5
1
18. 1. 2013

Západ je v závěrečné čtvrtině

Ve skupině Západ druhé ligy zbývá odehrát posledních devět zápasů. Závěrečnou čtvrtinu zahájí Milevsko na svém ledě, kde hostí HC Řisuty.

Řisuty navazují v letošní sezóně na dvě předchozí povedené a znovu atakují nejvyšší příčky. Po třech čtvrtinách soutěže jim patří 2. místo v tabulce s pouhým jedním bodem ztráty na čelo. Řisuty jsou nejméně inkasujícím týmem skupiny Západ a rovněž patří k nejnebezpečnějším týmům na ledech soupeřů, kde například v první čtvrtině neztratily ani bod. Později už jejich úspěšnost nebyla taková, ale i tak jsou v hodnocení venkovních zápasů nejlepším týmem skupiny Západ.

První polovina

V první čtvrtině se Řisutum velmi dařilo na ledech soupeřů, kde neztratily ani bod. Z devíti zápasů jen dvakrát prohrály, oba překvapivě v domácím prostředí. Ve druhé části se jejich úspěšnost otočila. Doma ztratily jediný bod, z venkovních zápasů si připsaly jediné vítězství.

Druhá polovina

Třetí čtvrtinu si Řisuty také rozdělily v úspěšnosti domácích a venkovních zápasů. První tři domácí zápasy vyhrály, ze dvou venkovních nepřivezly ani bod. Pak se vše otočilo. Další dva domácí duely Řisuty nezvládly. Vstřelily v nich pouze po jednom gólu a celkem desetkrát inkasovaly. Vše však napravily ve dvou venkovních zápasech, ve kterých bodovaly naplno.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze všech třech vzájemných duelů vyšel vítězně vždy domácí tým. Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a lépe si vedly Řisuty po těsné výhře 4:3. Milevsko začalo dobře a ujalo se na ledě soupeře vedení a to dokonce při vlastním oslabení. Středočeši však ještě do první přestávky skóre otočili ve svůj prospěch. V prostřední části navýšili svůj náskok už na stav 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Milevsko se však nevzdalo. Ještě do konce druhé třetiny se hosté přiblížili na rozdíl jedné branky. V poslední části se Milevsku dokonce podařilo ve dvojnásobné přesilovce vyrovnat, rozhodčí však původně uznaný gól odvolal. Řisuty si pak už svůj jednogólový náskok pohlídaly.
Odveta doma se Milevsku povedla, když dokázalo zvítězit 6:4. Domácí tým se po necelé půlminutě hry ujal vedení, ale v dalším průběhu byli lepší hosté. Ti ještě v první části v přesilovce vyrovnali a v prostředním dějství si vybudovali dvougólový náskok. Milevsko však předvedlo v závěrečné třetině dokonalý obrat. Postupně obrátilo skóre na 5:3 ve svůj prospěch. Řisuty při hře bez brankaře podpořené přesilovkou snížily, ale vyrovnat už nedokázaly. Naopak v poslední minutě inkasovaly do prázdné brány.
Ve třetím zápase se milevští hokejisté ani jednou nedokázali prosadit proti nejlepší obraně druholigové skupiny Západ. V Řisutech neskórovali, naopak čtyřikrát inkasovali. Stalo se tak ve dvou dvoubrankových blocích. Stejně jako v celé řadě venkovních zápasů se Milevsku nepovedla první třetina zápasu, když v jejích prvních šesti minutách dvakrát inkasovalo. Na další góly se čekalo do závěrečné třetiny, kdy Řisuty dvěma góly v rozmezí pěti minut daly výsledku konečnou podobu.

Na čele statistik Řisut je s 30 body nejlepší střelec i nahrávač týmu Matěj Kos s bilancí 12 gólů a 18 asistencí v 24 zaznamenaných zápasech. O sedm bodů za ním zaostává dvojice Jonáš Křepelka a Tomáš Hudíček. Jonáš Křepelka má na svém kontě 11 gólů a 12 přihrávek, Tomáš Hudíček přihrál na 13 gólů a 10 sám vstřelil. Nejlépe bodujícím obráncem týmu je Roman Čermák , který v 24 zápasech vstřelil 3 gólů a na 12 z nich přihrál. Mezi brankaři má výsostné postavení Vít Schwamberger, který odchytal většinu zápasů.

Vstup do nového kalendářního roku měly oba celky poměrně úspěšný. Ve třech střetnutích získaly Řisuty šest bodů, Milevsko pět. Řisuty potvrdily svoji úspěšnost na ledech soupeřů, kde vyhrály oba duely. Naopak doma schytaly výprask 6:1 od Klášterce. V zápase minulého kola v Jablonci to pro Řisuty od začátku vypadalo na snadnou výhru. Řisuty vedly v Jablonci po první třetině již 3:0, poté po druhé rovněž o tři góly 4:1. Jenže Jablonečtí ve třetí části zabrali a třemi slepenými góly vyrovnali stav. Řisuty však přece jenom urvaly všechny body, když v poslední minutě vstřelily rozhodující gól na 5:4. I Milevsko v minulém kole uspělo po delší době na ledě soupeře, když zvítězilo po nájezdech v Sokolově. Tuto výhru bude chtít potvrdit v domácím zápase s Řisuty. Čeká ho však soupeř z nejtěžších, který venku nejméně prohrává a jako jediný si zde drží i aktivní skóre. Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Řisuty

Branky a nahrávky: 4. Hamerle (Urbanec), 42. Urbanec (Procházka) - 21. Landa (Hudíček), 22. Krpata (Záleský), 44. Čermák (Hlusička, Vlček), 45. Landa (Hudíček, Fiala), 51. Vlček /(Kašák), 55. Kos (Hudíček, Landa). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:4 navíc Pavel (Řisuty) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:46 (12:12, 10:14, 16:20). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6.

Pipek – Procházka, Srdínko, Štych, Klíma, Hlinka, Čunát, Cifreund - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Fořt, Sumerauer, Kořánek - Król, Sýbek, Paule