5
1
21. 12. 2012

Na závěr roku Klášterec

HC Milevsko 2010 má před sebou poslední soutěžní kolo v kalendářním roce 2012. Milevsko v něm hostí HC Klášterec. Oba celky měly zápas 24. kola původně odehrát až 29.12.. Na žádost Klášterce se utkání uskuteční o týden dříve, ještě před vánočními svátky.

Letošní výsledky Klášterce připomínají jakési velké vlny. Soutěž odstartoval špatně, když v prvních třech kolech nebodoval a spadl až na dno tabulky. Počínaje 6. kolem však vyhrál pět zápasů v řadě, což ho rázem vyneslo do klidného středu tabulky. V následujících 11 kolech pak však Klášterec ani jednou nebodoval naplno a získal v nich jen 6 bodů. V současně době ale znovu stoupá výsledkově vzhůru, když suverénně vyhrál dva poslední zápasy.

První čtvrtina

Klášterec začal sezónu prohrou v Táboře 4:8. Ujal se sice vedení, ale další gól přidal až za stavu 5:1 pro domácí. Pak se sice Klášterec přiblížil na rozdíl 2 branek, ale Tábor si své vítězství pohlídal. Klášterci se nevedlo ani v domácí premiéře, kde nestačil na Klatovy po výsledku 1:3. Znovu měnil jako první stav na ukazateli skóre Klášterec, ale pak se třikrát prosadili hosté. Domácí tým měl v poslední třetině převahu, avšak skórovat už nedokázal. Následovala těsná prohra v Sokolově 2:3. Na hostující vedení zareagoval domácí Baník dvěma góly ve 2. třetině. Klášterci se podařilo 5 minut před koncem vyrovnat, ale Sokolov gólem v poslední minutě rozhodl o své výhře. První body získal Klášterec ve 4. kole. To si v domácím prostředí poradil s Bílinou 5:3. Klášterec po celý zápas vedl, a i když se soupeř neustále dotahoval, vyrovnat se mu nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankaře, kde navíc inkasoval. V dalším kole utrpěl Klášterec prohru 5:1 na Kobře. Pražský celek se ujal v úvodu dvoubrankového vedení. Klášterec v prostřední části snížil, ale ke konci třetiny v rychlém sledu znovu dvakrát inkasoval. Kobra pak v poslední třetině přidala závěrečnou pojistku. Svou šestizápasouvou vítěznou šňůru odstartoval Klášterec v Milevsku, kde vyhrál 4:2. Stejným výsledkem uspěl doma s Jabloncem. Ten přitom v Klášterci dvakrát vedl. Domácím se však podařilo vždy vyrovnat a 5 minut před koncem v přesilovce vstřelit vítězný gól. Výhru 4:2 pečetil Klášterec při závěrečné hostující hře bez brankaře. Následně Klášterec překvapil výhrou v Řisutech. Na dvougólové klášterecké vedení v polovině první třetiny zareagovaly Řisuty snížením v první části a vyrovnáním před polovinou zápasu. V 45. minutě se však Klášterec ujal vedení potřetí a na to už Řisuty přes velký nápor odpověď nenašly. První čtvrtinu zakončil Klášterec domácí vysokou výhrou 9:1 s Děčínem. Rozhodla už první třetina, ve které si Klášterec vybudoval náskok 4:1.

Druhá čtvrtina

Ani vstup do druhé čtvrtiny nepřerušil vítěznou klášterskou řadu. To si bez inkasovaného gólu poradil doma s Táborem 3:0. Domácí tým musel hájit jednogólový náskok z 16. minuty až do samého závěru, kdy své vítězství ztvrdil dvěma góly v posledních dvou minutách. Řada výher se ukončila až na ledě vedoucích Klatov, kde Klášterec podlehl 3:6. Po první třetině vedl domácí tým 1:0, ale po druhé části už 5:1 a bylo rozhodnuto. Poslední třetinu Klášterec na góly vyhrál, ale stačilo mu to jen na zmírnění porážky. V dalším zápase se však Klášterec znovu radoval z vítězství, i když to bylo až po samostatných nájezdech. Doma po nich udolal Sokolov 4:3. Klášterec v zápase vedl 2:0 a 3:1, ale Sokolov dokázal vyrovnat a nakonec o bonusovém bodu rozhodovaly až nájezdy. Nešťastný zápas pak sehrál Klášterec v Bílině, kde prohrál 4:3. Po první třetině vedl 2:0 a po domácím vyrovnání se znovu dostal do vedení a na poslední část šel s jednogólovým náskokem. Ten však Bílina dokázala srovnat a pouhé 4 vteřiny před koncem rozhodnout o svém bodovém zisku. V dalším kole musel Klášterec skousnout hořkou porážku doma s Kobrou, které podlehl 0:6. Po výsledku 1:5 na Kobře to byl pro Klášterec další nepovedený zápas s pražským týmem. Po bezbrankové první třetině se Kobra v druhé části prosadila čtyřikrát a v poslední třetině dvěma góly potvrdila své vysoké vítězství. V dalším domácím zápase získal Klášterec jen jeden bod za prohru v prodloužení s Milevskem. V Jablonci naopak Klášterec v zápase velkých obratů v prodloužení uspěl po výhře 6:5. První třetinu vyhrál domácí tým 3:0 a vypadalo to na klidnou výhru. Klášterec však 4 góly ve druhé třetině vývoj otočil. Jablonec znovu ve třetím dějství získal vedení pro sebe, ale Klášterci se podařilo vyrovnat. Prodloužení rozhodl pro sebe hostující tým. První polovinu soutěže zakončil Klášterec dvěma vysokými prohrami. Nejprve podlehl doma 3:8 Řisutum. Ty položily základ své výhry hned v úvodních 10 minutách, ve kterých nastřílely domácím 3 góly. Na ty našel Klášterec jedinou odpověď. V dalším průběhu zápasu si Řisuty své vedení pohlídaly, když si po celou dobu udržovaly bezpečný odstup, který ještě v poslední třetině navýšily. V závěrečném duelu první poloviny základní části se Děčín dokonale revanšoval Klášterci za prohru 9:1 na jeho ledě, když jej doma pokořil na vlas stejným výsledkem. První dvě třetiny vyhrál Děčín shodně 4:0 a soupeři povolil čestný úspěch až v samém závěru.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba celky ve vzájemných duelech dokázaly vyhrát na ledě soupře, i když Milevsko až v prodloužení. V prvním vzájemném měření byl úspěšnější Klášterec, který ač oslaben vyhrál v Milevsku 4:2. Klášterec se v první třetině ujal v přesilovce vedení. Když pak v prostřední části využil další početní výhodu, nevypadalo to s domácím týmem dobře. Milevsku se však ve druhé třetině podařilo snížit, následně přežít druhé dvojnásobné oslabení a na začátku třetí třetiny vyrovnat. Po hrubé chybě však inkasovalo necelých 5 minut před koncem rozhodující gól a při hře bez brankaře ještě jeden.
V odvetě v Klášterci Milevsko poprvé v sezóně dovedlo zápas do prodloužení a hned s vítězným závěrem po výhře 5:4. Milevsku velmi dobře vyšel vstup do zápasu, když na začátku 4. minuty vedlo 2:0. Klášterec se však nepříznivým stavem nenechal zaskočit. Za minutu snížil a pak využil dvojnásobnou přesilovku k otočení skóre ve svůj prospěch, když se prosadil i v jejím klasickém pokračování. Po bezbrankové druhé části se Milevsku podařilo vyrovnat, ale Klášterec šel brzy opět do vedení. Milevsko však znovu našlo odpověď a poslalo zápas do prodloužení. V tom se hostující celek prosadil půlminutu před jeho koncem v početní výhodě.

