13. 11. 2012

Derby s pořadovým číslem 2

M i l e v s k o - Podruhé v sezóně na sebe narazí dva nejméně vzdálené jihočeské týmy ve II. lize. V derby tradičních rivalů přivítá HC Milevsko 2010 na svém ledě sousední HC Tábor.

Tábor sice vstoupil do letošní sezóny z pozice nováčka. Podařilo se mu však sestavit pro II. ligu velice zkušený tým a ten dokazuje své kvality. Po 13-ti kolech mu patří v tabulce 3. místo. Daří se mu hlavně doma, kde jen jednou našel přemožitele. I z ledů soupeřů však dokázal přivést už 9 bodů a je v bilanci venkovních zápasů čtvrtým nejlepším týmem.

První čtvrtina

Vstup do soutěže měl Tábor povedený, když si doma poradil s Kláštercem výsledkem 8:4. Základ své výhry položil Tábor hned v první třetině, ve které zvítězil 3:1. V dalších dvou pak byl vždy o gól lepším týmem. V prvním venkovním zápase v Jablonci získal Tábor bod. Ten navíc zachraňoval až v samém závěru zápasu, když vyrovnal při hře bez brankaře. Jablonec pak získal bonusový bod po výhře na nájezdy 4:3. Ve 3. kole nestačil Tábor doma na Řisuty 3:5. Tábor v zápase ani jednou nevedl. Dvakrát sice dokázal srovnat náskok soupeře, ale na rozhodující gól ve 49. minutě už odpověď nenašel. V dalším kole zajížděl Tábor na led Děčína. Stejně jako předchozí venkovní zápas Tábora se i toto utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech a přineslo i dramatický závěr základní hrací doby. Tábor tentokrát bránil svůj náskok, ale úspěšný nebyl. V nájezdech si naopak vedl lépe a odvezl si z Děčína 2 body po výhře 6:5. V derby pak Tábor jasně přehrál Milevsko. Následně Tábor neuspěl v Klatovech, kde prohrál 6:3, když všechny třetiny skončily výsledkem 2:1 pro domácí. Pro Tábor to byl teprve druhý zápas bez bodového zisku a v první čtvrtině též poslední. Ve zbývajících třech zápase ch bodoval naplno. Nejprve Tábor vyhrál v Sokolově 7:2. Utkání se rozhodlo hned na začátku, když v prvních 12 minutách Tábor čtyřikrát skóroval. Sokolov se prosadil až v samém závěru zápasu za stavu 0:7. Stejný výsledek 7:2 zopakoval Tábor i doma s Bílinou. Bílina ještě našla odpověď na domácí gól z první třetiny, pak však inkasovala třikrát. Ke konci druhé části se Bílině sice podařilo snížit na 4:2, ale hned v úvodu třetí třetiny dostala dva slepené góly a bylo rozhodnuto. První čtvrtinu zakončil Tábor výhrou 5:3 na Kobře. Ta přitom v zápase třikrát vedla. Tábor ale třemi góly v poslední třetině získal zápas pro sebe.

První vzájemné měření

Úvodní derby opanoval Tábor, když přehrál Milevsko 6:2. O výsledku rozhodla hned první třetina, kterou domácí tým vyhrál 4:1. Na úvodní táborský gól Milevsko našlo ještě odpověď. Ve druhé polovině první třetiny však Tábor nasázel Milevsku další 3 góly. V dalším průběhu své vedení ještě navýšil a v poklidu si kontroloval vítězství. Milevsku se podařilo snížit až v poslední třetině.

Nejlepší hráči soupeře

Statistikám táborského týmů vévodí trojice hráčů, kteří hájili jeho barvy v nedávných prvoligových sezónách. Současným lídrem je Jakub Matušík, který v 13-ti zápasech zaznamenal 7 gólů a 16 asistencí. Další dva v posledních duelech absentovali. Vojtěch Mrkvička vinou zranění, David Nedorost kvůli trestu. I tak je Vojtěch Mrkvička suverénně nejlepším střelcem týmu se 16-ti zásahy, ke kterým přidal 5 přihrávek. Jeho vrchní nahrávač David Nedorost má opačnou bilanci, gólů vstřelil 7, ale hned u 12-ti z nich si připsal asistenci. Mezi obránci je nejlepší Luboš Heršálek s 10 body (2+8). Z dvojice brankařů dostává prozatím více prostoru Tomáš Klestil.

