14. 12. 2012

Dalším soupeřem Kobra

V utkání 22. kola bude HC Milevsko 2010 hostit na svém ledě HC Kobra Praha, jediného zástupce hlavního města v hokejové druhé lize.

Kobře se na úvod sezóny příliš nedařilo, ale postupem její forma roste. V první čtvrtině získala 8 bodů, ve druhé už 14 a ve třetí čtvrtině je prozatím stoprocentní. V posledních osmi kolech ztratila jen 4 body. Kobra si v letošní sezóně velmi dobře počíná na ledech soupeřů, kde získala jen o 3 body méně než doma a je třetím nejlépe bodujícím týmem ve venkovních zápasech.

První čtvrtina

Kobra začala sezónu prohrou v Klatovech 2:5. Zde sice dvakrát v zápase vedla, ale Klatovy vždy dokázaly odpovědět. Vyrovnaný stav po dvou třetinách zlomil domácí tým v poslední části, ve které skóroval třikrát. První bod získala Kobra ve 2. kole v domácím duelu se Sokolovem. Kobra se opět ujala vedení, ale pak v rozmezí necelých 2 minut třikrát skóroval Sokolov. Kobra ještě v první třetině snížila a 10 minut před koncem základní hrací doby srovnala. Utkání se tak rozhodovalo až v prodloužení, v jehož poslední minutě získal bonusový bod hostující tým za výhru 4:3. Obdobně se Kobře vedlo i v dalším duelu v Bílině. Zde musela opět dotahovat dvougólové soupeřovo vedení. Vyrovnat se jí podařilo až minutu před koncem. Zápas tak opět došel do prodloužení, kde Kobra znovu v jeho poslední minutě inkasovala rozhodující gól na 2:3. Pak Kobra prohrála v Milevsku a až v 5. kole se dočkala zisku 3 bodů, když přehrála Klášterec 5:1. Pražský celek se ujal v úvodu dvoubrankového vedení. Klášterec v prostřední části snížil, ale ke konci třetiny v rychlém sledu znovu dvakrát inkasoval. Kobra pak v poslední třetině přidala závěrečnou pojistku. Pak přišla těsná prohra 6:5 v Jablonci. Domácí tým předvedl v duelu s Kobrou skvělý obrat Jablonec. První třetinu prohrál 1:4 a v obrat věřil málokdo. Jablonci se však stejným poměrem podařilo vyhrát prostřední část a o výhře 6:5 pro Jablonec tak nakonec rozhodl jediný gól v závěrečné třetině. Že se Kobře doma příliš nedaří, potvrdila prohrou s Řisutama 2:6. Po bezbrankové první třetině se hosté prosadili v prostřední části hned pětkrát, zatímco Kobra jen jednou. V posledním dějství už jen oba celky jedním gólem stanovily konečný výsledek. Domácí ztrátu však Kobra nahradila v Děčíně, kde získala se první venkovní vítězství a Děčín naopak poprvé doma ztratil všechny body, když podlehl Kobře 4:6. Děčín se ujal v zápase vedení. Kobra sice vyrovnala, ale domácí celek během jedné minuty dvakrát skóroval. Kobra před koncem první třetiny snížila, ale před polovinou zápasu znovu prohrávala o 2 góly. Rychle se jí však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu a v třetí části otočit výsledek ve svůj prospěch. První čtvrtinu zakončila Kobra domácí prohrou s Táborem 3:5. V zápase přitom třikrát vedla. Tábor ale třemi góly v poslední třetině získal zápas pro sebe.

