29. 1. 2013

30. kolo třicátého

Hokejová druholigová skupina Západ má tuto středu na programu 30. kolo. To připadlo symbolicky na 30. kalendářní den prvního měsíce roku 2013. Milevsko se představí na domácím ledě, kde přivítá HC Děčín.

Děčín se od počátku soutěže se pohybuje v nejvyšších patrech tabulky a na několik kol se ocitl i na jejím samém vrcholu. Momentálně mu v tabulce patří 2. místo, ale se ztrátou pouhých tří bodů na vedoucí Tábor. Děčín podává vyrovnané výkony. Pravidelně sbírá body a v sezóně ho zatím nepotkala žádná výsledková krize. Jeho normou jsou tři bezbodové zápasy na čtvrtinu.

První polovina

V první i druhé čtvrtině základní části si Děčín vedl téměř rovnocenně. V první části získal 16 bodů, ve druhé 17. V obou čtvrtinách shodně nebodoval ve třech zápasech. Bylo to vždy dvakrát venku a jednou doma. Obě venkovní prohry z první čtvrtiny byly poměrně vysoké: 6:0 v Řisutech a 9:1v Klášterci. Bodový rozdíl mezi čtvrtinami tvoří prohra na nájezdy v té první a výhra v prodloužení v té druhé.

Druhá polovina

Ve stejné bilanci pokračuje Děčín i v druhé polovině základní části. Znovu utrpěl prohru jen ve třech utkáních. Znovu se tak dvakrát stalo na ledech soupeřů a jednou v domácím prostředí. Zajímavostí je, že z celkových devíti nebodových zápasů od začátku soutěže se to Děčínu stalo třikrát ve dvou zápasech za sebou.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze všech třech dosud odehraných vzájemných zápasů si vítězství odnesl Děčín. V prvních dvou případech se jednalo o vyrovnané duely, kdy Milevsko nebylo daleko od bodového zisku, třetí duel vyhrál Děčín největším rozdílem, ale Milevsko s ním dvě třetiny drželo krok. První letošní vzájemný zápas dopadl 4:3 pro Děčín. V Děčíně přitom Milevsko dvakrát vedlo. Domácí celek však vždy v přesilovce dokázal vyrovnat a hned na začátku poslední třetiny šel do vedení. To v závěru navýšil, a byť Milevsko okamžitě znovu snížilo na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se mu už nepodařilo ani v závěrečné hře bez brankaře.
I v odvetě v Milevsku se radoval Děčín, tentokrát z výhry 6:4. Milevsko inkasovalo gól už po 12 vteřinách hry. Pak vyrovnalo, ale s gólovým náskokem na první přestávku šel stejně Děčín. Ten se prosadil i v 1. minutě druhé třetiny, ale Milevsko pak otočilo stav na 4:3 ve svůj prospěch. Ten Děčín srovnal 16 vteřin před koncem třetiny při vlastním oslabení. Rozhodující gól pak vstřelil ve 46. minutě. Na konečný stav hostující tým upravil při milevské hře bez brankaře 4 vteřiny před koncem.
Ve třetím střetnutí zvítězil Děčín doma 7:4. Milevsko mělo tradičně špatný vstup do zápasu a brzy prohrávalo o dva góly. Nepříznivý stav však dokázalo srovnat. Děčín ale zásluhou využité přesilovky šel na první přestávku s jednogólovým vedením. V prostřední části domácí tým nejprve svůj náskok zvýšil, Milevsko se dokázalo znovu přiblížit na gól. Děčín však ještě v téže minutě znovu šel do dvoubrankového vedení. Milevsko ale opět vstřelilo kontaktní gól a tak i před poslední třetinou měl Děčín vedení pouze o gól. To si ve třetí třetině bezpečně pohlídal a navíc přidal dvě další pojistky svého vítězství.

