F 2 - neděle 17.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
2
F 3 - středa 20.3.2024
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
7
4
F 4 - pátek 22.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
1
15. 2. 2013

Tři kola před koncem přivítáme Klatovy

Před týmy druholigové skupiny Západ jsou poslední tři zápasy základní části. Milevsko čeká předposlední domácí zápas, ve kterém přivítá v sobotním termínu tým HC Klatovy.

Klatovy v letošní sezóně měly výborný vstup do soutěže. V první čtvrtině neuspěly v jediném utkání, což je vyneslo do čela tabulky. V dalších částech základní části už se jim ani zdaleka tolik nedařilo. I tak se však stále úspěšně hájí čtvrté místo v tabulce, zaručující zahájení vyřazovacích bojů v domácím prostředí.

První polovina

Klatovum skvěle vyšla první čtvrtina soutěže, ve které prohrály jen jediný zápas. V ostatních bodovaly naplno. Prospělo jim to, že hned 6 duelů první čtvrtiny základní části odehrály v domácím prostředí. V druhé čtvrtině už Klatovy prohrávaly častěji, když ztrácely na ledech soupeřů. Utkání se hrály v opačném sledu, než v první části, což pro Klatovy znamenalo jen tři domácí zápasy. Všechny vyhrály, ale z šesti venkovních duelů přivezly pouhý jeden bod.

Druhá polovina

Ani ve třetí čtvrtině se Klatovum příliš nevedlo. Znovu zvítězily jen ve třech duelech, ve zbylých vyšly naprázdno. Poslední čtvrtinou základní části procházejí prozatím Klatovy se střídavými úspěchy, i když přeci jen bodují častěji, kdy s šesti zápasů vydolovaly solidních 12 bodů.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve všech třech vzájemných zápasech se radoval z výhry domácí tým. Ve všech třech případech se jednalo o vyrovnané zápasy, kdy se definitivně rozhodlo až při soupeřově power play. V prvním vzájemném zápase poslední tým tabulky Milevsko notně potrápilo v té době vedoucí Klatovy. Nakonec se však radoval domácí celek z vítězství 6:4. Třikrát se Milevsku podařilo dotáhnout domácí náskok. Klatovy však v poslední části znovu odskočily na rozdíl 2 branek. Ten se Milevsku podařilo snížit a dokonce i vyrovnat. Gól však nebyl uznán a navíc při závěrečné hře bez brankaře Milevsko inkasovalo do prázdné brány.
V odvetě Milevsko ve vyrovnaném zápase dokázalo porazit Klatovy 4:2. Domácí tým otevřel skóre zápasu v 5. minutě. Klatovy vyrovnaly ve vlastním oslabení, ale s gólovým vedením na první přestávku šlo stejně Milevsko. Na začátku prostřední části si vybudoval domácí tým dvojnásobný náskok, ale Klatovy se znovu dokázaly přiblížit na jednogólovou ztrátu. V poslední třetině mohlo Milevsko definitivně rozhodnout v řadě přesilovek, ale nevyužilo je a až do konce se tak muselo strachovat o výhru. Klatovy se neprosadily ani při závěrečné hře bez brankaře a navíc těsně před koncem zápasu inkasovaly technickou branku.
Ve třetím měření se podlehlo Milevsko těsně v Klatovech 5:4. Po celé utkání tahal hostující tým za kratší konec a neustále musel dotahovat domácí náskok. Ten v průběhu prostřední části vzrostl až na stav 5:1. Milevsko jej ještě v témže dějství snížilo a v poslední třetině se přiblížilo na rozdíl jednoho gólu. Vyrovnat však nedokázalo ani při závěrečné hře bez brankaře.

Nejlepší hráči soupeře

Statistikám Klatov vládne bývalý extraligista Ondřej Steiner. Ten si v 23 zaznamenaných zápasech připsal už 35 bodů za 18 gólů a 17 asistencí. Za ním následuje s 29 body (13+16) Jan Topinka . Mezi obránci si vede nejlépe Lukáš Martinec, kterému s 24 body (4+20) patří třetí místo v bodování celého týmu. V brance Klatova už se v letošní sezóně vystřídalo sedm brankařů. Nejvíce z nich má odchytáno Vladislav Pravda . V posledním zápase však hájil brankoviště navrátilec do klatovské sestavy Antonín Štelmach .

Sestava Klatov z minulého kola ze zápasu s Táborem:
HC Klatovy : Štelmach – Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Reniger, Pouska, Bernad, Soupír, Maxa, Němec, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Kodýtek, Čuban

Před zápasem

Vstup do nového kalendářního roku se Klatovum povedl, když jej zahájily vítězstvími nad Milevskem. Následující domácí zápas však přinesl prohru se Sokolovem. V dalších třech domácích zápasech ztratily jen bod. Z venku si ze čtyř střetnutí přivezly cennou výhru z Bíliny a bod za prohru v prodloužení v Děčíně. V minulém kole si Klatovy poradily doma s vedoucím týmem tabulky Táborem 3:1. Ten se ujal v Klatovech v první části vedení, ale domácí v prostředním dějství otočily skóre ve svůj prospěch a v závěru zápasu dorazily Tábor ještě jedním gólem.
Milevsko si rovněž v posledním domácím utkání vyšláplo na vedoucí tým tabulky. V minulém kole však znovu vyšlo bodově naprázdno na ledě Klášterce. Ve střetnutí s Klatovy bude Milevsko usilovat o udržení domácí neporazitelnosti, kterou si drží oba celky v letošní sezóně ve vzájemných zápasech. Klatovy budou samozřejmě chtít domácí hegemonii narušit. Začátek zápasu je od 17:00.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Cifreund 0 0 0 0 0
Milan Čunát 0 0 0 0 0
Lukáš Drda 1 0 1 1 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 0 0 0 1 0
Petr Hlinka 0 0 0 0 0
David Homolka 1 1 2 0 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Milan Kořánek 0 0 0 0 0
Petr Markulinec 1 0 1 -1 0
Lukáš Matějka 0 0 0 0 0
Libor Nikodém 0 2 2 2 0
Pavel Procházka 0 1 1 1 0
Ivan Radosta 0 0 0 0 0
Pavel Srdínko 0 0 0 1 0
Lukáš Sumerauer 0 0 0 0 0
Jan Sýbek 0 0 0 -1 0
Michal Štych 0 1 1 0 0
Josef Urbanec 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 45 1 44 97,78 0 0

Ohlasy k utkání


3 : 1
(1:0, 1:1, 1:0)
Milevsko vs Klatovy
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Drda (Nikodém, Procházka), 30. Markulinec (Homolka, Štych), 60. Homolka (Urbanec, Nikodém) - 22. Pavlis (Maxa, Zeman). Rozhodčí: Luczków - Beránek, Marek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:45 (14:14, 16:14, 17:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Procházka, Srdínko, Štych, Hlinka, Klíma, Cifreund, Čunát - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Markulinec, Sýbek, Homolka - Fořt, Sumerauer, Kořánek - Drda, Matějka, Radosta

Klatovy

Kůdela – Mrázek, Martinec, Zeman, Farný, Herr, Blumentrit - Topinka, Bernad, Pouska - Němec, Maxa, Pavlis - Pitel, Vondryska, Vizinger