15. 1. 2013

Třetí čtvrtinu zakončí Milevsko v Sokolově

Středečním 27. kolem bude uzavřena třetí čtvrtina základní části druholigové skupiny Západ. Milevsko jí zakončí venkovním duelem, když vycestuje na led týmu HC Baník Sokolov. Utkání začíná na sokolovském zimním stadionu od 18:00.

Sokolovu vyšel velmi dobře vstup do letošní sezóny. V prvních třech zápasech ztratil pouhý 1 bod. Pak však přišla série 5 proher v řadě a pád tabulkou dolů. Černou šňůru neúspěchů přerušila výhra nad Milevskem, ale následující 2 zápasy Sokolov opět prohrál. Až poté začal bodovat. Bylo především díky dovedení zápasů do prodloužení, což se Sokolovu v následujících 7 kolech povedlo hned pětkrát. Ve třetím díle základní části prožívá Sokolov bodově nejúspěšnější období.

První čtvrtina

Sokolov s posíleným kádrem začal sezónu na výbornou, když v prvních třech zápasech ztratil je jediný bod. V zahajovacím zápase si snadno poradil s Bílinou 7:1. Po první třetině prohrávala Bílina v Sokolově o gól. Po druhé však již o 3 a nakonec si odvezla ze Sokolova nečekaně vysokou prohru. Pak přišla i výhra i venkovním zápase na Kobře, byť až v prodloužení. Kobra se ujala vedení, ale pak v rozmezí necelých 2 minut třikrát skóroval Sokolov. Kobra ještě v první třetině snížila a 10 minut před koncem základní hrací doby srovnala. Utkání se tak rozhodovalo až v prodloužení, v jehož poslední minutě získal bonusový bod hostující tým. Následovala těsná výhra doma s Kláštercem 3:2. Na hostující vedení zareagoval domácí Baník dvěma góly ve 2. třetině. Klášterci se podařilo 5 minut před koncem vyrovnat, ale Sokolov gólem v poslední minutě rozhodl o své výhře. Od té doby však Sokolov nezískal ani bod a v dalších pěti zápasech prohrál. První prohra v sezóně přišla v Jablonci po výsledku 6:3 pro domácí. Utkání se rozhodlo až v poslední části, kterou Jablonec vyhrál 3:0. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. V 5. kole Sokolov poprvé nebodoval ani doma, kde podlehl Řisutum 1:4. Hosté si postupně vybudovali čtyřgólový náskok, který se až poté podařilo Sokolovu alespoň jedním gólem zkorigovat. V Děčíně prohrál Sokolov 6:3. V zápase se ujal vedení a dokázal odpovědět v prostřední třetině i na domácí obrat. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Zápas se lámal na začátku poslední části, kdy Děčín dvakrát v rychlém sledu skóroval. Sokolov ještě snížil, ale pak opět dvakrát inkasoval. Následovala vysoká domácí prohra s Táborem 2:7. Utkání se rozhodlo hned na začátku, když v prvních 12 minutách Tábor čtyřikrát skóroval. Sokolov se prosadil až v samém závěru zápasu za stavu 0:7. V dalším kole Sokolov opět inkasovat 7 gólů. Stalo se tak na ledě Klatov. Sokolov sice skóroval pětkrát, ale na body mu to nestačilo. Klatovy se ujaly vedení 3:0 a tento náskok si udržovaly téměř po celý zápas. Sokolov se jen gólově dotahoval, ale vždy maximálně na rozdíl 2 branek. Černou sérii pěti proher v řadě ukončil Sokolov v domácím střetnutí s Milevskem, které vyhrál 4:1.