Druhá čtvrtina

Vstup do druhé čtvrtiny se Kobře povedl, když odvedla vedoucím Klatovum prohru z úvodního kola a doma je zdolala 5:3. Základ své výhry položila hned ve 2. minutě zápasu, kdy skórovala dvakrát. V prostřední části přidala další 3 góly a až v poslední třetině dovolila soupeři stav zkorigovat. V Sokolově prohrála Kobra 6:5. Přitom až na domácí úvodní gól v zápase pořád vedla, dokonce o 3 góly. Sokolov však zabral v poslední třetině, kdy třemi góly otočil stav ve svůj prospěch. I v minulém kole Kobra přišla o své vedení v závěrečné třetině. Po dvou částech si v zápase s Bílinou vybudovala dvougólový náskok. O ten ve třetí části přišla a v prodloužení i o bonusový bod, ze kterého se radovala po výhře 3:2 hostující Bílina. I další domácí zápas prohrála Kobra 2:3. Tentokrát to však bylo v základní hrací době a tak v utkání s Milevskem nezískala ani bod. Vše si však Kobra vynahradila v Klášterci, kde domácím nedovolila ani jednou skórovat a vyhrála zde 6:0. Po bezbrankové první třetině se Kobra v druhé části prosadila čtyřikrát a v poslední třetině dvěma góly potvrdila své vysoké vítězství. Po gólové přetahované pak Kobra zdolala doma Jablonec 5:4. Vyrovnaný zápas rozhodl domácí tým gólem 3 minuty před koncem. Další přetahovanou předvedla Kobra v Řisutech, kde podlehla až v prodloužení 6:5. Kobra se v první třetině třikrát ujala v Řisutech vedení, na což domácí tým zareagoval jen dvěma góly. V prostřední části naopak skórovaly jen domácí a dostali se do vedení. Dotahovat pak musela Kobra. Podruhé se jí to povedlo v poslední minutě základní hrací doby. Řisuty rozhodly zápas na začátku 4. minuty prodloužení. Podruhé v sezóně pak Kobra porazila Děčín. Ten se v pražské odvetě sice ujal vedení, ale Kobra v prostřední části vyrovnala a v poslední šla do vedení. I Děčín však srovnal. Rozhodující gól padl 3 minuty před koncem a radovala se z něj Kobra, která si tím zajistila výhru 3:2. První polovinu soutěže zakončila Kobra prohrou v Táboře, kde se po výsledku 4:0 nedokázala ani jednou gólově prosadit.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Kobra je jediným týmem, které Milevsko dokázalo porazit v obou zápasech. První vítězství na domácím ledě znamenalo pro Milevsko vůbec první body v soutěži, výhra z Kobry naopak první body přivezené z venku. Z prvního vzájemného souboje vyšlo vítězně Milevsko po výhře 4:2. Milevsko nad Kobrou dvakrát vedlo, ale ta vždy dokázala srovnat. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný. Až na gól Milevska v poslední části nenašel pražský tým odpověď. V závěru se ještě Kobra pokusila vyrovnat při hře bez brankaře, ale buly prohrála a inkasovala ještě jednou do prázdné brány.
Ve druhém zápase rozhodlo Milevsko o svém vítězství 3:2 rozdílovým gólem čtyři a půl minuty před koncem základní části. Do té doby byl stav vyrovnaný, když se oba celky prosadily jen v přesilovkách. Jako první využila přesilovou hru Kobra. Milevsko rovněž dvěma góly v početní výhodě otočilo stav ve svůj prospěch. I Kobra se však v závěru prostřední části podruhé prosadila v přesilovce. O vítězi rozhodl jediný gól v závěrečném dějství, který jako jediný v zápase padl při plném počtu hráčů na ledě.

Nejlepší hráči soupeře

Týmové statistiky Kobry vede stejně jako loni Jiří Jakeš. V zaznamenaných 13 zápasech nasbíral 18 bodů za stejný počet gólů a asistencí. Stejným počtem gólů a asistencí se může chlubit i druhý muž v bodování týmu Zbyněk Novák. Ten však má na svém kontě o 6 bodů méně, tedy 12. Z obránců je na tom nejlépe Martin Ton , který vstřelil 2 góly a u 4 z nich asistoval. Ze třech gólmanů, kteří postavili do branky Kobry odchytal nejvíce zápasů Ondřej Malík .

