5
1
21. 2. 2013

Naposledy venku v základní části

Již jen dva zápasy zbývají Milevsku odehrát v základní části soutěže. Na ledě soupeře ji zakončí tuto sobotu, poslední kolo pak odehraje v domácím prostředí. Posledním venkovním soupeřem HC Milevsko 2010 bude osmý tým tabulky HC Vlci Jablonec. Utkání na jabloneckém zimním stadionu začíná od 18:00.

Jablonec prochází sezónou se střídavými výsledky. V první čtvrtině se pohyboval uprostřed tabulky. V dalších částech základní soutěže se mu výsledkově tak úplně nedařilo a ocitl se v pořadí i na předposledním místě. V současné době je na 8. místě tabulky, zaručujícím účast v play-off. Stále však zároveň nemá úplnou jistotu, že neskončí v tabulce na posledním místě.

První polovina

Jablonec nevstoupil do soutěže úplně dobře. V úvodních třech kolech si připsal jen dva body za výhru na nájezdy. V dalších třech duelech naopak jen dva body ztratil. Ve zbylých třech střetnutích první čtvrtiny dva zápasy prohrál, jeden vyhrál. Střídavé úspěchy pokračovaly i ve druhé čtvrtině.

Druhá polovina

Do druhé poloviny soutěže vstoupil Jablonec lépe. Její úvodní duel sice prohrál, ale v následných pěti zápasech ztratil pouhé tři body za výhru a prohru v prodloužení. V ostatních bodoval naplno. Potom ale přišlo pro Jablonec nejhorší období letošní sezóny. V devíti zápasech si připsal jedinou výhru, v dalších vyšel bodově naprázdno. Až v posledních dvou kolech zabral.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

První dva vzájemné zápasy vyhrál Jablonec, v tom posledním bylo úspěšnější Milevsko. V prvním souboji zvítězil Jablonec v Milevsku těsně 2:1. Domácí tým doplatil na střeleckou nemohoucnost, protože jinak byl v zápase lepším týmem. Po bezbrankové první třetině se Jablonec v prostřední části prosadil dvakrát. Dvougólový náskok udržel Jablonec přes řadu domácích šancí až do 56. minuty, kdy inkasoval v oslabení. Milevsko dohrávalo zápas v početní výhodě, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.
V odvetě v Jablonci o celkovém vítězství domácích 6:3 rozhodla již první třetina, hlavně její poslední pětiminutovka, ve které skóroval Jablonec hned třikrát. Milevsku se v prostřední části podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu, ale na druhou přestávku šel Jablonec přeci jen s dvoubrankovým vedením. K tomu přidal na začátku závěrečného dějství dva další góly, čímž definitivně ztvrdil své vítězství. Zápas skončil nakonec tříbrankovým rozdílem, stejně jako rozhodující první třetina.
Ve třetím střetnutí zvítězilo Milevsko doma 6:3. Domácí tým si postupně vybojoval čtyřgólový náskok. Ten Jablonec snížil, ale na začátku poslední třetiny znovu prohrával o čtyři góly. Hostující celek se ještě nevzdal. Přiblížil se na rozdíl dvou branek a v závěru se dostal i ke hře bez brankaře podpořené přesilovkou. Úspěšný však nebyl a naopak těsně před koncem do prázdné branky ještě jednou inkasoval.

Na čele bodování Jablonce je Lukáš Tondr . Ten si ve 33 zaznamenaných zápasech připsal 37 bodů za 15 gólů a 22 asistencí. Za ním následuje Kamil Bříška s 15 góly a 12 asistencemi. Mezi obránci v bodování vyčnívá Jan Petrmichl jenž vstřelil 4 góly a na 11 z nich přihrál. Ze čtyř brankařů, kteří letos nastoupili v dresu Jablonce, má nejvíce odchytáno Michal Nedvídek. V posledních zápasech hájil jabloneckou branku Martin Bouška.

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu s Kláštercem:
HC Jablonec : Bouška - Petrmichl, Lacek, Klement, Hloušek, Zeman, Abraham - Šulc, Kadeřábek, Stehno - Peřina, Kedršt, Kapička - Tondr, Bříška, Hájek - Krátký, Vašek

Nový kalendářní rok zahájil Jablonec velice špatně. V prvních pěti zápasech nezískal ani bod. Pak sice doma přesvědčivě porazil Klatovy, ale další tři utkání opět ztratil. Až poslední dva zápasy přinesla Jablonci bodový zisk. Nejprve vyhrál na 5:4 nájezdy na Kobře. Zde vedl 2:0. Domácím se však podařilo vyrovnat a ve třetí třetině jít do vedení 4:2. Jablonec se však nevzdal. Dvěma slepenými góly vyrovnal a nakonec získal i bonusový bod za vítězné nájezdy. V minulém kole vydřel Jablonec doma výhru nad Kláštercem 4:3. Základ svého vítězství položil Jablonec již v první části, kterou vyhrál 3:1. Klášterec se dvakrát přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat nedokázal.
Milevsku se v posledních zápasech daří v domácím prostředí, což potvrdilo i v minulém kole výhrou nad Klatovy. V hodnocení utkání na ledech soupeřů má ve skupině nejmenší úspěšnost. Na vylepšení této bilance má už závěrečnou možnost, neboť v Jablonci se naposledy v základní části představí ve venkovním prostředí. Pokud si chce uchovat naději na vyhnutí se baráži, musí v tomto zápase naplno bodovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Jablonec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 34. Břiška (Tondr), 44. Klement (Petrmichl), 49. Kapička (Stehno), 59. Tondr (Kapička, Mulač) - 11. Hamerle (Procházka, Nikodém), 23. Nikodém (Štych). Rozhodčí: Úlehla - Novák, Potůček. Vyloučení: 8:11 navíc Klement (Jablonec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:36 (12:12, 17:12, 16:12) . Průběh utkání: 0:2, 4:2.