9. 1. 2013

Doma letos poprvé s Jabloncem

Rok 2013 zahájilo Milevsko venkovním duelem v Klatovech. Nyní ho čeká i domácí soutěžní premiéra nového roku, když na svém ledě v sobotním zápase přivítá HC Vlci Jablonec.

Jablonec prochází sezónou se střídavými výsledky. V první čtvrtině se pohyboval uprostřed tabulky. V další části základní soutěže se mu výsledkově tak úplně nedařilo a ocitl se v pořadí i na předposledním místě. Ve druhé polovině naopak opět zažívá úspěšnější období a momentálně je na 6. místě vyrovnaného středu tabulky.

První čtvrtina

Sezónu zahájil Jablonec prohrou 3:6 v Děčíně. Po vyrovnaném stavu po první třetině Děčín v průběhu prostřední části odskočil na stav 4:1 a v poklidu si dokráčel k výhře. V prvním domácím zápase udolal Jablonec Tábor až na nájezdy. Tábor zachraňoval bod až v samém závěru zápasu, když vyrovnal při hře bez brankaře. Jablonec pak získal bonusový bod po výhře na nájezdy 4:3. V přestřelce v Klatovech podlehl Jablonec 4:8. Na klatovské dvougólové vedení ještě Jablonec našel odpověď, pak už tahal za kratší konec. První plnobodovou výhru si připsal Jablonec doma se Sokolovem po výsledku 6:3. Utkání se rozhodlo až v poslední části, kterou Jablonec vyhrál 3:0. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Z dalšího zápasu si Jablonec přivezl bod z Bíliny za prohru 4:3 v prodloužení. Dvakrát Jablonec v Bílině vedl, pak musel naopak dotahovat náskok domácích. O výsledku nakonec rozhodla hned první minuta prodloužení. Skvělý obrat předvedl Jablonec v domácím duelu s Kobrou. První třetinu prohrál 1:4 a v obrat věřil málokdo. Jablonci se však stejným poměrem podařilo vyhrát prostřední část a o výhře 6:5 pro Jablonec tak nakonec rozhodl jediný gól v závěrečné třetině. V dalším kole neuspěl Jablonec v Klášterci. Přitom zde dvakrát vedl. Domácím se však podařilo vždy vyrovnat a 5 minut před koncem v přesilovce vstřelit vítězný gól. Výhru 4:2 pečetil Klášterec při závěrečné hostující hře bez brankaře. Pak Jablonec získal první plonobodové vítězství venku po výhře 2:1 v Milevsku. Co venku získal, to doma ztratil. V posledním zápase první čtvrtiny neuspěl doma 2:4 s Řisuty.

Druhá čtvrtina

Druhou čtvrtinu zahájil Jablonec dvěma prohrami za sebou. Nejprve podlehl doma Děčínu 2:5. Základ své výhry položil Děčín v první třetině, kterou vyhrál 3:1. Poté Jablonec neuspěl v Táboře, kde prohrál 5:3. Tábor se v 1. třetině ujal vedení 2:0. Jablonci se v prostřední části podařilo vyrovnat, ale na poslední dějství šel s jednogólovým náskokem Tábor. Ten se mu navíc podařilo navýšit až na vedení 5:2, který už jen Jablonec ke konci zmírnil. Zápas Jablonce s Klatovy se v řádném termínu neuskutečnil. Dohrával se až 17. prosince a Jablonec v něm vyhrál 5:2. Klatovy se v Jablonci sice ujaly vedení, ale domácí tým během jediné minuty otočil stav ve svůj prospěch a v dalších částech přidal ještě tři góly. Klatovy se závěrečným gólem zápasu postaraly už jen o konečnou úpravu výsledku. Jablonec se pak představil ve venkovním duelu a mohl se radovat z bodů. V Sokolově vyhrál 3:2 v prodloužení. Všechny třetiny základní hrací doby skončily nerozhodně. Jablonec dvakrát musel dotahovat domácí náskok. V prodloužení poprvé převalil skóre na svou stranu, což mu vyneslo bonusový bod. I návrat na domácí stadion přinesl Jablonci vítězství. Doma si poradil 5:2 s Bílinou. Bílina se ujal vedení hned na začátku zápasu. To jí vydrželo až do prostřední části, ve které se Jablonec radoval z 3 gólů a rozhodl tak o osudu zápasu. Po gólové přetahované pak podlehl Jablonec 5:4 na Kobře. Vyrovnaný zápas rozhodl domácí tým gólem 3 minuty před koncem. V dalším kole v zápase velkých obratů prohrál doma Jablonec s Kláštercem 5:6 po prodloužení. První třetinu vyhrál domácí tým 3:0 a vypadalo to na klidnou výhru. Klášterec však 4 góly ve druhé třetině vývoj otočil. Jablonec znovu ve třetím dějství získal vedení pro sebe, ale Klášterci se podařilo vyrovnat. Prodloužení rozhodl pro sebe hostující tým. Pak si Jablonec poradil doma s Milevskem 6:3. Druhou čtvrtinu však zakončily prohrou 6:1 na ledě Řisut.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba dosavadní vzájemné zápasy vyhrál Jablonec. V prvním souboji zvítězil Jablonec v Milevsku těsně 2:1. Domácí tým doplatil na střeleckou nemohoucnost, protože jinak byl v zápase lepším týmem. Po bezbrankové první třetině se Jablonec v prostřední části prosadil dvakrát. Dvougólový náskok udržel Jablonec přes řadu domácích šancí až do 56. minuty, kdy inkasoval v oslabení. Milevsko dohrávalo zápas v početní výhodě, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.
V odvetě v Jablonci o celkovém vítězství domácích 6:3 rozhodla již první třetina, hlavně její poslední pětiminutovka, ve které skóroval Jablonec hned třikrát. Milevsku se v prostřední části podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu, ale na druhou přestávku šel Jablonec přeci jen s dvoubrankovým vedením. K tomu přidal na začátku závěrečného dějství dva další góly, čímž definitivně ztvrdil své vítězství. Zápas skončil nakonec tříbrankovým rozdílem, stejně jako rozhodující první třetina.

