27. 11. 2012

Milevsko zajíždí do Jablonce

V dalším kole zajíždí HC Milevsko 2010 na led Jablonce nad Nisou, kde se utká s místním celkem HC Vlci Jablonec. Utkání na jabloneckém zimním stadionu začíná ve středu od 18:00

Jablonec prochází sezónou se střídavými výsledky. V první čtvrtině se pohyboval kolem středu vyrovnané tabulky. Ve druhé části základní části se mu výsledkově také úplně nedaří a momentálně je v tabulce na předposledním místě.

První čtvrtina

Sezónu zahájil Jablonec prohrou 3:6 v Děčíně. Po vyrovnaném stavu po první třetině Děčín v průběhu prostřední části odskočil na stav 4:1 a v poklidu si dokráčel k výhře. V prvním domácím zápase udolal Jablonec Tábor až na nájezdy. Tábor zachraňoval bod až v samém závěru zápasu, když vyrovnal při hře bez brankaře. Jablonec pak získal bonusový bod po výhře na nájezdy 4:3. V přestřelce v Klatovech podlehl Jablonec 4:8. Na klatovské dvougólové vedení ještě Jablonec našel odpověď, pak už tahal za kratší konec. První plnobodovou výhru si připsal Jablonec doma se Sokolovem po výsledku 6:3. Utkání se rozhodlo až v poslední části, kterou Jablonec vyhrál 3:0. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Z dalšího zápasu si Jablonec přivezl bod z Bíliny za prohru 4:3 v prodloužení. Dvakrát Jablonec v Bílině vedl, pak musel naopak dotahovat náskok domácích. O výsledku nakonec rozhodla hned první minuta prodloužení. Skvělý obrat předvedl Jablonec v domácím duelu s Kobrou. První třetinu prohrál 1:4 a v obrat věřil málokdo. Jablonci se však stejným poměrem podařilo vyhrát prostřední část a o výhře 6:5 pro Jablonec tak nakonec rozhodl jediný gól v závěrečné třetině. V dalším kole neuspěl Jablonec v Klášterci. Přitom zde dvakrát vedl. Domácím se však podařilo vždy vyrovnat a 5 minut před koncem v přesilovce vstřelit vítězný gól. Výhru 4:2 pečetil Klášterec při závěrečné hostující hře bez brankaře. Pak Jablonec získal první plonobodové vítězství venku po výhře 2:1 v Milevsku. Co venku získal, to doma ztratil. V posledním zápase první čtvrtiny neuspěl doma 2:4 s Řisuty.

První vzájemné měření

V prvním letošním souboji zvítězil Jablonec v Milevsku těsně 2:1. Domácí tým doplatil na střeleckou nemohoucnost, protože jinak byl v zápase lepším týmem. Po bezbrankové první třetině se Jablonec v prostřední části prosadil dvakrát. Dvougólový náskok udržel Jablonec přes řadu domácích šancí až do 56. minuty, kdy inkasoval v oslabení. Milevsko dohrávalo zápas v početní výhodě, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.

Nejlepší hráči soupeře

Statistikám Jablonce vévodí dvojice hráčů. Ve 13 zaznamenaných zápasech si shodně připsali po 12 bodech. Tomáš Brokeš má shodnou bilanci 6 gólů a 6 asistencí, Lukáš Tondr má o gól méně a o asistenci více. Mezi obránci v bodování vyčnívá Marek Červený jenž vstřelil 3 góly a na 3 přihrál. O čas v brance se rovnoměrným dílem dělí Michal Nedvídek a Jan Hanousek .

