5
1
3. 1. 2013

Rok 2013 zahajujeme v Klatovech

Nový kalendářní rok začne Milevsko venkovním soutěžním zápasem. Zajíždí na led týmu HC Klatovy, který tak bude prvním soupeřem Milevska v roce 2013. Utkání začíná na klatovském zimním stadionu v sobotu od 17:30.

Výsledky Klatov mají v letošní sezóně sestupnou tendenci. Skvěle jim vyšla první čtvrtina soutěže, ve které prohrály jen jediný zápas. V ostatních bodovaly naplno. Prospělo jim to, že hned 6 duelů první čtvrtiny základní části odehrály v domácím prostředí. V druhé čtvrtině už Klatovy prohrávaly častěji, když ztrácely na ledech soupeřů. Utkání se hrály v opačném sledu, než v první části, což pro Klatovy znamenalo jen tři domácí zápasy. Všechny vyhrály, ale z šesti venkovních duelů přivezly pouhý jeden bod. Ve třetí čtvrtině si Klatovy prozatím připsaly jedinou výhru.

První čtvrtina

Na úvod soutěže si Klatovy poradily s pražskou Kobrou 5:2. Ta zde sice dvakrát v zápase vedla, ale Klatovy vždy dokázaly odpovědět. Vyrovnaný stav po dvou třetinách zlomil domácí tým v poslední části, ve které skóroval třikrát. Klatovům se vydařil i první venkovní zápas, když zvítězily v Klášterci 3:1. Svého soupeře tak zdolaly poprvé po 3 letech. Klatovy znovu na úvod prohrávaly, ale pak se prosadili třikrát. Domácí tým měl v poslední třetině převahu, avšak skórovat už nedokázal. V domácí přestřelce pak Klatovy přehrály Jablonec 8:4. Na klatovské dvougólové vedení ještě Jablonec našel odpověď, pak už tahal za kratší konec. V souboji neporažených celků poté Klatovy zvítězily v Řisutech. Zde do poloviny první třetiny skórovaly dvakrát. Řisuty ještě v první části snížily, ale dál už se prosadit nedokázaly a v poslední třetině ještě jednou inkasovaly. První porážka Klatov přišla v 5. kole doma s Děčínem 4:6. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou vyhrál Děčín 3:0 a domácím už se nepodařilo ztrátu dotáhnout. V dalším kole si Klatovy poradily doma s Táborem 6:3, když všechny třetiny skončily výsledkem 2:1 pro domácí. Následovala další domácí výhra nad Milevskem. Počtvrté v řadě pak Klatovy nastoupily v domácím prostředí a poradily si v něm se Sokolovem 7:5. Sokolov sice v Klatovech skóroval pětkrát, ale na body mu to nestačilo. Klatovy se ujaly vedení 3:0 a tento náskok si udržovaly téměř po celý zápas. Sokolov se jen gólově dotahoval, ale vždy maximálně na rozdíl 2 branek. Stejnou výhrou zakončily Klatovy velmi podařenou první čtvrtinu, když zvítězily 7:5 v Bílině. Utkání se rozhodlo hned v divoké první třetině, ve které si Klatovy vybudovaly náskok 5:2. Bílina se v dalším průběhu dokázala přiblížit jen na rozdíl dvou gólů.

Druhá čtvrtina

Ve druhé čtvrtině byly Klatovy pořád úspěšné v domácím prostředí, ale na ledech soupeřů ztrácely. Začalo to ztrátou na Kobře, která odvedla vedoucím Klatovum prohru z úvodního kola a doma je zdolala 5:3. Základ své výhry položila hned ve 2. minutě zápasu, kdy skórovala dvakrát. V prostřední části přidala další 3 góly a až v poslední třetině dovolila soupeři stav zkorigovat. Doma Klatovy porazily Klášterec 6:3. Po první třetině vedl domácí tým 1:0, ale po druhé části už 5:1 a bylo rozhodnuto. Poslední třetinu Klášterec na góly vyhrál, ale stačilo mu to jen na zmírnění porážky. Zápas Klatov v Jablonci se v řádném termínu neuskutečnil. Dohrával se až 17. prosince a Klatovy v něm prohrály 5:2. V Jablonci se sice ujaly vedení, ale domácí tým během jediné minuty otočil stav ve svůj prospěch a v dalších částech přidal ještě tři góly. Klatovy se závěrečným gólem zápasu postaraly už jen o konečnou úpravu výsledku. Doma se Klatovum opět zadařilo, když ve šlágru kola zdolaly 4:1 Řisuty. Na úvodní gól se čekalo až do poslední třetiny. V té si Klatovy postupně vybudovaly třígólový náskok. Řisuty sice hned po třetím gólu snížily, ale Klatovy si už vítězství utéct nenechaly. V dalších dvou zápasech utrpěly Klatovy navlas stejnou těsnou prohru. Nejprve prohrály v souboji o první místo 5:4 v Děčíně. Utkání bylo velmi vyrovnané. Čtyřikrát se Děčín ujal vedení, ale Klatovy pokaždé dokázaly vyrovnat. Až na pátý rozhodující gól Děčína 5 minut před koncem odpověď nenašly. Stejným výsledkem pro Klatovy skončil i zápas dalšího kola v Táboře. Klatovy zde znovu dokázaly dvakrát dotáhnout vedení Tábora. Pak však v prostřední části domácí tým odskočil o tři góly. Klatovy se ještě v téže třetině přiblížily na jednobrankový rozdíl, ale vyrovnat se jim už ve zbytku zápasu nepodařilo. Pak prohrály v Milevsku a ve čtvrtém zápase v řadě na ledě soupeře i v prodloužení v Sokolově 3:2. Po prohrané první třetině Sokolov v druhé části dvakrát skóroval. Klatovy však v polovině třetí třetiny vyrovnaly. O osudu zápasu rozhodla využitá domácí přesilovka ve 2. minutě prodloužení. V posledním zápase první poloviny neuspěla v Klatovech Bílina. Domácí hráči skórovali hned v úvodu a po první třetině vedli o dva góly. Před polovinou zápasu přidali třetí pojistku. Bílina se však nevzdala. V posledním dějství snížila na rozdíl jednoho gólu a Klatovy se musely strachovat o výhru. Své vedení 3:2 ale udržely.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V obou vzájemných zápasech se radovaly z výhry domácí. V obou případech se jednalo o vyrovnané zápasy, kdy se definitivně rozhodlo až při soupeřově power play. V prvním vzájemném zápase poslední tým tabulky Milevsko notně potrápilo v té době vedoucí Klatovy. Nakonec se však radoval domácí celek z vítězství 6:4. Třikrát se Milevsku podařilo dotáhnout domácí náskok. Klatovy však v poslední části znovu odskočily na rozdíl 2 branek. Ten se Milevsku podařilo snížit a dokonce i vyrovnat. Gól však nebyl uznán a navíc při závěrečné hře bez brankaře Milevsko inkasovalo do prázdné brány.
V odvetě Milevsko ve vyrovnaném zápase dokázalo porazit Klatovy 4:2. Domácí tým otevřel skóre zápasu v 5. minutě. Klatovy vyrovnaly ve vlastním oslabení, ale s gólovým vedením na první přestávku šlo stejně Milevsko. Na začátku prostřední části si vybudoval domácí tým dvojnásobný náskok, ale Klatovy se znovu dokázaly přiblížit na jednogólovou ztrátu. V poslední třetině mohlo Milevsko definitivně rozhodnout v řadě přesilovek, ale nevyužilo je a až do konce se tak muselo strachovat o výhru. Klatovy se neprosadily ani při závěrečné hře bez brankaře a navíc těsně před koncem zápasu inkasovaly technickou branku.