Na čele týmových statistik je s 11 góly a celkovými 19 body nejlepší střelec týmu Libor Řepík. Dva body na něj ztrácí s 10 asistencemi nejlepší nahrávač Martin Kalinovič . Mezi obránci je nejlepším v bodování Martin Hartman s 9 body (1+8). Bod na něj ztrácí Jakub Loučka, který má na svém kontě po čtyřech gólech a asistencích. Mezi brankaři má výsadní postavení Pavel Damašek.

Sestava Klášterce z minulého kola ze zápasu na Kobře:
HC Klášterec : Damašek - Mašek, Dostál, Hartman, Revay, Horváth, Kolář, Zicho, Žižka, Řepík, Jáchym, Freiberg, Mála, Kalinovič, Hofmeister, Svoboda, Diviš, Salač, Heindl

Druhou polovinu sezóny neodstartoval Klášterec úplně nejlépe. Nejprve si vybojoval cenný bod na ledě Tábora, ale další dva zápasy prohrál. V Táboře si Klášterec vybudoval v zápase dvougólový náskok. Ten Tábor ještě do konce druhé třetiny dohnal a 7 minut před koncem řádné hrací doby šel do vedení. Z toho se však radoval jen minutu a tak zápas dospěl do prodloužení. V jeho poslední minutě domácí tým využil přesilovku k zisku bonusového bodu za výhru 4:3. Doma Klášterec nestačil na Klatovy po prohře 2:5. Hosté se v úvodu zápasu ujali vedení, které na začátku prostřední části navýšili. Klášterec však v této třetině dokázal stav srovnat. V posledním dějství už se radovaly jen Klatovy, které třemi góly rozhodly o své výhře. Ani další duel na ledě Sokolova Klášterci body nepřinesl. Sokolov se dostal do vedení 2:0, ale Klášterec třemi góly stav otočil. Na poslední třetinu se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Ten změnil Sokolov 10 minut před koncem a pojistku na konečných 5:3 přidal při soupeřově hře bez brankaře. Poslední dva zápasy však Klášterec zvládl excelentně. Oba vyhrál a navíc v nich zaznamenal 17 gólů! Nejprve si poradil doma s Bílinou 9:4. V 9. minutě už vedl 3:0 a i ve zbylých dvou částech vstřelil po 3 gólech. Bílina už pouze mírnila prohru. V minulém kole odvedl Klášterec Kobře předchozí dvě vysoké prohry, ve kterých navíc jen jednou skóroval. Na Kobře se mu to povedlo hned osmkrát a domácím to navíc nedovolil ani jednou. Přitom po první třetině byl stav 0:0.
Zatímco Klášterec v minulém kole vysoko vyhrál, oslabené Milevsko utrpělo svoji nejvyšší prohru. V duelu s Kláštercem by mělo nastoupit už v silnější sestavě a pokusí se proti rozjetému soupeři vydolovat body. Oba týmy čeká poslední zápas před vánoční přestávkou a jistě v něm budou chtít bodovat. Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Klášterec

Branky a nahrávky: 16. Bernad (Homolka, Cifreund), 36. Urbanec (Hamerle, Procházka), 65. rozhodující nájezd Homolka - 19. Řepík (Dostál), 29. Hofmeister (Mála, Kalinovič). Rozhodčí: Hornáček - D.Štětina, J.Štětina. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:43 (11:11, 12:14, 12:14 - 3:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Pipek – Procházka, Cifreund, Dvořák, Čunát, Srdínko, Jirků, Hlinka - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Bernad, Vlček, Homolka - Król, Sumerauer, Fořt - Paule