Sestava Jablonce ze zápasu s Kláštercem:
HC Jablonec : Hanousek - Petrmichl, Hloušek, Kadeřábek, Peřina, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr – Kedršt, Kinkor (35.min. Krátký), Stehno - Mulač, Brokeš, Vašek

Před zápasem

Druhou čtvrtinu zahájil Jablonec dvěma prohrami za sebou. Nejprve podlehl doma Děčínu 2:5. Základ své výhry položil Děčín v první třetině, kterou vyhrál 3:1. Poté Jablonec neuspěl v Táboře, kde prohrál 5:3. Tábor se v 1. třetině ujal vedení 2:0. Jablonci se v prostřední části podařilo vyrovnat, ale na poslední dějství šel s jednogólovým náskokem Tábor. Ten se mu navíc podařilo navýšit až na vedení 5:2, který už jen Jablonec ke konci zmírnil. Domácí zápas s Klatovy se v Jablonci neuskutečnil. A tak se Jablonec znovu představil ve venkovním duelu a mohl se radovat z bodů. V Sokolově vyhrál 3:2 v prodloužení. Všechny třetiny základní hrací doby skončily nerozhodně. Jablonec dvakrát musel dotahovat domácí náskok. V prodloužení poprvé převalil skóre na svou stranu, což mu vyneslo bonusový bod. I návrat na domácí stadion přinesl Jablonci vítězství. Doma si poradil 5:2 s Bílinou. Bílina se ujal vedení hned na začátku zápasu. To jí vydrželo až do prostřední části, ve které se Jablonec radoval z 3 gólů a rozhodl tak o osudu zápasu. Po gólové přetahované pak podlehl Jablonec 5:4 na Kobře. Vyrovnaný zápas rozhodl domácí tým gólem 3 minuty před koncem. V minulém kole v zápase velkých obratů prohrál doma Jablonec s Kláštercem 5:6 po prodloužení. První třetinu vyhrál domácí tým 3:0 a vypadalo to na klidnou výhru. Klášterec však 4 góly ve druhé třetině vývoj otočil. Jablonec znovu ve třetím dějství získal vedení pro sebe, ale Klášterci se podařilo vyrovnat. Prodloužení rozhodl pro sebe hostující tým.
Milevsko v minulém kole zvítězilo za 3 body a přiblížilo se Jablonci, který je v tabulce před ním. Jablonec má však utkání k dobru. Vzájemný duel těchto týmů je tak pomyslným soubojem o 6 bodů. Milevsko může v případě výhry ještě více náskok stáhnout, Jablonec se v opačném případě může bodově vzdálit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Cifreund 0 0 0 0 0
Milan Čunát 0 0 0 -1 0
Jiří Fořt 0 0 0 1 0
Jakub Hamerle 0 0 0 0 0
Petr Hlinka 0 0 0 -1 0
David Homolka 0 3 3 0 0
Michal Klíma 0 0 0 -2 0
Milan Kořánek 0 0 0 -2 0
Petr Król 0 0 0 0 0
Petr Markulinec 3 0 3 0 0
Libor Nikodém 0 0 0 -2 0
Pavel Procházka 0 1 1 0 0
Pavel Srdínko 0 0 0 0 0
Lukáš Sumerauer 0 0 0 -2 0
Jan Sýbek 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 0 0
Radek Volf 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Knap 60 44 6 38 86,36 0 0

Ohlasy k utkání


6 : 3
(3:0, 1:2, 2:1)
Jablonec vs Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 15. Bříška (Tondr), 19. Stehno (Kadeřábek, Kedršt), 20. Tondr (Šulc, Petrmichl), 38. Kadeřábek (Šulc), 43. Bříška (Kadeřábek, Nedvídek), 45. Šulc (Bříška, Petrmichl ) - 23. Markulinec (Homolka), 28. Markulinec (Homolka), 53. Markulinec (Homolka, Procházka). Rozhodčí: Luczków - Místecký, Střelka. Vyloučení: 5:3 navíc Zeman (Jablonec) a Klíma (Milevsko) oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:31 (24:9, 12:10, 8:12). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3.

Sestavy

Jablonec

Nedvídek - Petrmichl, Kadeřábek, Červený, Klement, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Kedršt, Šťastný, Stehno, Mulač, Brokeš, Vašek, Peřina, Oppelt, Hájek

Milevsko

Knap – Srdínko, Procházka, Klíma, Čunát, Štych, Hlinka, Cifreund - Markulinec, Homolka, Volf - Fořt, Sýbek, Hamerle - Nikodém, Sumerauer, Kořánek - Król