5
1
4. 12. 2012

Do druhé poloviny základní části vstoupí Milevsko v Řisutech

Druholigová soutěž skupiny Západ má za sebou první polovinu základní části. Středečními zápasy odstartuje její druhá polovina. Stejně jako tu první ji Milevsko zahájí na ledě týmu HC Řisuty, který nastupuje ke svým druholigovým zápasům ve Slaném. Utkání na zimním stadionu ve Slaném začíná od 18:00.

Řisuty navazují v letošní sezóně na dvě předchozí povedené a znovu atakují nejvyšší příčky. Po polovině soutěže jim patří 3. místo v tabulce s pouhým jedním bodem ztráty na čelo. V první čtvrtině se Řisutum velmi dařilo na ledech soupeřů, kde neztratily ani bod. Z devíti zápasů jen dvakrát prohrály, oba překvapivě v domácím prostředí. Ve druhé části se jejich úspěšnost otočila. Doma ztratily jediný bod, z venkovních zápasů si připsaly jediné vítězství. I tak jsou v hodnocení venkovních zápasů nejlepším týmem skupiny Západ.

První čtvrtina

Řisuty zahájily soutěž dvěma domácími zápasy a oba vyhrály. Zatímco v 1. kole jen těsně porazily Milesvko, ve 2. kole si hladce poradily s Děčínem, když mu ani jednou nedovolily skórovat a naopak mu nadělily 6 gólů. Ve 3. kole se Řisuty poprvé vypravily na led soupeře a i zde byly úspěšné. V Táboře zvítězily 5:3. Tábor v zápase ani jednou nevedl. Dvakrát sice dokázal srovnat náskok soupeře, ale na rozhodující gól ve 49. minutě už odpověď nenašel. Až ve čtvrtém utkání sezóny poznaly Řisuty poprvé hořkost porážky. V souboji neporažených celků zvítězily v Řisutech Klatovy. Ty zde do poloviny první třetiny skórovaly dvakrát. Řisuty ještě v první části snížily, ale dál už se prosadit nedokázaly a v poslední třetině ještě jednou inkasovaly. Chuť si Řisuty následně zpravily v Sokolově, kde vyhrály 4:1. Hosté si postupně vybudovali čtyřgólový náskok, který se až poté podařilo Sokolovu alespoň jedním gólem zkorigovat. V dalším zápase se Řisuty doma notně natrápily s Bílinou. Ta dvakrát našla odpověď na řisutské vedení, domácím se však podařilo 4 minuty před koncem vstřelit vítězný gól a těsnou výhru 3:2 udržet. Že se jim mnohem více daří na ledech soupeřů, potvrdily Řisuty na Kobře, kde se radovaly z výhry 6:2. Po bezbrankové první třetině se hosté prosadili v prostřední části hned pětkrát, zatímco Kobra jen jednou. V posledním dějství už jen oba celky jedním gólem stanovily konečný výsledek. Druhou domácí prohru utrpěly Řisuty v 8. kole doma s Kláštercem. Na dvougólové klášterecké vedení v po polovině první třetiny zareagovaly Řisuty snížením v první části a vyrovnáním před polovinou zápasu. V 45. minutě se však Klášterec ujal vedení potřetí a na to už Řisuty přes velký nápor odpověď nenašly. Znovu však Řisuty dokázaly nahradit domácí ztrátu hned v dalším kole, když si odvezly plný bodový zisk z Jablonce.