Nejlepší hráči soupeře

Týmovým statistikám tradičně vévodí Michal Oliverius, který si v 27 zaznamenaných zápasech připsal úctyhodných 46 bodů za 11 gólů a 35 asistencí. Za ním následuje s 18 góly nejlepší střelec týmu Tomáš Vávra, ke kterým přidal 16 přihrávek. Třetím v pořadí je stálý parťák Michala Oliveriuse z útoku Lukáš Zika s bilancí 31 bodů (13+18). V bodování obránců si vedou nejlépe Milan Stezka, který 5 gólů vstřelil a u 11 z nich asistoval. V brance odchytal většinu zápasů Lukáš Lavinger.

Sestava Děčína z minulého kola ze zápasu s Řisuty:
HC Děčín : Petrásek - Stezka, Hříbal, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Molnár, Nikl, Dvořák, Vávra, Oliverius, Zika, Pořický, Růžek, Hošek, Baránek, Drnec, Racek, Kopas

Před zápasem

V novém kalendářním roce Děčín prozatím dvakrát prohrál a dvakrát vyhrál. První dva zápasy pro něj skončily bez bodového zisku. Nejprve prohrál doma s Kobrou, se kterou se mu vůbec nedaří a prohrál s ní všechna tři utkání. Pak podlehl těsně na ledě Klášterce, kde vedl 3:1 po dvou třetinách, ale nakonec 4:3 prohrál. Vše si Děčín vynahradil v následujících zápasech, když vyhrál v Jablonci a hlavně v minulém kole v přímém souboji o 2. místo v tabulce deklasoval doma Řisuty 10:2.
Milevsko v novém roce zaznamenalo pestrou paletu výsledků. Jednou bodovalo naplno, dvakrát vůbec, jednou zvítězilo na nájezdy, jednou prohrálo v prodloužení. To ho potkalo v minulém kole v Bílině. Před zápasem s favorizovaným Děčínem se nabízí hned dva otazníky. Jakého výsledku dosáhne tentokrát a zda dokáže Děčín alespoň jednou v sezóně obrat o body. Začátek zápasu je od 18:00.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Cifreund 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 2 0
Jakub Hamerle 1 0 1 3 0
David Homolka 0 0 0 -2 0
Libor Jirků 0 0 0 1 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Petr Król 1 0 1 1 0
Petr Markulinec 0 0 0 -2 0
Libor Nikodém 0 2 2 3 0
Ladislav Paule 0 1 1 1 0
Pavel Procházka 0 1 1 2 0
Ivan Radosta 0 0 0 -1 0
Pavel Srdínko 0 0 0 2 0
Lukáš Sumerauer 0 0 0 1 0
Jan Sýbek 0 2 2 1 0
Michal Štych 1 0 1 1 0
Josef Urbanec 2 1 3 2 0
Radek Volf 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 47 4 43 91,49 0 0

Ohlasy k utkání


6 : 4
(2:1, 2:1, 2:2)
Milevsko vs Děčín
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Štych (Sýbek), 9. Król (Paule), 28. Volf (Sýbek), 39. Hamerle (Nikodém, Urbanec), 44. Urbanec (Nikodém), 60. Urbanec (Procházka) - 15. Zika (Hříbal), 23. Hošek (Pořický), 50. Drnec (Racek, Baránek), 55. Vávra (Oliverius, Kaltenböck). Rozhodčí: Battěk - Nepomucký, Jakub Žemlička. Vyloučení: 4:4 navíc Baránek (Děčín) 5 + osobní trest do konce zápasu. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 48:47 (17:15, 16:14, 15:18). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Procházka, Srdínko, Štych, Jirků, Klíma, Cifreund - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Fořt, Sýbek, Volf - Markulinec, Homolka, Radosta - Król, Sumerauer, Paule

Děčín

Lavinger - Stezka, Hříbal, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Nikl, Dvořák - Vávra, Oliverius, Zika - Pořický, Růžek, Hošek - Baránek, Drnec, Racek - Kopas, Řídel