5
1
31. 1. 2013

Milevsko míří na Kobru

Již jen šest zápasů zbývá odehrát Milevsku v základní části druholigové skupiny Západ. Čekají ho tři zápasy doma a tři zápasy venku. Tím prvním venkovním bude střetnutí v Praze, kde se HC Milevsko 2010 utká s místním týmem HC Kobra. Utkání na zimním stadionu Kobry začíná v sobotu od 18:00.

Kobra neměla příliš dobrý vstup do letošního ročníku. Postupně se však začala výsledkově zlepšovat a posunula se v tabulce směrem vzhůru. Nejlepší období zažila mezi 14. a 21. kolem, kdy v osmi zápasech ztratila jen 5 bodů. Pak už přišlo více proher, ale i tak se Kobře daří pravidelně sbírat body. I díky tomu se neustále pohybuje kolem středu tabulky.

První polovina

Kobře se na úvod sezóny příliš nedařilo, ale postupem její forma rostla. V první čtvrtině získala 8 bodů, když pouze dvakrát naplno bodovala. Ve druhé už byla mnohem úspěšnější. Vybojovala 14 bodů a jen ve třech zápasech nezískala ani bod.

Druhá polovina

Vstup do druhé poloviny soutěže měla Kobra skvělý. Ve třech prvních zápasech neztratila žádný bod. Pak se jí však přestalo dařit. Prohrála na nájezdy v Milevsku a na přelomu roku utrpěla dvě vysoké prohry v domácím prostředí. Neúspěšnou sérii zastavila výhrou v Děčíně a od té doby střídá prohry s výhrami.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Milevsko dokázalo porazit Kobru ve všech třech vzájemných zápasech této sezóny, byť jednou to bylo až na nájezdy. První vítězství na domácím ledě znamenalo pro Milevsko vůbec první body v soutěži, výhra z Kobry naopak první body přivezené z venku. Z prvního vzájemného souboje vyšlo vítězně Milevsko po výhře 4:2. Milevsko nad Kobrou dvakrát vedlo, ale ta vždy dokázala srovnat. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný. Až na gól Milevska v poslední části nenašel pražský tým odpověď. V závěru se ještě Kobra pokusila vyrovnat při hře bez brankaře, ale buly prohrála a inkasovala ještě jednou do prázdné brány.
Ve druhém zápase rozhodlo Milevsko o svém vítězství 3:2 rozdílovým gólem čtyři a půl minuty před koncem základní části. Do té doby byl stav vyrovnaný, když se oba celky prosadily jen v přesilovkách. Jako první využila přesilovou hru Kobra. Milevsko rovněž dvěma góly v početní výhodě otočilo stav ve svůj prospěch. I Kobra se však v závěru prostřední části podruhé prosadila v přesilovce. O vítězi rozhodl jediný gól v závěrečném dějství, který jako jediný v zápase padl při plném počtu hráčů na ledě.
Třetí střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů. V divokém zápase byly k vidění nejen prodloužení a nájezdy, ale také hned 12 gólů a několik zvratů ve skóre. Účet zápasu otevřela Kobra, ale po první třetině vedlo 3:1 Milevsko. Druhá část skončila přesně opačným výsledkem, kdy nejprve Kobra dvěma slepenými góly vyrovnala, aby vzápětí opět inkasovala. Půlminuty před koncem prostřední třetiny se hostům však znova podařilo stav srovnat a na začátku třetího dějství jít do vedení. Milevsko vyrovnalo a 5 minut před koncem znova převážilo skóre ve svůj prospěch. Vedení ale neudrželo a tak zápas po prodloužení dospěl až do nájezdů. V těch se prosadili jen domácí hráči a mohli se tak radovat z výhry 7:6.

Nejlepší hráči soupeře

Týmové statistiky Kobry vede stejně jako loni Jiří Jakeš. V zaznamenaných 23 zápasech nasbíral 38 bodů za 17 gólů a 21 asistencí. Za ním následuje jeho nejčastější spoluhráč z útoku Martin Kocman, jenž má na svém kontě 24 bodů (11+13). Třetím v pořadí produktivity je s 21 body nejvíce bodující obránce Jan Pohl . A to i přes to, že nastoupil jen ke 14 zápasům. V těch však vstřelil 5 gólů a u16 z nich asistoval. Ze čtyř gólmanů, kteří se postavili do branky Kobry odchytal nejvíce zápasů Ondřej Malík .

Před zápasem

V novém roce prozatím Kobra pravidelně střídá nebodové a plnobodové výsledky. V prvním zápase nového roku neuspěla doma s Řisuty, ale vše napravila překvapivou výhrou v Děčíně. Na ten se Kobře daří, když jej porazila ve všech třech zápasech, z toho dvakrát v Děčíně. Následovaly dva domácí zápasy. Ten první s Táborem prohrála, ten druhý s Klatovy vyhrála. Pak přišla vysoká prohra v Sokolově. V minulém kole Kobra slavila výhru poté, co si doma poradila s Bílinou. První třetinu vyhrála Kobra 3:1. V druhé vstřelily oba týmy po gólu. V posledním dějství Kobra získala náskok 6:2, ale Bílina se ještě nevzdala a dotáhla se na jednobrankový rozdíl. Ten se jí však srovnat nepodařilo a naopak v závěru ještě inkasovala.
I Milevsko si v posledním zápase doma vypracovalo náskok tří gólů, ale také jej umožnilo svému soupeři zmenšit na jednobrankový. Stejně jako Kobra si Milevsko už vzít výhru nenechalo. Ve vzájemném střetnutí bude chtít Kobra Milevsko poprvé v sezóně porazit. Milevsko se naopak bude snažit o udržení své letošní úspěšné bilance s tímto soupeřem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 9. Bárta, 14. Jakeš (Kocman, Slanina), 20. Žáček (Bárta), 22. Kouřil (Palaščák, Verbík J.), 31. Kocman (Slanina, Ton), 35. Eis (Bárta, Žáček), 37. Bárta (Žáček, Eis), 38. Kouřil (Strnad, Palaščák) - 25. Drda (Urbanec). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:26 (12:6, 15:12, 14:8). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.