Druhá čtvrtina

Před zahájením druhé čtvrtiny si Sokolov předehrál zápas 24. kola v Děčíně. Úspěšný v něm nebyl, přestože po první i druhé třetině o gól vedl. V poslední části však Děčín zabral, vyhrál ji 4:1 a stanovil konečný stav na 5:3. Ani vstup do druhé čtvrtiny se Sokolovu nepovedl, když jej Bílina porazila na svém ledě 3:1. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 47. minutě, kdy se domácí ujali vedení. Pět minut na to přidala Bílina druhý gól ve dvojnásobné přesilovce. Sokolovu se ještě podařilo utkání zdramatizovat, když se dvě minuty před koncem prosadil ve vlastním oslabení. V závěru se Sokolov pokoušel o vyrovnání při hře bez brankaře podpořené přesilovkou, ale inkasoval do prázdné brány. Následovaly tři zápasy, ve kterých Sokolov získal alespoň bod. Nejprve přišla výhra 6:5 na Kobrou. Přitom ta až na domácí úvodní gól v zápase pořád vedla, dokonce o 3 góly. Sokolov však zabral v poslední třetině, kdy třemi góly otočil stav ve svůj prospěch. V dalším zápase podlehl Sokolov 4:3 na nájezdy v Klášterci. Klášterec v zápase vedl 2:0 a 3:1, ale Sokolov dokázal vyrovnat a nakonec o bonusovém bodu rozhodovaly až nájezdy. V základní hrací době se nerozhodl ani další zápas Sokolova. Znovu z toho pro něj vyplynul však pouze bod. Z výhry v prodloužení 3:2 se v Sokolově radoval Jablonec. Všechny třetiny základní hrací doby skončily nerozhodně. Jablonec dvakrát musel dotahovat domácí náskok. V prodloužení poprvé převalil skóre na svou stranu, což mu vyneslo bonusový bod. Po prohře 6:2 v Řisutech se další tři zápasy Sokolova musely rozhodnout až v prodloužení. Nejprve podlehl doma 3:4 Děčínu. Děčín šel v Sokolově do vedení v první třetině. To hájil až do začátku třetí části, kdy se Sokolovu podařilo otočit skóre na 3:1 v svůj prospěch. Děčín však v 54. minutě během 16 vteřin skóroval dvakrát a dovedl zápas do prodloužení. To 20 vteřin před jeho koncem rozhodl pro sebe. V gólové přetahované v Táboře naopak Sokolov bonusový bod získal. V Táboře napřed prohrával, pak vedl, poté naopak musel dotahovat ztrátu, aby nakonec opět vedl. Táboru se podařilo vyrovnat, ale na hostující gól v 1. minutě prodloužení už nemohl zareagovat. Do třetice a z posledních 6 zápasů Sokolova už popáté se muselo rozhodovat v prodloužení. Stalo se tak v dalším kole, ve kterém Sokolov zdolal doma Klatovy 3:2. Po prohrané první třetině Sokolov v druhé části dvakrát skóroval. Klatovy však v polovině třetí třetiny vyrovnaly. O osudu zápasu rozhodla využitá domácí přesilovka ve 2. minutě prodloužení. Na závěr druhé čtvrtiny oplatilo Milevsko Sokolovu prohru z jeho ledu a doma jej porazilo stejným skóre 4:1.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba dosavadní vzájemné zápasy skončily navlas stejným výsledkem - 4:1 pro domácí. První letošní vzájemné měření vyšlo lépe Sokolovu po výhře 4:1. Milevsko se sice ujalo v zápase vedení ze svojí první střely na branku, ale domácí tým ještě do poloviny úvodní třetiny vyrovnal. Rozdílový gól vstřelil Sokolov těsně před koncem druhé části v přesilové hře. Milevsku se vyrovnat nepodařilo a navíc v závěru zápasu do otevřené obrany ještě dvakrát inkasovalo.
V milevské odvetě to dopadlo rovněž 4:1, navíc se stejným průběhem zápasu. Na úvodní gól se čekalo až do poloviny utkání, kdy se znovu jako první prosadil hostující tým. Milevsko však dokázalo rychle vyrovnat a pak dalšími dvěma góly, které padly v rozmezí půlminuty, zvrátilo stav ve svůj prospěch. V poslední třetině si domácí celek své vítězství pojistil ještě jedním gólem.

Nejlepší hráči soupeře

Statistikám Sokolova dominuje Vladislav Vrtek. Ten v 26 zápasech nasbíral už 37 bodů za 13 gólů a 24 asistencí. Za ním následuje Ladislav Boušek , jenž zatížil konta soupeřů rovněž 13 góly, ke kterým přidal 8 přihrávek. Stejně gólů nastřílel i Roman Pražák, i když tomu na to stačilo jen 21 zápasů. Mezi obránci je na tom nejlépe Jan Zmeškal, jenž se trefil šestkrát a u 3 gólů si připsal asistenci. V brance Sokolova má zdaleka nejvíce odchytáno Patrik Nechvátal , který však pravděpodobně již v Sokolově působit nebude.

Sestava Sokolova z minulého kola ze zápasu v Klatovech:
HC Sokolov : Nechvátal - Štrach, Kuncl, Formánek, T. Jakubal, Zmeškal, Novák - Soukup, Vrtek, Pražák, Bauer, Boušek, Dobřemysl, Říha, Chaljavin, Kašpar, Závorka