Statistikám Klatov vládne bývalý extraligista Ondřej Steiner. Ten si v 16 zaznamenaných zápasech připsal už 26 bodů za 15 gólů a11 asistencí. Za ním následuje s 21 body (8+13) Jan Topinka . Mezi obránci si vede nejlépe Lukáš Martinec, kterému s 19 body (4+15) patří třetí místo v bodování celého týmu. Role brankařské jedničky patří Vladislavu Pravdovi.

Sestava Klatov z posledního zápasu s Děčínem:
HC Klatovy : Pravda (21. Příhoda) - Mrázek, Zemen, Herr, Martinec, Hucl, Blumetrit, Farný, Poustka, Bastl, Kajer, Maxa, Tulačka, Němec, Pacanda, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Vondryska

Ve třetí čtvrtině se Klatovum nedaří. Vyhrály jediný duel a včetně dohrávky 12. kola nebodovaly v posledních čtyřech zápasech. Odstartovaly jí prohrou 4:6 doma s Kobrou. Pražskému týmu zde vycházely hlavně nástupy do třetin. V té první se dostal do vedení 2:0, které Klatovy do konce třetiny snížily. Na začátku prostřední části přidala Kobra během pěti minut další 3 góly. Klatovum se sice povedlo rovněž třemi brankami přiblížit ne jednogólový rozdíl, ale hosté vzápětí opět své vedení zvýšili. Tím byl výčet gólů vyčerpán a ve zbytku zápasu už se ani jeden z týmů neprosadil. Pak však Klatovy po delší době naplno bodovaly venku, když zvítězily 5:2 v Klášterci. Hosté se v úvodu zápasu ujali vedení, které na začátku prostřední části navýšili. Klášterec však v této třetině dokázal stav srovnat. V posledním dějství už se radovaly jen Klatovy, které třemi góly rozhodly o své výhře. Výhru z ledu soupeře následně Klatovy doma nepotvrdily, když podlehly Jablonci 4:8. Jablonec rozhodl o své výhře hned v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Klatovy prostřední část vyhrály 2:0, ale Jablonec si v posledním dějství už výhru pohlídal. Další venkovní duel přinesl Klatovum prohru 5:2 v Řisutech. Po vyrovnané první třetině, která skončila výsledkem 1:1, se v prostřední části radovaly dvakrát domácí a v třetí třetině přidaly stejný počet gólů. Klatovy v závěru už jen korigovaly. V posledním zápase kalendářního roku 2012 nestačily Klatovy doma na Děčín. Ten se ujal vedení hned v úvodu a navíc mu skvěle vyšel přelom první a druhé třetiny, když jednou skóroval v poslední minutě první části a hned dvakrát v první minutě té druhé. Až pak se Klatovum podařilo poprvé a zároveň naposledy skórovat. V poslední třetině Děčín přidal další gól na konečných 5:1.
Také Milevsko ve třetí čtvrtině bodově paběrkuje. Vyhrálo jen dva zápasy, oba navíc až po nájezdech. Oba soupeři tak mají motivaci začít výsledkově nový kalendářní rok lépe, než pro ně skončil ten předchozí.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klatovy vs Milevsko

Branky a nahrávky: 7. Čuban (Vizinger, Vondryska), 13. Topinka (Steiner), 22. Steiner (Kajer, Fiala), 22. Maxa (Kocman), 28. Čuban (Vizinger) - 19. Urbanec (Procházka), 30. Urbanec (Procházka, Nikodém), 36. Fořt (Sumerauer), 56. Srdínko (Urbanec, Procházka). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Ingriš. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 34:41 (9:7, 16:17, 9:17). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4.