Před zápasem

Ve druhé polovině soutěže si Kobra prozatím počíná skvěle, když ve třech odehraných zápasech neztratila ani bod. Odstartovala jí výhrou 6:4 v Klatovech. Kobře zde vycházely hlavně nástupy do třetin. V té první se dostala do vedení 2:0, které Klatovy do konce třetiny snížily. Na začátku prostřední části přidala Kobra během pěti minut další 3 góly. Klatovum se sice povedlo rovněž třemi brankami přiblížit ne jednogólový rozdíl, ale hosté vzápětí opět své vedení zvýšili. Tím byl výčet gólů vyčerpán a ve zbytku zápasu už se ani jeden z týmů neprosadil. Pak si Kobra vyšlápla doma na Sokolov po výsledku 7:2. Kobra se rychle ujala vedení góly v 5. a 6. minutě. Sokolov sice na začátku druhé třetiny snížil, ale pak po polovině zápasu inkasoval čtyřikrát a bylo rozhodnuto. V minulém kole si Kobra odvezla tři cenné body z Bíliny. Kobra se ujala v zápase vedení, které Bílina vyrovnala, ale hosté jej opět získali zpět. Výsledkem 1:2 z pohledu Bíliny i stejným sledem gólů skončila i druhá třetina. V posledním dějství už gól nepadl a Kobra se mohla radovat z konečně výhry 4:2.
Milevsko si v dosavadních třech zápasech druhé půlky soutěže vedlo zcela opačně, než jeho pražský soupeř. Nezískalo ani bod. Nezbývá než doufat, že stejně jako v první polovině, získá Milevsko své první body právě v duelu s Kobrou. Začátek zápasu je od 17:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Cifreund 0 0 0 0 0
Milan Čunát 0 0 0 3 0
Jiří Fořt 1 0 1 0 0
Jakub Hamerle 0 0 0 0 0
Petr Hlinka 0 0 0 -2 0
David Homolka 1 0 1 0 0
Milan Kořánek 0 2 2 2 0
Petr Markulinec 0 1 1 1 0
Libor Nikodém 1 0 1 -1 0
Ladislav Paule 1 0 1 0 0
Pavel Procházka 0 0 0 1 0
Pavel Srdínko 0 2 2 0 0
Lukáš Sumerauer 1 0 1 1 0
Josef Urbanec 2 1 3 0 0
Radek Volf 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Knap 65 42 6 36 85,71 0 0

Ohlasy k utkání


7 : 6
(3:1, 1:3, 2:2 - 0:0 - 1:0)
Milevsko vs Kobra Praha
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Urbanec (Srdínko), 9. Fořt, 12. Homolka (Srdínko), 33. Paule (Urbanec, Kořánek), 46. Urbanec (Kořánek), 56. Sumerauer (Markulinec), 65. rozhodující nájezd Nikodém - 4. Ton (Jakeš, Pohl), 30. Jakeš (Pohl), 32. Jakeš (Pohl), 40. Čtveráček (Žáček), 42. Strnad (Bláha), 58. Slanina (Kocman, Jakeš). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:3 navíc Homolka (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: . V oslabení: . Střely na branku: 39:42 (16:12, 11:14, 10:12 - 2:4) . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6.

Sestavy

Milevsko

Knap (na nájezdy Pipek) – Srdínko, Procházka, Hlinka, Čunát, Cifreund - Markulinec, Homolka, Hamerle - Urbanec, Sumerauer, Kořánek - Fořt, Nikodém, Volf - Paule

Kobra Praha

Kocián - Ton, Pohl, Švaříček, Čtveráček, J. Verbík, R. Verbík - Kocman, Jakeš, Slanina - Sekerka, Žáček, Bárta - Taubner, Bláha, Strnad - Korous