5
1
12. 2. 2013

Středeční zápas v Klášterci

Druhá liga spěje do finiše. Před týmy skupiny Západ jsou už poslední čtyři zápasy základní části. Ve středečním utkání 33. kola čeká Milevsko duel v Klášterci. Utkání na kláštereckém zimním stadionu začíná od 18:00.

Letošní výsledky Klášterce připomínají jakési velké vlny. Po špatném startu do soutěže přišlo pětizápasové výsledkové zlepšení, po kterém však následovala dlouhá série bez tříbodového zisku, když v 11 kolech Klášterec ani jednou nebodoval naplno a získal v nich jen 6 bodů. Poté Klášterec naopak nastartoval opět vítěznou sérii, když v šesti duelech ztratil jen dva body. V počtu bezbodových a plnobodových zápasů je na tom Klášterec stejně. A to mu ve vyrovnané tabulce postačuje k tomu, aby stále atakoval umístění v první čtyřce.

První polovina

Klášterec soutěž odstartoval špatně, když v prvních třech kolech nebodoval a spadl až na dno tabulky. Počínaje 6. kolem však vyhrál pět zápasů v řadě, což ho rázem vyneslo do klidného středu tabulky. Do konce první poloviny základní části pak však už naplno nebodoval ani jednou a získal v nich jen 5 bodů.

Druhá polovina

Stejně špatně odstartoval Klášterec i druhou polovinu soutěže. Ze třech úvodních duelů vydoloval pouhý bod. Poté ale opět přišla vítězná vlna. V dalších šesti duelech ztratil Klášterec jen jediný zápas, když prohrál po nájezdech v Milevsku. Ve zbylých zápasech bodoval naplno. Následovaly dva nebodové duely, z dalších třech si přivlastnil 7 bodů.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve vzájemných duelech dvakrát zvítězilo Milevsko, ale o bod více získal Klášterec. Ten totiž vyhrál první souboj v Milevsku za 3 body. Další dva zápasy prohrál, ale s obou si odnesl alespoň bod. Z domácího za prohru v prodloužení, z venkovního za prohru po nájezdech. V prvním vzájemném měření byl úspěšnější Klášterec, který ač oslaben vyhrál v Milevsku 4:2. Klášterec se v první třetině ujal v přesilovce vedení. Když pak v prostřední části využil další početní výhodu, nevypadalo to s domácím týmem dobře. Milevsku se však ve druhé třetině podařilo snížit, následně přežít druhé dvojnásobné oslabení a na začátku třetí třetiny vyrovnat. Po hrubé chybě však inkasovalo necelých 5 minut před koncem rozhodující gól a při hře bez brankaře ještě jeden.
V odvetě v Klášterci Milevsko poprvé v sezóně dovedlo zápas do prodloužení a hned s vítězným závěrem po výhře 5:4. Milevsku velmi dobře vyšel vstup do zápasu, když na začátku 4. minuty vedlo 2:0. Klášterec se však nepříznivým stavem nenechal zaskočit. Za minutu snížil a pak využil dvojnásobnou přesilovku k otočení skóre ve svůj prospěch, když se prosadil i v jejím klasickém pokračování. Po bezbrankové druhé části se Milevsku podařilo vyrovnat, ale Klášterec šel brzy opět do vedení. Milevsko však znovu našlo odpověď a poslalo zápas do prodloužení. V tom se hostující celek prosadil půlminutu před jeho koncem v početní výhodě.
Třetí střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů, po kterých Milevsko zvítězilo 3:2. Milevsko se v utkání ujalo v přesilovce vedení, které Klášterec v první třetině srovnal a ve druhé obrátil pro sebe. I Milevsko však ještě v téže části skóre vyrovnalo. Ve třetím dějství se domácím podařilo vstřelit gól, ale ten nebyl rozhodčím uznán. Jiná branka už nepadla ani ve zbytku základní hrací doby, ani v následném prodloužení. O osudu zápasu tak rozhodly nájezdy, ve kterých bylo Milevsko úspěšnější.

Na čele týmových statistik je s 28 body Martin Kalinovič . Ty rozložil do 13 gólů a 15 asistencí. Tři body na něj ztrácí Jakub Hofmeister s bilancí 12 gólů a 13 přihrávek. Mezi obránci mají shodně 12 bodů Martin Hartman a Josef Révay. Zatímco Martin Hartman je s 11 asistencemi hlavně nahrávačem, navrátilec z první ligy Josef Révay podpořil kláštereckou ofenzivu 4 góly. Jeho 12- tibodový zisk a je o to pozoruhodnější, že mu na něj stačilo pouhých 10 odehraných zápasů za Klášterec v letošní sezóně. Mezi brankaři má výsadní postavení Pavel Damašek.

Sestava Klášterce z minulého kola ze zápasu s Kobrou:
HC Klášterec : Kaššák - Loučka, Mašek, Žižka, Revay, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Miklovič, Salač, Mála, Ptáčník, Heindl, Diviš

Vstup do nového kalendářního roku měl Klášterec úspěšný. V prvních třech duelech neztratil ani bod. Pak sice přišly dvě prohry, ale po nich Klášterec vyhrál dva domácí zápasy a mezi nimi si odvezl alespoň bod za prohru v prodloužení v Bílině. V minulém kole se Klášterec radoval z domácího vítězství 5:2 nad nevyzpytatelnou Kobrou. Po jednogólovém vedení z první třetiny se podařilo Klášterci v prostřední části odskočit na stav 4:1 a to bylo rozhodující. V poslední části už oba celky jedním gólem stanovily konečný výsledek.
Milevsko si v posledním zápase vedlo stejně jako Klášterec, když rovněž doma vyhrálo 5:2. Všechny tři zápasy mezi Milevskem a Kláštercem byly vyrovnané. První se rozhodoval při hře bez brankaře, druhý v prodloužení, třetí do konce až v nájezdech. Je otázkou, jaké rozuzlení nabídne čtvrtý duel.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klášterec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 9. Salač (Diviš), 9. Kalinovič (Jáchym), 28. Salač (Polanský, Mála), 36. Diviš (Kalinovič, Heindl), 60. Diviš (Kalinovič) - 20. Drda (Štych), 48. Urbanec (Procházka, Nikodém). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:9 navíc Freiberg (Klášterec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:30 (15:11, 16:14, 14:5). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.