Druhá čtvrtina

Vstup do druhé čtvrtiny byl pro Řisuty ve znamení prohry v Milevsku. Ani následující duel v Děčíně vítězství Řisutum nepřinesl. V přímém souboji o 2. místo si Děčín poradil doma s Řisuty 6:3. Děčín si postupně vybudoval náskok 4:1. Hostujícímu týmu se však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu. V poslední třetině však skórovali už jen domácí. Podruhé v sezóně pak Řisuty zdolaly Tábor, když jej doma přehrály 7:4. Tábor dokázal otočit úvodní domácí vedení, ale bylo to naposledy, kdy v zápase vedl. Stihl ještě vyrovnat na 3:3, ale pak už měli navrch domácí. Ve šlágru kola pak Řisuty podlehly na ledě Klatov 1:4. Na úvodní gól se čekalo až do poslední třetiny. V té si Klatovy postupně vybudovaly třígólový náskok. Řisuty sice hned po třetím gólu snížily, ale Klatovy si už vítězství utéct nenechaly. Návrat na domácí led přinesl Řisutum snadnou výhru 6:2 nad Sokolovem. Ani další venkovní zápas Řisutum body nepřinesl. V Bílině podlehly těsně 2:1. Hosté v druhé třetině otevřeli skóre zápasu, ale domácím se ještě v téže části povedlo vyrovnat a v poslední třetině ve dvojnásobné přesilovce rozhodnout. V gólové přetahované zdolaly Řisuty doma Kobru až v prodloužení 6:5. Ta se v první třetině třikrát ujala v Řisutech vedení, na což domácí tým zareagoval jen dvěma góly. V prostřední části naopak skórovaly jen domácí a dostali se do vedení. Dotahovat pak musela Kobra. Podruhé se jí to povedlo v poslední minutě základní hrací doby. Řisuty rozhodly zápas na začátku 4. minuty prodloužení. V posledních 2 zápasech první poloviny základní části slavily Řisuty dvě jednoznačná vítězství. Poprvé v 2. čtvrtině si připsaly výhru na ledě soupeře, když vyhrály v Klášterci 8:3. Řisuty položily základ své výhry hned v úvodních 10 minutách, ve kterých nastřílely domácím 3 góly. Na ty našel Klášterec jedinou odpověď. V dalším průběhu zápasu si Řisuty své vedení pohlídaly, když si po celou dobu udržovaly bezpečný odstup, který ještě v poslední třetině navýšily. Druhou čtvrtinu Řisuty zakončily domácí výhrou 6:1 nad Jabloncem.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a lépe si vedly Řisuty po těsné výhře 4:3. Milevsko začalo dobře a ujalo se na ledě soupeře vedení a to dokonce při vlastním oslabení. Středočeši však ještě do první přestávky skóre otočili ve svůj prospěch. V prostřední části navýšili svůj náskok už na stav 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Milevsko se však nevzdalo. Ještě do konce druhé třetiny se hosté přiblížili na rozdíl jedné branky. V poslední části se Milevsku dokonce podařilo ve dvojnásobné přesilovce vyrovnat, rozhodčí však původně uznaný gól odvolal. Řisuty si pak už svůj jednogólový náskok pohlídaly.
Odveta doma se Milevsku povedla, když dokázalo zvítězit 6:4. Domácí tým se po necelé půlminutě hry ujal vedení, ale v dalším průběhu byli lepší hosté. Ti ještě v první části v přesilovce vyrovnali a v prostředním dějství si vybudovali dvougólový náskok. Milevsko však předvedlo v závěrečné třetině dokonalý obrat. Postupně obrátilo skóre na 5:3 ve svůj prospěch. Řisuty při hře bez brankaře podpořené přesilovkou snížily, ale vyrovnat už nedokázaly. Naopak v poslední minutě inkasovaly do prázdné brány.

Na čele statistik Řisut je s 15 body nejlepší střelec týmu Jakub Kraus s bilancí 8 gólů a 7 asistencí v 15 zaznamenaných zápasech. O bod za ním zaostává dvojice Jonáš Křepelka a Jiří Scherzl. Jonáš Křepelka má na svém kontě 6 gólů a 8 přihrávek, nejlepší nahrávač týmu Jiří Scherzl přihrál na 11 gólů a 3 sám vstřelil. Nejlépe bodujícím obráncem týmu je Roman Čermák , který v 15 zápasech vstřelil 3 gólů a na 8 z nich přihrál. Mezi brankaři má výsostné postavení Vít Schwamberger, který odchytal většinu zápasů.

V posledním zápase si oba celky připsaly domácí vítězství, přičemž oba jen jednou inkasovaly. Řisuty měly v zápase s Jabloncem od počátku převahu, ale hostům se dařilo držet po dvě třetiny vyrovnaný stav. V první části bez gólů, ve druhé se Jablonci podařilo vyrovnat v jejím samém závěru. O všem rozhodla poslední třetina. Tu vyhrály Řisuty jednoznačně 5:0.
Milevsku přinesla druhá čtvrtina mnohem větší bodový zisk, než ta první. Vítězné bylo i její zakončení po výhře 4:1 nad Sokolovem. Druhou polovinu soutěže zahájí Milevsko velmi těžkým duelem v Řisutech. Ty v posledních zápasech vykazují velmi dobrou formu, v domácím prostředí se jim daří a jsou v zápase jasným favoritem. Milevsko nemá v zápase co ztratit, může jen získat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Řisuty vs Milevsko

Branky a nahrávky: 2. Scherzl (Čermák, Hlusička), 6. Hlusička (Kraus), 43. Landa (Hudíček, Kraus), 48. Krpata (Záleský). Rozhodčí: Jechoutek - Ledinský, Nepomucký. Vyloučení: 3:5 navíc Klíma (Milevsko) 10 minut osobní trest + trest ve hře, Kořánek (Milevsko) 5 minut a do konce otkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:23 (15:9, 10:9, 14:5). Průběh utkání: 4:0.