5
1
11. 12. 2012

Milevsko cestuje do dalekého Děčína

Ke svému nejvzdálenějšímu soupeři se vypraví tuto středu hokejisté HC Milevsko 2010, když zavítají na led týmu HC Děčín. Utkání na děčínském zimním stadionu začíná ve středu od 18:00.

Děčín v letošní sezóně navazuje na velmi dobrý závěr té minulé. Od počátku soutěže se pohybuje v nejvyšších patrech tabulky a na několik kol se ocitl na jejím samém vrcholu. Momentálně mu v tabulce patří 3. místo, ale se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Řisuty. Děčín patří k nejvíce inkasujícím týmům skupiny, když obdržel o 3 góly více, než poslední Milevsko. Vše však kompenzuje výbornou produktivitou. Je nejčastěji skórujícím týmem a pro srovnání dokázal nastřílet o rovných 30 gólů více, než nejhorší Milevsko.

První čtvrtina

V zahajovacím zápase sezóny porazil doma Jablonec 6:3. Po vyrovnaném stavu po první třetině Děčín v průběhu prostřední části odskočil na stav 4:1 a v poklidu si dokráčel k výhře. Ve druhém kole zajížděl Děčín do Řisut a nepodal zde dobrý výkon. Ani jednou neskóroval a naopak hned šestkrát inkasoval. Pak Děčín zdolal doma Milevsko 4:3. I v dalším kole se představil Děčín doma, kde přivítal Tábor. Utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech a přineslo i dramatický závěr základní hrací doby. Po gólové přetahované, Tábor bránil v závěru svůj náskok, ale úspěšný nebyl. Děčín vyrovnal 9 vteřin před koncem. V nájezdech si naopak vedl lépe hostující tým a odvezl si z Děčína 2 body po výhře 6:5. Následně Děčín připravil první porážku vedoucím Klatovum a to dokonce na jejich ledě, kde zvítězil 6:4. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou vyhrál Děčín 3:0 a domácím už se nepodařilo ztrátu dotáhnout. Úspěšná série pokračovala doma se Sokolovem, kde Děčín vyhrál 6:3. V zápase se ujal vedení Sokolov a dokázal odpovědět v prostřední třetině i na domácí obrat. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Zápas se lámal na začátku poslední části, kdy Děčín dvakrát v rychlém sledu skóroval. Sokolov ještě snížil, ale pak opět dvakrát inkasoval. Třetí výhra v řadě přišla v Bílině po výsledku 3:2. Přitom Drakům se výborně povedl vstup do zápasu, když v 6. minutě vedli už 2:0. Děčín však v 18 minutě první třetiny snížil a ve stejné minutě prostřední části vyrovnal. V posledním dějství navíc hosté přidali rozhodující gól a dokonali tím obrat v zápase. V 8. kole Děčín před svými fanoušky poprvé nebodoval, když podlehl doma Kobře 4:6. Děčín se přitom ujal v zápase vedení. Kobra sice vyrovnala, ale domácí celek během jedné minuty dvakrát skóroval. Kobra před koncem první třetiny snížila, ale před polovinou zápasu znovu prohrávala o 2 góly. Rychle se jí však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu a v třetí části otočit výsledek ve svůj prospěch. Následovala druhá porážka za sebou v podobě debaklu v Klášterci, kde Děčín podlehl 1:9. Rozhodla už první třetina, ve které si Klášterec vybudoval náskok 4:1.

Druhá čtvrtina

Po skončení první čtvrtiny si Děčín předehrál zápas 24. kola doma se Sokolovem. Po první i druhé třetině o gól prohrával. V poslední části však zabral, vyhrál ji 4:1 a stanovil konečný stav na 5:3. Děčínu se povedl i vstup do druhé části soutěže, když zvítězil v Jablonci 5:2. Základ své výhry položil Děčín v první třetině, kterou vyhrál 3:1. V dalším kole v přímém souboji o 2. místo si Děčín poradil doma s Řisuty 6:3. Děčín si postupně vybudoval náskok 4:1. Hostujícímu týmu se však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu. V poslední třetině však skórovali už jen domácí. Pak Děčín absolvoval dva zápasy za sebou na ledech soupeřů. V Milevsku zvítězil, v Táboře naopak prohrál 5:3. Po bezbrankové první třetině se poprvé měnilo skóre zásluhou Děčína. Ten poté dokázal zareagovat na domácí vyrovnání a na druhou přestávku šel opět s gólovým vedením. Táboru však patřila třetí třetina. Tu ovládl 4:1 a radoval se z výhry. V souboji o první místo zdolal Děčína doma Klatovy 5:4. Utkání bylo velmi vyrovnané. Čtyřikrát se Děčín ujal vedení, ale Klatovy pokaždé dokázaly vyrovnat. Až na pátý rozhodující gól Děčína 5 minut před koncem odpověď nenašly. Následně Děčín zvítězil 4:3 po prodloužení v Sokolově. Děčín šel v Sokolově do vedení v první třetině. To hájil až do začátku třetí části, kdy se Sokolovu podařilo otočit skóre na 3:1 v svůj prospěch. Děčín však v 54. minutě během 16 vteřin skóroval dvakrát a dovedl zápas do prodloužení. To 20 vteřin před jeho koncem rozhodl pro sebe. Pak přišly pro Děčín dvě porážky. První doma, druhá venku. V Děčíně si na domácí vyšlápla Bílina, když si nečekaně odvezla výhru 7:3. Domácí tým dvakrát vedl, Bílina vždy vyrovnala a šla do vedení. Děčín rovněž dokázal stav srovnat, ale pak už se prosazoval jen hostující celek. Po domácí prohře s Kobrou neuspěl Děčín ani v pražské odvetě. V zápase se sice ujal vedení, ale Kobra v prostřední části vyrovnala a v poslední šla do vedení. I Děčín však srovnal. Rozhodující gól padl 3 minuty před koncem a radovala se z něj Kobra, která si tím zajistila výhru 3:2. Ve svém závěrečném duelu první poloviny základní části se Děčín dokonale revanšoval Klášterci za prohru 9:1 na jeho ledě, když jej doma pokořil na vlas stejným výsledkem. První dvě třetiny vyhrál Děčín shodně 4:0 a soupeři povolil čestný úspěch až v samém závěru.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Z obou letošních vzájemných zápasů vyšel lépe Děčín. V obou případech se však jednalo o vyrovnané duely, kdy Milevsko nebylo daleko od bodového zisku. První letošní vzájemný zápas dopadl 4:3 pro Děčín. V Děčíně přitom Milevsko dvakrát vedlo. Domácí celek však vždy v přesilovce dokázal vyrovnat a hned na začátku poslední třetiny šel do vedení. To v závěru navýšil, a byť Milevsko okamžitě znovu snížilo na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se mu už nepodařilo ani v závěrečné hře bez brankaře.