Před zápasem

Ve třetím díle základní části vede se Sokolovu velmi dobře. Pomineme-li předehrávku 24. kola, která se uskutečnila již v říjnu, zaznamenal Sokolov ve třetí čtvrtině jen dvě porážky. Vyhrál i oba zápasy letošního kalendářního roku. Zahájil jí domácí výhrou 6:4 na Bílinou. Ta v Sokolově po první třetině prohrávala 2:0. Na začátku prostřední části však vyrovnala a zásluhou dvojnásobné využité přesilovky šla do vedení. Sokolov však ještě v této části dokázal srovnat. V posledním dějství znovu strhl domácí tým vedení na svou stranu, ale Bílina znovu našla odpověď. Utkání se rozhodlo necelé 4 minuty před koncem, kdy skóroval Sokolov a v závěru přidal ještě jeden gól při soupeřově hře bez brankaře. Pak si doma vyšlápla na Sokolov Kobra po výsledku 7:2. Kobra se rychle ujala vedení góly v 5. a 6. minutě. Sokolov sice na začátku druhé třetiny snížil, ale pak po polovině zápasu inkasoval čtyřikrát a bylo rozhodnuto. S návratem na domácí led přišly pro Sokolov i body. V utkání s Kláštercem se Sokolov dostal do vedení 2:0, ale Klášterec třemi góly stav otočil. Na poslední třetinu se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Ten změnil Sokolov 10 minut před koncem a pojistku na konečných 5:3 přidal při soupeřově hře bez brankaře. Do Jablonce si Sokolov dojel pro prohru 1:4. Na dvoubrankové domácí vedení hostující celek dokázal zareagovat jedním gólem, ale na první přestávku šel stejně s dvougólovou ztrátou. Navíc Jablonec nedlouho po zahájení druhé třetiny přidal další gól, čímž definitivně rozhodl. Další tři zápasy Sokolov vyhrál. Na závěr roku udolal doma 3:2 Řisuty. Sokolov se ujal hned na začátku vedení. Hosté však na vyrovnání nečekali dlouho. Sokolov měl povedený vstup i do druhé části, kdy se dostal znovu do vedení, která následně navýšil, což se ukázalo jako klíčové. Třetí část naopak začaly lépe Řisuty, na vyrovnání už nedosáhly. Nový kalendářní rok zahájit Sokolov stejně, jako ten předchozí zakončil. Tedy domácí výhrou. Tentokrát 6:4 nad Táborem. Po bezbrankové první třetině se sice hosté ujali vedení, ale na druhou přestávku už šel s jednobrankovým náskokem Sokolov. Tábor sice na začátku posledního dějství vyrovnal, ale pak během tří minut třikrát inkasoval. Dotáhl se postupně na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat už nestihl a při power play ještě jednou inkasoval. V minulém kole si Sokolov připsal první tříbodové vítězství ve venkovním zápase, když uspěl na ledě Klatov. Sokolovské vedení z úvodu zápasu srovnaly Klatovy až ve třetí třetině. Pak ale znovu inkasovaly a to hned třikrát.
Milevsko v minulém kole také naplno bodovalo. Ve skupině Západ má Milevsko nejhorší bilanci z venkovních zápasů. Sokolov mu v minulém kole v bilanci z venkovních hřišť bodově odskočil. Milevsko má možnost Sokolov znovu dotáhnout, ale na ledě soupeře s velmi dobrou formou ho však čeká přetěžký úkol.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Cifreund 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 1 1 2 1 0
Jakub Hamerle 0 0 0 0 0
Petr Hlinka 0 0 0 1 0
Michal Klíma 0 0 0 -1 0
Milan Kořánek 0 2 2 1 0
Petr Król 0 0 0 -1 0
Libor Nikodém 0 0 0 0 0
Ladislav Paule 0 0 0 -1 0
Pavel Procházka 0 1 1 0 0
Ivan Radosta 0 0 0 0 0
Pavel Srdínko 0 0 0 0 0
Lukáš Sumerauer 0 0 0 -1 0
Jan Sýbek 2 0 2 0 0
Michal Štych 0 1 1 0 0
Josef Urbanec 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 65 62 3 59 95,16 0 0

Ohlasy k utkání


3 : 4
(2:1, 0:2, 1:0 - 0:0 - 0:1)
Sokolov vs Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Kašpar, 11. Dobřemysl (Boušek, Bauer), 43. Pražák (Soukup) - 11. Urbanec (Procházka), 26. Fořt (Kořánek, Štych), 34. Sýbek (Kořánek, Fořt), 65. rozhodující nájezd Sýbek. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 62:34 (19:16, 17:10, 19:6 - 7:2). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Sestavy

Sokolov

Nechvátal - Štrach, Kuncl, Formánek, Kocek, Zmeškal, Novák, T. Jakubal - Soukup, Vrtek, Pražák, Bauer, Dobřemysl, Boušek, Chaljavin, Kašpar, Říha, Závorka

Milevsko

Pipek – Procházka, Srdínko, Štych, Hlinka, Klíma, Cifreund - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Fořt, Sýbek, Kořánek - Paule, Sumerauer, Radosta - Król