5
1
24. 1. 2013

V sobotu do Bíliny

Víkendovými zápasy ukrojí druholigová skupina Západ už dvacátý devátý díl své základní části. HC Milevsko 2010 v něm čeká venkovní střetnutí v Bílině, kde se utká s místním týmem HC Draci. Utkání na bílinském zimním stadionu začíná v sobotu od 17:30.

V loňské nováčkovské druholigové sezóně obsadila Bílina devátou příčku v tabulce a stejná pozice ji patří i v současné době. V získávání bodů je však letos úspěšnější a tak je stále v kontaktu se středem tabulky a nadále živí naději na play-off.

První polovina

V první čtvrtině se Bílině příliš nedařilo, když dosáhla jediného tříbodového vítězství. Druhá část soutěže už přinesla Bílině o poznání větší přísun bodů. Prohrála tři zápasy, z toho jen ve dvou z nich nezískala ani bod. To Bílinu vyneslo do přeci jen klidnějšího středu tabulky.

Druhá polovina

Ve druhé polovině soutěže se Bílině nedaří hlavně v domácím prostředí, kde doposud získala jen dva body za výhru v prodloužení nad Jabloncem. To i na ledech soupeřů bodovala častěji, když dokázala vyhrát v Milevsku a nečekaně také v posledním soutěžním zápase minulého roku v Řisutech. Celkově však se ziskem bodů v druhé polovině nemohou být v Bílině spokojeni a třetí část základní části byla pro Bílinu bodově srovnatelná s nepříliš úspěšnou první čtvrtinou.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Všechna tři vzájemná měření v letošní sezóně vyhrála Bílina. První domácí duel soutěže Milevsko nezvládlo a podlehlo Bílině 3:5. Domácí tým zaspal hned v úvodu střetnutí, kdy brzo prohrával o 2 góly. Bílina navíc na začátku druhé třetiny přidala třetí gól. Milevsko se však v průběhu prostřední části přiblížilo na rozdíl jedné branky a usilovalo o vyrovnání. Vlastní nedisciplinovaností se však o něj připravilo. Po sérii vyloučení dlouze hrálo oslabené o dva hráče a Bílina přesilovky využila ke zvýšení náskoku. V závěru zápasu už jen oba celky přidaly po gólu.
V odvetě v Bílině byli diváci svědky čtrnácti gólů po výsledku 9:5. V samotném zápase se však žádné drama nekonalo. Bílina rozhodla o své výhře už v první třetině, především v jejím úvodu, když po necelých devíti minutách hry vedla nad Milevskem 4:0. V dalším průběhu už si domácí tým hlídal svůj náskok. Dovolil Milevsku přiblížit se maximálně na rozdíl tří gólů a přidával další branky. Skórovalo i Milevsko a zápas se tak nakonec proměnil v přestřelku.
Bílina uspěla i ve druhém duelu v Milevsku. Tentokrát si připsala všechny body za výhru 3:2. Hosté se ujali vedení po šťastném gólu, ale Milevsko v další minutě dokázalo srovnat. Ve druhé části si domácí tým vytvořil převahu s řadou šancí, ale ani jednu z nich nevyužil. Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem, kdy se Bílina nejprve prosadila v přesilovce a vzápětí přidala další gól. Milevsko dokázalo při závěrečné hře bez brankaře snížit, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si v bodování Draků vede Tomáš Urban s bilancí 31 bodů za 17 gólů a 14 asistencí. Za ním následuje již s odstupem Martin Hrubant s 11 góly a 9 přihrávkami. Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování Petr Kabeláč , když vstřelil 5 góly a na 11 z nich přihrál a je třetím nejlépe bodujícím hráčem týmu. V brance Draků se vystřídali již čtyři gólmani, nejvíce z nich má odchytáno Miroslav Brzobohatý .

Sestava Bíliny z minulého kola ze zápasu se Sokolovem:
HC Bílina : Brzobohatý (34. Svoboda) – Polák, Pozděna, Malovický, Strejček, Brožovský – Jirkovský, Hrdlička, Přeučil, Urban, Hrubant, Mackal, Malec, Náprstek, Nenadál, Myšík, Novák, Šrámek

Před zápasem

V novém roce se Bílině nedaří. Prohrála v něm všechny tři zápasy, z toho dvakrát v posledních kolech neuspěla doma. V minulém kole podlehla doma 3:6 Sokolovu. Ten se již v první třetině dostal do třígólového vedení. Bílina rychle snížila, ale Sokolov na začátku prostřední znovu odskočil. Bílina se podruhé dokázala přiblížit na rozdíl dvou branek, avšak Sokolov přišel s pádnou odpovědí a postupně navýšil až na stav 2:6 z pohledu domácích. Bílina ještě před druhou přestávkou gólem korigovala, ale další branky už se diváci nedočkali.
Milevsko nový rok zahájilo prohrou, ale pak bodovalo v následujících dvou zápasech. Poslední kolo mu však rovněž nevyšlo, když nestačilo doma na Řisuty. Ve čtvrtém souboji má Milevsko poslední možnost poprvé v sezóně obrat Bílinu o body. Ve venkovním zápase to však bude přetěžký úkol.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 15. Mackal, 30. Hrubant (Urban), 33. Hess (Dobrovolný), 63. Machulda – 18. Hamerle (Nikodém, Urbanec), 25. Król (Sýbek, Klíma), 26. Paule. Rozhodčí: Kostourek - Hynek, Mašek. Vyloučení: 5:7 navíc Pipek a Sýbek (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 57:33 (18:11, 23:11, 14:8 - 2:3). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 4:3.