I v odvetě v Milevsku se radoval Děčín, tentokrát z výhry 6:4. Milevsko inkasovalo gól už po 12 vteřinách hry. Pak vyrovnalo, ale s gólovým náskokem na první přestávku šel stejně Děčín. Ten se prosadil i v 1. minutě druhé třetiny, ale Milevsko pak otočilo stav na 4:3 ve svůj prospěch. Ten Děčín srovnal 16 vteřin před koncem třetiny při vlastním oslabení. Rozhodující gól pak vstřelil ve 46. minutě. Na konečný stav hostující tým upravil při milevské hře bez brankaře 4 vteřiny před koncem.

Týmovým statistikám tradičně vévodí Michal Oliverius, který si v 15 zaznamenaných zápasech připsal 23 bodů za 8 gólů a 15 asistencí. Za ním následuje jeho stálý parťák z útoku Lukáš Zika s bilancí 18 bodů (6+12). O bod za ním zaostává s 10 góly nejlepší střelec týmu Tomáš Vávra. V bodování obránců si vedou nejlépe Milan Stezka, který 2 góly vstřelil a u 6 z nich asistoval. V brance odchytal většinu zápasů Lukáš Lavinger.

Sestava Děčína z minulého kola ze zápasu v Řisutech:
HC Děčín : Lavinger - Hříbal, Stezka, Filipovský, Sádovský, Molnár, Kaltenböck, Zahradník, Vacek, Vávra, Oliverius, Zika, Drnec, Růžek, Hošek, Racek, Chládek, Kopas, Pořický, Baránek, Šetka

V druhé polovině soutěže prozatím Děčín jeden zápas vyhrál a jeden prohrál. Na úvod zdolal doma 5:2 Jablonec a posunul se znovu do čela tabulky. Výhra se však nerodila lehce. Jablonec v Děčíně dvakrát vedl, avšak Děčín vždy vyrovnal a na poslední dějství šel už s jednobrankovým náskokem. Svoje vítězství pak potvrdil dalšími dvěma góly v závěru zápasu. V minulém kole neuspěl Děčín v Řisutech, které jej po výhře 6:4 vystřídaly na první příčce. Zápas byl vyrovnaný, ale od počátku byl ve vedení domácí tým. Děčín dokázal vyrovnat na 1:1, na 2:2 a později dohnal i dvougólový náskok Řisut na 4:4. Na dva domácí slepené góly v rozmezí 54. a 55. minuty Děčín už odpověď nenalezl.
Milevsko vstoupilo do druhé poloviny soutěže stejně špatně, jako do té první, když v úvodních dvou zápasech nezískalo ani bod. I v Děčíně bude velmi těžké získat body. Děčín je i vzhledem k postavení týmů v tabulce v utkání jasným favoritem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Děčín vs Milevsko

Branky a nahrávky: . Vávra (Stezka, Oliverius), 3. Racek (Kaltenböck), 18. Vávra (Oliverius, Stezka), 25. Vávra (Filipovský, Oliverius), 29. Růžek (Hošek, Kaltenböck), 52. Grin (Oliverius, Vávra), 54. Stezka - 5. Homolka (Fořt), 15. Homolka (Markulinec, Hamerle), 29. Homolka (Hamerle), 34. Homolka (Markulinec) . Rozhodčí: Knapík - Místecký, Střelka. Vyloučení: 7:10 navíc Baránek (Děčín), Dvořák a Hamerle (oba Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 7:33 (12:12, 15:16, 20:5). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:4, 7:4.