5
1
18. 12. 2012

Závěrečná cesta na led soupeře v letošním roce - Milevsko jede do Tábora

Před milevskými hokejisty je poslední výjezd v kalendářním roce 2012. Bude to cesta nejkratší možná, neboť se vydají k jihočeskému derby na led svého nejbližšího soupeře HC Tábor. Završí tak sérii venkovních zápasů na ledech třech nejlepších týmů tabulky, kdy po Řisutech a Děčíně nastoupí právě v Táboře. Utkání na táborském zimním stadionu začíná ve středu od 18:00.

Tábor prochází letošní sezónou velmi úspěšně. Jeho hlavní předností je skutečnost, že jen zřídka neboduje. V první i druhé čtvrtině takto ztratil jen dva zápasy v každé z nich a v druhé polovině prohrál až v minulém kole v Děčíně. Stalo se tak po devíti zápasech, kdy získal alespoň bod. V tabulce momentálně figuruje na 3. místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Děčín, který má však odehraný jeden zápas navíc. Stejné místo patří Táboru i v hodnocení domácích a venkovních zápasů.

První čtvrtina

Vstup do soutěže měl Tábor povedený, když si doma poradil s Kláštercem výsledkem 8:4. Základ své výhry položil Tábor hned v první třetině, ve které zvítězil 3:1. V dalších dvou pak byl vždy o gól lepším týmem. V prvním venkovním zápase v Jablonci získal Tábor bod. Ten navíc zachraňoval až v samém závěru zápasu, když vyrovnal při hře bez brankaře. Jablonec pak získal bonusový bod po výhře na nájezdy 4:3. Ve 3. kole nestačil Tábor doma na Řisuty 3:5. Tábor v zápase ani jednou nevedl. Dvakrát sice dokázal srovnat náskok soupeře, ale na rozhodující gól ve 49. minutě už odpověď nenašel. V dalším kole zajížděl Tábor na led Děčína. Stejně jako předchozí venkovní zápas Tábora se i toto utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech a přineslo i dramatický závěr základní hrací doby. Tábor tentokrát bránil svůj náskok, ale úspěšný nebyl. V nájezdech si naopak vedl lépe a odvezl si z Děčína 2 body po výhře 6:5. V derby pak Tábor jasně přehrál Milevsko. Následně Tábor neuspěl v Klatovech, kde prohrál 6:3, když všechny třetiny skončily výsledkem 2:1 pro domácí. Pro Tábor to byl teprve druhý zápas bez bodového zisku a v první čtvrtině též poslední. Ve zbývajících třech zápase ch bodoval naplno. Nejprve Tábor vyhrál v Sokolově 7:2. Utkání se rozhodlo hned na začátku, když v prvních 12 minutách Tábor čtyřikrát skóroval. Sokolov se prosadil až v samém závěru zápasu za stavu 0:7. Stejný výsledek 7:2 zopakoval Tábor i doma s Bílinou. Bílina ještě našla odpověď na domácí gól z první třetiny, pak však inkasovala třikrát. Ke konci druhé části se Bílině sice podařilo snížit na 4:2, ale hned v úvodu třetí třetiny dostala dva slepené góly a bylo rozhodnuto. První čtvrtinu zakončil Tábor výhrou 5:3 na Kobře. Ta přitom v zápase třikrát vedla. Tábor ale třemi góly v poslední třetině získal zápas pro sebe.

Druhá čtvrtina

Rovněž ve druhé čtvrtině Tábor nebodoval jen ve dvou zápasech. V zahajovacím zápase druhé části Tábor ani jednou neskóroval a odvezl si z Klášterce prohru 3:0. Domácí tým musel hájit jednogólový náskok z 16. minuty až do samého závěru, kdy své vítězství ztvrdil dvěma góly v posledních dvou minutách. Doma pak Tábor porazil 5:3 Jablonec. Základ své výhry položil v 1. třetině, kterou vyhrál 2:0. Jablonci se v prostřední části podařilo vyrovnat, ale na poslední dějství šel s jednogólovým náskokem Tábor. Ten se mu navíc podařilo navýšit až na vedení 5:2, který už jen Jablonec ke konci zmírnil. Podruhé v sezóně nestačil Tábor na Řisuty, když podlehl tentokrát na jejich ledě 7:4. Tábor dokázal otočit úvodní domácí vedení, ale bylo to naposledy, kdy v zápase vedl. Stihl ještě vyrovnat na 3:3, ale pak už měli navrch domácí. V dalším kole zdolal Tábor doma Děčín 5:3. Po bezbrankové první třetině se poprvé měnilo skóre zásluhou Děčína. Ten poté dokázal zareagovat na domácí vyrovnání a na druhou přestávku šel opět s gólovým vedením. Táboru však patřila třetí třetina. Tu ovládl 4:1 a radoval se z výhry. V derby pak předvedl Tábor v Milevsku dokonalý obrat. Následně udolal v domácím zápase Klatovy 5:4. Ty v Táboře dokázaly dvakrát dotáhnout domácí vedení. Pak však v prostřední části domácí tým odskočil o tři góly. Klatovy se ještě v téže třetině přiblížily na jednobrankový rozdíl, ale vyrovnat se jim už ve zbytku zápasu nepodařilo. Stejným výsledkem skončil i další zápas v Táboře. Z vítězství 5:4 se však radoval hostující Sokolov, i když až po prodloužení. Sokolov napřed prohrával, pak vedl, poté naopak musel dotahovat ztrátu, aby nakonec opět vedl. Táboru se podařilo vyrovnat, ale na hostující gól v 1. minutě prodloužení už nemohl zareagovat. Ztrátu z domácího ledu si Tábor vynahradil v Bílině, kde naopak v prodloužení vyhrál. Na úvodní gól se čekalo až do 35. minuty a postarali se o něj domácí. Tábor však ve třetí třetině stav otočil a Bílina musela zachraňovat zisk alespoň jednoho bodu gólem minutu před koncem. V prodloužení se zásluhou využité přesilovky radoval z bonusového bodu a vítězství 3:2 Tábor. První polovinu soutěže zakončil Tábor výhrou nad Kobrou, které po výsledku 4:0 nedovolil ani jednou skórovat.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Obě doposud odehraná vzájemná utkání vyhrál Tábor. Každý ze zápasů však měla zcela odlišný průběh. První zápas patřil jasně Táboru, když rozhodl hned v první třetině. Ve druhém naopak zvrátil výsledek až v samém závěru. Úvodní derby opanoval Tábor, když přehrál Milevsko 6:2. O výsledku rozhodla hned první třetina, kterou domácí tým vyhrál 4:1. Na úvodní táborský gól Milevsko našlo ještě odpověď. Ve druhé polovině první třetiny však Tábor nasázel Milevsku další 3 góly. V dalším průběhu své vedení ještě navýšil a v poklidu si kontroloval vítězství. Milevsku se podařilo snížit až v poslední třetině.
Ve druhém derby dlouho hostující Tábor tahal výsledkově v jihočeském derby za kratší konec. V závěru však předvedl famózní obrat. Milevsko si vybudovalo dvougólový náskok, který sice Tábor snížil, ale Milevsko si jej vzalo zpět a vedení 3:1 drželo až do 58. minuty. Na jejím začátku se hostujícímu týmu podařilo snížit, což ho nakoplo k velkému závěru. Rychle přidal další dva góly a v čase 58:50 se ujal poprvé v zápase vedení 4:3. To udržel i přes domácí snahu vyrovnat při hře bez brankaře.

