5
1
17. 11. 2012

V neděli do Klášterce

Klášterec a Děčín jsou jedinými týmy v druholigové skupině Západ, které hrají své víkendové zápasy v neděli. V Děčíně už Milevsko v neděli nastoupilo, nyní jej čeká nedělní završení 15. kola v Klášterci. Pro HC Milevsko 2010 to bude poslední nedělní zápas základní části letošní sezóny, protože další dva zápasy na ledě těchto soupeřů se uskuteční ve středečním termínu. Utkání na kláštereckém zimním stadionu začíná od 17:00.

V minulé sezóně byl Klášterec nejlepším týmem skupiny Západ. V té letošní se mu vede hůře. Soutěž odstartoval špatně, když v prvních třech kolech nebodoval a spadl až na dno tabulky. Počínaje 6. kolem však vyhrál šest zápasů v řadě, což ho rázem vyneslo do klidného středu tabulky. Pátá pozice mu patří i v hodnocení domácích zápasů, kde jen ve dvou nebodoval. Z venkovních duelů má opačnou bilanci, když si z ledů soupeřů odvezl dvě výhry.

První čtvrtina

Klášterec začal sezónu prohrou v Táboře 4:8. Ujal se sice vedení, ale další gól přidal až za stavu 5:1 pro domácí. Pak se sice Klášterec přiblížil na rozdíl 2 branek, ale Tábor si své vítězství pohlídal. Klášterci se nevedlo ani v domácí premiéře, kde nestačil na Klatovy po výsledku 1:3. Znovu měnil jako první stav na ukazateli skóre Klášterec, ale pak se třikrát prosadili hosté. Domácí tým měl v poslední třetině převahu, avšak skórovat už nedokázal. Následovala těsná prohra v Sokolově 2:3. Na hostující vedení zareagoval domácí Baník dvěma góly ve 2. třetině. Klášterci se podařilo 5 minut před koncem vyrovnat, ale Sokolov gólem v poslední minutě rozhodl o své výhře. První body získal Klášterec ve 4. kole. To si v domácím prostředí poradil s Bílinou 5:3. Klášterec po celý zápas vedl, a i když se soupeř neustále dotahoval, vyrovnat se mu nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankaře, kde navíc inkasoval. V dalším kole utrpěl Klášterec prohru 5:1 na Kobře. Pražský celek se ujal v úvodu dvoubrankového vedení. Klášterec v prostřední části snížil, ale ke konci třetiny v rychlém sledu znovu dvakrát inkasoval. Kobra pak v poslední třetině přidala závěrečnou pojistku. Svou šestizápasouvou vítěznou šňůru odstartoval Klášterec v Milevsku, kde vyhrál 4:2. Stejným výsledkem uspěl doma s Jabloncem. Ten přitom v Klášterci dvakrát vedl. Domácím se však podařilo vždy vyrovnat a 5 minut před koncem v přesilovce vstřelit vítězný gól. Výhru 4:2 pečetil Klášterec při závěrečné hostující hře bez brankaře. Následně Klášterec překvapil výhrou v Řisutech. Na dvougólové klášterecké vedení v polovině první třetiny zareagovaly Řisuty snížením v první části a vyrovnáním před polovinou zápasu. V 45. minutě se však Klášterec ujal vedení potřetí a na to už Řisuty přes velký nápor odpověď nenašly. První čtvrtinu zakončil Klášterec domácí vysokou výhrou 9:1 s Děčínem. Rozhodla už první třetina, ve které si Klášterec vybudoval náskok 4:1.

První vzájemné měření

V prvním vzájemném měření byl úspěšnější Klášterec, který ač oslaben vyhrál v Milevsku 4:2. Klášterec se v první třetině ujal v přesilovce vedení. Když pak v prostřední části využil další početní výhodu, nevypadalo to s domácím týmem dobře. Milevsku se však ve druhé třetině podařilo snížit, následně přežít druhé dvojnásobné oslabení a na začátku třetí třetiny vyrovnat. Po hrubé chybě však inkasovalo necelých 5 minut před koncem rozhodující gól a při hře bez brankaře ještě jeden.

Na čele týmových statistik je se ziskem 13 bodů Libor Řepík. Daří se mu hlavně střelecky, když ve 14-ti zápasech zaznamenal už 9 gólů. Dva body na něj ztrácí se 7 asistencemi nejlepší nahrávač týmu Martin Kalinovič . Mezi obránci je zdaleka nejlepším v bodování Jakub Loučka jenž dosáhl už 7 bodů (3+4). Mezi brankaři má výsadní postavení Pavel Damašek.

Sestava Klášterce ze zápasu s Kobrou:
HC Klášterec : Damašek - Loučka, Pozděna, Havlůj, Kolčava, Mašek, Dostál, Zicho, Lehnert, Kalinovič, Hartman, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman

Ani vstup do druhé čtvrtiny nepřerušil vítěznou klášterskou řadu. To si bez inkasovaného gólu poradil doma s Táborem 3:0. Domácí tým musel hájit jednogólový náskok z 16. minuty až do samého závěru, kdy své vítězství ztvrdil dvěma góly v posledních dvou minutách. Řada výher se ukončila až na ledě vedoucích Klatov, kde Klášterec podlehl 3:6. Po první třetině vedl domácí tým 1:0, ale po druhé části už 5:1 a bylo rozhodnuto. Poslední třetinu Klášterec na góly vyhrál, ale stačilo mu to jen na zmírnění porážky. V dalším zápase se však Klášterec znovu radoval z vítězství, i když to bylo až po samostatných nájezdech. Doma po nich udolal Sokolov 4:3. Klášterec v zápase vedl 2:0 a 3:1, ale Sokolov dokázal vyrovnat a nakonec o bonusovém bodu rozhodovaly až nájezdy. Nešťastný zápas pak sehrál Klášterec v Bílině, kde prohrál 4:3. Po první třetině vedl 2:0 a po domácím vyrovnání se znovu dostal do vedení a na poslední část šel s jednogólovým náskokem. Ten však Bílina dokázala srovnat a pouhé 4 vteřiny před koncem rozhodnout o svém bodovém zisku. V minulém kole musel Klášterec skousnout hořkou porážku doma s Kobrou, které podlehl 0:6. Po výsledku 1:5 na Kobře to byl pro Klášterec další nepovedený zápas s pražským týmem. Po bezbrankové první třetině se Kobra v druhé části prosadila čtyřikrát a v poslední třetině dvěma góly potvrdila své vysoké vítězství.
I pro Milevsko mělo minulé kolo hořkou příchuť, když ztratilo dvoubrankové vedení v derby s Táborem v samém závěru a odešlo nakonec ze zápasu bez bodu. Oba soupeři tak mají ve vzájemném měření co napravovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klášterec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Hartman (Kalinovič), 16. Freiberg (Hartman), 17. Mála (Mašek, Hofmeister), 51. Mála (Toman, Hofmeister) - 2. Štych, 4. Štych (Kořánek), 49. Markulinec (Čunát, Štych) 57. Kořánek (Klíma, Sumerauer), 65. Kořánek (Procházka). Rozhodčí: Orlický - Střelka, Místecký. Vyloučení: 13:7 navíc Loučka a Havlůj (Klášterec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:52 (15:18, 9:14, 12:14 - 1:6). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.