5
1
9. 11. 2012

V sobotu na Kobru

Druhá hokejová liga nabrala řádné tempo a znovu se hraje bez přestávky dvakrát týdně. Po středečním kole následuje hned to víkendové. HC Milevsko 2010 v něm zavítá na led pražského týmu HC Kobra. Utkání na zimním stadionu Kobry začíná v sobotu od 18:00.

Po úspěšné loňské sezóně se Kobře v letošním ročníku prozatím až tolik nedaří. Po 12-ti odehraných kolech jí patří v tabulce 8. místo. Kobře se oproti tradici letos příliš nevede v domácím prostředí, které bývá pro soupeře většinou nedobytné. Z 6 zápasů zde jen dvakrát vyhrála a patří v hodnocení domácích zápasů k horším celkům. Ze stejného počtu venkovních zápasů si přivezla jednu plnobodovou výhru.

První čtvrtina

Kobra začala sezónu prohrou v Klatovech 2:5. Zde sice dvakrát v zápase vedla, ale Klatovy vždy dokázaly odpovědět. Vyrovnaný stav po dvou třetinách zlomil domácí tým v poslední části, ve které skóroval třikrát. První bod získala Kobra ve 2. kole v domácím duelu se Sokolovem. Kobra se opět ujala vedení, ale pak v rozmezí necelých 2 minut třikrát skóroval Sokolov. Kobra ještě v první třetině snížila a 10 minut před koncem základní hrací doby srovnala. Utkání se tak rozhodovalo až v prodloužení, v jehož poslední minutě získal bonusový bod hostující tým za výhru 4:3. Obdobně se Kobře vedlo i v dalším duelu v Bílině. Zde musela opět dotahovat dvougólové soupeřovo vedení. Vyrovnat se jí podařilo až minutu před koncem. Zápas tak opět došel do prodloužení, kde Kobra znovu v jeho poslední minutě inkasovala rozhodující gól na 2:3. Pak Kobra prohrála v Milevsku a až v 5. kole se dočkala zisku 3 bodů, když přehrála Klášterec 5:1. Pražský celek se ujal v úvodu dvoubrankového vedení. Klášterec v prostřední části snížil, ale ke konci třetiny v rychlém sledu znovu dvakrát inkasoval. Kobra pak v poslední třetině přidala závěrečnou pojistku. Pak přišla těsná prohra 6:5 v Jablonci. Domácí tým předvedl v duelu s Kobrou skvělý obrat Jablonec. První třetinu prohrál 1:4 a v obrat věřil málokdo. Jablonci se však stejným poměrem podařilo vyhrát prostřední část a o výhře 6:5 pro Jablonec tak nakonec rozhodl jediný gól v závěrečné třetině. Že se Kobře doma příliš nedaří, potvrdila prohrou s Řisutama 2:6. Po bezbrankové první třetině se hosté prosadili v prostřední části hned pětkrát, zatímco Kobra jen jednou. V posledním dějství už jen oba celky jedním gólem stanovily konečný výsledek. Domácí ztrátu však Kobra nahradila v Děčíně, kde získala se první venkovní vítězství a Děčín naopak poprvé doma ztratil všechny body, když podlehl Kobře 4:6. Děčín se ujal v zápase vedení. Kobra sice vyrovnala, ale domácí celek během jedné minuty dvakrát skóroval. Kobra před koncem první třetiny snížila, ale před polovinou zápasu znovu prohrávala o 2 góly. Rychle se jí však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu a v třetí části otočit výsledek ve svůj prospěch. První čtvrtinu zakončila Kobra domácí prohrou s Táborem 3:5. V zápase přitom třikrát vedla. Tábor ale třemi góly v poslední třetině získal zápas pro sebe.

První vzájemné měření

Oba celky se potkaly ve čtvrtém kole v době, kdy Milevsko bylo bez bodu a Kobra měla na svém kontě 2 body za prohry v prodloužení. Ze vzájemného souboje vyšlo vítězně Milevsko po výhře 4:2. Milevsko nad Kobrou dvakrát vedlo, ale ta vždy dokázala srovnat. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný. Až na gól Milevska v poslední části nenašel pražský tým odpověď. V závěru se ještě Kobra pokusila vyrovnat při hře bez brankaře, ale buly prohrála a inkasovala ještě jednou do prázdné brány.

Týmové statistiky Kobry vede stejně jako loni Jiří Jakeš. V zaznamenaných 8 zápasech nasbíral 10 bodů za 3 gólů a 7 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je jeho nejčastější spoluhráč z útoku Martin Kocman s 5 góly, ke kterým přidal 2 přihrávky. Mezi ně se vklínil s 8 body za stejný počet gólů a asistencí Zbyněk Novák. Z obránců je na tom nejlépe se 3 body Jakub Verbík. Z gólmanů se nejčastěji postavil do branky Ondřej Malík , za něhož zaskakuje Pavel Krch

Sestava Kobry ze zápasu v Sokolově:
HC Kobra : Malík - Ton, Bláha, Švaříček, Ryzák, J. Verbík, R. Verbík, Fejt - Kocman, Jakeš, Strnad, Sekerka, Z. Novák, Slanina, Žáček, Bárta, Paris, Suchan

Vstup do druhé čtvrtiny se Kobře povedl, když odvedla vedoucím Klatovum prohru z úvodního kola a doma je zdolala 5:3. Základ své výhry položila hned ve 2. minutě zápasu, kdy skórovala dvakrát. V prostřední části přidala další 3 góly a až v poslední třetině dovolila soupeři stav zkorigovat. V Sokolově prohrála Kobra 6:5. Přitom až na domácí úvodní gól v zápase pořád vedla, dokonce o 3 góly. Sokolov však zabral v poslední třetině, kdy třemi góly otočil stav ve svůj prospěch. I v minulém kole Kobra přišla o své vedení v závěrečné třetině. Po dvou částech si v zápase s Bílinou vybudovala dvougólový náskok. O ten ve třetí části přišla a v prodloužení i o bonusový bod, ze které se radovala po výhře 3:2 hostující Bílina.
Kobře se příliš nevede, ale i tak získala jednou tolik bodů, co Milevsko. To ztrácí z posledního místa na osmou Kobru 6 bodů a má tak ve vzájemném duelu možnost se svému soupeři alespoň částečně přiblížit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Kobra Praha vs Milevsko

Branky a nahrávky: > 6. Jakeš (Ton, Z. Novák), 39. Jakeš - 15. Hamerle (Procházka, Sýbek), 29. Hamerle (Čunát, Sýbek), 56. Sýbek (Fořt). Rozhodčí: Jakub Hornáček - Petr Chochola, Karel Andrejsek. Vyloučení: 5:4 navíc Z. Novák (Kobra) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 52:27 (22:10, 14:11, 16:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.