

Druhá polovina

Ve třetím díle základní části zažil Sokolov výsledkově nejúspěšnější období. Pomineme-li předehrávku 24. kola, která se uskutečnila již v říjnu, zaznamenal Sokolov ve třetí čtvrtině jen dvě porážky. Na vítězné vlně pokračoval i na začátku poslední čtvrtiny, když vyhrál první dva zápasy. Pak střídal domácí výhry s venkovními prohrami. V posledních dvou kolech však nebodoval.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Milevsko má prozatím se Sokolovem aktivní bilanci. První dva vzájemné zápasy skončily navlas stejným výsledkem - 4:1 pro domácí. Třetí utkání získalo Milevsko výhrou 4:3 v Sokolově na nájezdy. První letošní vzájemné měření vyšlo lépe Sokolovu po výhře 4:1. Milevsko se sice ujalo v zápase vedení ze svojí první střely na branku, ale domácí tým ještě do poloviny úvodní třetiny vyrovnal. Rozdílový gól vstřelil Sokolov těsně před koncem druhé části v přesilové hře. Milevsku se vyrovnat nepodařilo a navíc v závěru zápasu do otevřené obrany ještě dvakrát inkasovalo.
V milevské odvetě to dopadlo rovněž 4:1, navíc se stejným průběhem zápasu. Na úvodní gól se čekalo až do poloviny utkání, kdy se znovu jako první prosadil hostující tým. Milevsko však dokázalo rychle vyrovnat a pak dalšími dvěma góly, které padly v rozmezí půlminuty, zvrátilo stav ve svůj prospěch. V poslední třetině si domácí celek své vítězství pojistil ještě jedním gólem.
Ve třetím zápase Milevsku jako vždy ve venkovním zápase utekl začátek. Poprvé inkasovalo na začátku 5. minuty při vlastní přesilovce. V 11. minutě přidal Sokolov druhý gól, ale hosté za 12 vteřin přispěchali s rychlou odpovědí. Druhá třetina patřila Milevsku. Vyrovnalo gólem v oslabení a po polovině základní hrací doby šlo do vedení. Sokolova však dokázal ve třetí části srovnat a utkání tak dospělo až do nájezdů. V těch se našel jediný úspěšný střelec v hostujícím dresu.

Statistikám Sokolova dominuje Vladislav Vrtek. Ten v 34 zápasech nasbíral už 45 bodů za 15 gólů a 30 asistencí. Za ním následuje Ladislav Boušek , jenž zatížil konta soupeřů 16 góly, ke kterým přidal 13 přihrávek. Nejlepším střelcem týmu je s 19 brankami Roman Pražák. Mezi obránci je na tom nejlépe s 11 body (3+8) Miroslav Kuncl, jen bod na něj ztrácí Jan Zmeškal, jenž se trefil šestkrát a u 4 gólů si připsal asistenci. V brance Sokolova má zdaleka nejvíce odchytáno Patrik Nechvátal .

Sestava Sokolova z minulého kola ze zápasu s Klatovy:
HC Sokolov : Nechvátal - Štrach, Kuncl, Hartman, Kocek, Zmeškal, Novák - Soukup, Vrtek, Pražák, Bauer, Dobřemysl, Boušek, T. Jakubal, Kašpar, Říha, Závorka

Vstup do nového kalendářního roku měl Sokolov vynikající. V prvních pěti střetnutích ztratil jen dva body za domácí prohru na nájezdy s Milevskem. Pak se opět projevila letošní rozdílná bilance Sokolova v úspěšnosti domácích a venkovních zápasů. Doma vyhrával, venku prohrával. Z posledních dvou venkovních zápasů odešel Sokolov s nulou na kontě bodů a skórem 4:19! Sokolovu navíc nevyšlo ani utkání minulého kola doma s Klatovy, když nevstřelil ani jeden gól a naopak třikrát inkasoval.
Milevsko muselo v minulém kole naplno bodovat, aby si uchovalo naději na odpoutání se z poslední příčky. To se mu nepovedlo. Závěrečný zápas základní části už nemůže pro Milevsko na umístění nic změnit a poslouží mu maximálně jako příprava na baráž, kde bude muset hájit svoji druholigovou účast. Sokolovu momentálně patří 7. místo, o které již nemůže přijít. V případě vítězství se může ještě posunout v tabulce o příčku výše. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Sokolov

Branky a nahrávky: 23. Sýbek (Urbanec), 35. Homolka, 37. Sýbek (Hamerle, Urbanec), 42. Homolka (Sýbek) - 9. Jakubal (Kašpar), 15. Kuncl (Štrach, Bauer), 28. Bauer (Dobřemysl), 56. Pražák, 56. Pražák (Táborský, Boušek), 60. Pražák (Kuncl). Rozhodčí: S. Mertl - Šperl, Samuel. Vyloučení: 8:10 navíc Boušek a Soukup (oba Sokolov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:54 (14:17, 17:17, 14:20). Průběh utkání: 0:2, 1:3, 4:3, 4:6.

Pipek – Štych, Čunát, Klíma, Cifreund, Srdínko, Hlinka - Urbanec, Sýbek, Hamerle - Markulinec, Homolka, Kořánek - Fořt, Sumerauer, Paule - Drda, Matějka, Volf (od 41. Król)