Sestava Tábora z minulého kola ze zápasu s Děčínem:
HC Tábor : Klestil - Heršálek, Havran, Adamec, Hlaveš, Černý - Šulčík, Kellner, Kolomý - Seidl, Matušík, Hájek - R. Pechánek, Heřmánek, Kratochvíl

Před zápasem

Ve druhé čtvrtině prozatím Tábor střídá prohry s výhrami. Ve dvou venkovních zápasech nezaznamenal ani bod, doma naopak dvakrát zvítězil. V zahajovacím zápase druhé části Tábor ani jednou neskóroval a odvezl si z Klášterce prohru 3:0. Domácí tým musel hájit jednogólový náskok z 16. minuty až do samého závěru, kdy své vítězství ztvrdil dvěma góly v posledních dvou minutách. Doma pak Tábor porazil 5:3 Jablonec. Základ své výhry položil v 1. třetině, kterou vyhrál 2:0. Jablonci se v prostřední části podařilo vyrovnat, ale na poslední dějství šel s jednogólovým náskokem Tábor. Ten se mu navíc podařilo navýšit až na vedení 5:2, který už jen Jablonec ke konci zmírnil. Podruhé v sezóně nestačil Tábor na Řisuty, když podlehl tentokrát na jejich ledě 7:4. Tábor dokázal otočit úvodní domácí vedení, ale bylo to naposledy, kdy v zápase vedl. Stihl ještě vyrovnat na 3:3, ale pak už měli navrch domácí. V minulém kole udolal Tábor doma Děčín 5:3. Po bezbrankové první třetině se poprvé měnilo skóre zásluhou Děčína. Ten poté dokázal zareagovat na domácí vyrovnání a na druhou přestávku šel opět s gólovým vedením. Táboru však patřila třetí třetina. Tu ovládl 4:1 a radoval se z výhry.
Na první derby šlo Milevsko povzbuzeno prvním bodovým ziskem. V samotném utkání se to však nijak neprojevilo. Tentokrát jde do derby s pocitem zisku prvních bodů z venkovního zápasu. Derby většinou nemá jasného favorita. Dosavadní výsledky obou rivalů a jejich postavení v tabulce však favorizuje hostující Tábor. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Bernad 0 0 0 -1 0
Milan Čunát 1 0 1 -1 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 0 0 0 0 0
Petr Hlinka 0 0 0 -2 0
Michal Klíma 0 0 0 -2 0
Milan Kořánek 0 1 1 -2 0
Petr Markulinec 0 0 0 -1 0
Libor Nikodém 1 0 1 -1 0
Ivo Novák 0 0 0 0 0
Ladislav Paule 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 0 1 1 1 0
Ivan Radosta 0 0 0 0 0
Pavel Srdínko 0 0 0 1 0
Lukáš Sumerauer 0 1 1 -1 0
Jan Sýbek 1 0 1 0 0
Michal Štych 0 0 0 -1 0
Radek Volf 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Knap 59 45 4 41 91,11 0 0

Ohlasy k utkání


3 : 4
(1:0, 2:1, 0:3)
Milevsko vs Tábor
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Čunát (Kořánek), 28. Sýbek (Procházka), 38. Nikodém (Sumerauer) - 33. Nedorost (Kratochvíl), 58. Seidl (Hájek, Matušík), 59. Matušík (Seidl, Kolomý), 59. Šulčík (Kellner). Rozhodčí: Jechoutek - Slavík, Ledinský. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:45 (15:14, 15:12, 5:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .

Sestavy

Milevsko

Knap – Štych, Čunát, Srdínko, Procházka, Hlinka, Klíma – Markulinec, Bernad, Volf - Fořt, Sýbek, Hamerle - Nikodém, Sumerauer, Kořánek - Radosta, Paule, Novák

Tábor

Klestil - Havran, Adamec, Škulina, Černý, Heršálek, Hlaveš - Nedorost, Šulčík, Kellner - Seidl, Matušík, Hájek - Kolomý, Heřmánek (od 21. Pechánek), Kratochvíl