Statistikám táborského týmů vévodí trojice hráčů, kteří hájili jeho barvy v nedávných prvoligových sezónách. Současným lídrem je Jakub Matušík, který v 20-ti zápasech zaznamenal 31 bodů za 10 gólů a 21 asistencí. Se ztrátou 5 bodů je za ním David Nedorost s bilancí 11+15 a o další bod zaostává se 17 góly nejlepší střelec týmu Vojtěch Mrkvička. Mezi obránci je nejlepší Luboš Heršálek se 17 body (5+12). Z dvojice brankařů dostává prozatím více prostoru Tomáš Klestil.

Sestava Tábora z minulého kola ze zápasu v Děčíně:
HC Tábor : Klestil - Havran, Heršálek, Hlaveš, Kolomý, Kellner - Heřmánek, Mrkvička, Nedorost - Hájek, Matušík, T.Pechánek - Kratochvíl, R.Pechánek, Šulčík

V pravidelném získávání bodů pokračuje Tábor i v druhé polovině soutěže. Ze čtyř odehraných zápasů nebodoval pouze v jediném. Druhou část sezóny začal domácí výhrou 4:3 nad Kláštercem v prodloužení. Hosté si vybudovali v zápase dvougólový náskok. Ten Tábor ještě do konce druhé třetiny dohnal a 7 minut před koncem řádné hrací doby šel do vedení. Z toho se však radoval jen minutu a tak zápas dospěl do prodloužení. V jeho poslední minutě domácí tým využil přesilovku k zisku bonusového bodu. I v dalším zápase dovedl Tábor utkání až do prodloužení. V Jablonci znovu doháněl dvougólové manko. Srovnal ho až v samém závěru, když vyrovnal 15 vteřin před koncem. I tentokrát měl Tábor v prodloužení přesilovou hru, avšak inkasoval v ní rozhodující gól a Jablonec tak zvítězil 3:2. V zápase o průběžné první místo pak Tábor s přehledem porazil Řisuty 3:0. V každé z třetin zaznamenal jeden gól a svému soupeři nedovolil ani jediný. V minulém kole musel Tábor hájit svojí vedoucí pozici v tabulce na ledě Děčína. Úspěšnější byl domácí tým, který po výhře 3:2 vystřídal Tábor na čele. Po bezbrankové první třetině reagoval Tábor na vedoucí domácí gól obratem ve skóre. Děčín ale 10 minut před koncem stav srovnal a za další 4 minuty vsítil vítězný gól.
Tábor v minulém kole poprvé v druhé polovině nebodoval, Milevsko naopak své první body v druhé půlce v posledním zápase získalo. V Táboře jistě bude chtít na bodový zisk navázat, ale čeká ho těžký boj. Ač derby Tábor je v zápase jednoznačným favoritem, který bude chtít pro něj tolik úspěšný rok 2012 zakončit vítězně.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Tábor vs Milevsko

Branky a nahrávky: 1. Nedorost (Mrkvička), 5. Hájek (Trieb), 11. Hájek (Kolomý, Matušík), 14. Kellner (Mrkvička), 20. Heršálek (Matušík, Černý), 30. Kellner (Šulčík), 47. Matušík (Kolomý, Škulina), 50. Hájek (Matušík), 50. Heršálek (Heřmánek), 59. Šulčík - 56. Sumerauer (Nikodém). Rozhodčí: Pokorný - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 4:6 navíc Matušík (Tábor) a Urbanec (Milevsko) 10 minut osobní trest . Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:20 (11:7, 11:7, 14:6). Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.