Nejlepší hráči soupeře

Na čele bodování Jablonce je Lukáš Tondr . Ten si ve 21 zaznamenaných zápasech připsal 22 bodů za 8 gólů a 14 asistencí. Za ním následuje Kamil Bříška s 11 góly a 7 asistencemi. Mezi obránci v bodování vyčnívá Jan Petrmichl jenž vstřelil 2 góly a na 9 z nich přihrál. Na začátku sezóny dostával nejvíce prostoru v brance Jan Hanousek , nyní je jedničkou týmu Michal Nedvídek.

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu v Klášterci:
HC Jablonec : Nedvídek (20. Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Lacek, Niko, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr - Vařecha (20.Vašek), Kapička, Stehno - Mulač, Kedršt, Hájek

Před zápasem

V druhé polovině soutěže se Jablonci daří, když dosud nebodoval jen ve 2 zápasech. Na úvod prohrál 5:2 v Děčíně. Výhra domácích se však nerodila lehce. Jablonec v Děčíně dvakrát vedl, avšak Děčín vždy vyrovnal a na poslední dějství šel už s jednobrankovým náskokem. Svoje vítězství pak potvrdil dalšími dvěma góly v závěru zápasu. Další zápas Jablonce se rozhodoval až v prodloužení. Tábor v Jablonci doháněl dvougólové manko. Srovnal ho až v samém závěru, když vyrovnal 15 vteřin před koncem. Tábor měl v prodloužení přesilovou hru, avšak inkasoval v ní rozhodující gól a Jablonec tak zvítězil 3:2. Následně Jablonec uspěl na ledě Klatov, kde vyhrál 8:4. Jablonec rozhodl o své výhře hned v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Klatovy prostřední část vyhrály 2:0, ale Jablonec si v posledním dějství už výhru pohlídal. Vítězství z venku potvrdil Jablonec doma se Sokolovem, nad kterým se radoval z výhry 4:1. Na dvoubrankové domácí vedení hostující celek dokázal zareagovat jedním gólem, ale na první přestávku šel stejně s dvougólovou ztrátou. Navíc Jablonec nedlouho po zahájení druhé třetiny přidal další gól, čímž definitivně rozhodl. Na závěr roku pak Jablonec podlehl 6:5 v prodloužení v Bílině. V první části vstřelily oba celky po dvou gólech. Ve druhé třetině však Jablonec odskočil domácím o tři góly a sahal po vítězství. Nakonec však na něj nedosáhl. Bílina po stejném počtu vstřelených branek ve třetím dějství srovnala a v prodloužení rozhodla o zisku bonusového bodu pro sebe. V zahajovacím zápase letošního roku se Jablonci nevedlo a podruhé v druhé polovině soutěže odešel ze zápasu bez bodového zisku po prohře 3:5 v Klášterci. Domácí tým si hned v první třetině vybudoval vedení 3:0. Jablonci se podařilo skórovat až ve třetí části, ale bylo to hned třikrát a rázem bylo srovnáno. Klášterec však přeci jen získal utkání pro sebe a dvěma góly utnul hostující snahu o bodový zisk.
Milevsku se vstup do nového roku také nepodařil, když prohrálo 5:4 v Klatovech. Nepřekročilo tak dosavadní stín neúspěchů ve třetí čtvrtině, ve které získalo jen čtyři body. Ve druhém zápase roku budou chtít oba týmy napravit neúspěšný první a naplno bodovat. Začátek zápasu je od 17:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Cifreund 0 0 0 0 0
Milan Čunát 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 1 3 4 3 0
Petr Hlinka 0 1 1 0 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Milan Kořánek 0 1 1 1 0
Petr Król 0 0 0 0 0
Libor Nikodém 0 0 0 0 0
Ladislav Paule 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 0 2 2 3 0
Ivan Radosta 0 0 0 0 0
Pavel Srdínko 1 0 1 2 0
Lukáš Sumerauer 0 0 0 0 0
Jan Sýbek 2 1 3 1 0
Michal Štych 0 1 1 1 0
Josef Urbanec 2 0 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 40 3 37 92,50 0 0

Ohlasy k utkání


6 : 3
(2:0, 2:1, 2:2)
Milevsko vs Jablonec
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 16. Urbanec (Hamerle, Sýbek), 19. Srdínko (Procházka), 23. Sýbek (Hamerle, Hlinka), 24. Hamerle (Procházka), 41. Sýbek (Kořánek), 60. Urbanec (Hamerle, Štych) - 36. Zeman (Hloušek, Abraham), 47. Kedršt (Zeman), 55. Bříška (Kapička, Zeman). Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 46:40 (14:14, 16:12, 16:14). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Procházka, Srdínko, Štych, Klíma, Hlinka, Čunát, Cifreund - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Fořt, Sumerauer, Kořánek - Paule, Sýbek, Radosta - Król

Jablonec

Nedvídek (24. Bouška) - Petrmichl, Peřina, Zeman, Abraham, Lacek, Niko, - Šulc, Bříška, Tondr - Mulač, Kapička, Stehno - Vašek, Kedršt, Hájek - Hloušek