5
1
6. 11. 2012

Po delší době ve středu

M i l e v s k o - Po třech týdnech pauzy má skupina Západ na programu středeční kolo. HC Milevsko 2010 v něm hostí na svém ledě HC Děčín.

V loňské úspěšné sezóně se Děčín postupně v jejím průběhu zlepšoval a po nevydařeném začátku prodíral tabulkou směrem vzhůru. Vše pak korunoval velmi vydařeným play-off. To v letošní sezóně okupuje horní příčky tabulky hned od počátku a potvrzuje roli jednoho z favoritů. V tabulce mu momentálně patří 2. místo, když jen čtyřikrát našel v zápasech přemožitele, z toho třikrát v základní hrací době. Daří se mu hlavně doma, kde získal 16 bodů. Pozitivní bilanci však má i z ledů soupeřů, kde vyhrál 3 zápasy z 5. Děčín poměrně často inkasuje, když obdržel 50 gólů, tedy stejně jako poslední Milevsko. Dokáže to však vykompenzovat střílením branek, kde je třetím nejlepším týmem.

První čtvrtina

V zahajovacím zápase sezóny porazil doma Jablonec 6:3. Po vyrovnaném stavu po první třetině Děčín v průběhu prostřední části odskočil na stav 4:1 a v poklidu si dokráčel k výhře. Ve druhém kole zajížděl Děčín do Řisut a nepodal zde dobrý výkon. Ani jednou neskóroval a naopak hned šestkrát inkasoval. Pak Děčín zdolal doma Milevsko 4:3. I v dalším kole se představil Děčín doma, kde přivítal Tábor. Utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech a přineslo i dramatický závěr základní hrací doby. Po gólové přetahované, Tábor bránil v závěru svůj náskok, ale úspěšný nebyl. Děčín vyrovnal 9 vteřin před koncem. V nájezdech si naopak vedl lépe hostující tým a odvezl si z Děčína 2 body po výhře 6:5. Následně Děčín připravil první porážku vedoucím Klatovum a to dokonce na jejich ledě, kde zvítězil 6:4. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou vyhrál Děčín 3:0 a domácím už se nepodařilo ztrátu dotáhnout. Úspěšná série pokračovala doma se Sokolovem, kde Děčín vyhrál 6:3. V zápase se ujal vedení Sokolov a dokázal odpovědět v prostřední třetině i na domácí obrat. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Zápas se lámal na začátku poslední části, kdy Děčín dvakrát v rychlém sledu skóroval. Sokolov ještě snížil, ale pak opět dvakrát inkasoval. Třetí výhra v řadě přišla v Bílině po výsledku 3:2. Přitom Drakům se výborně povedl vstup do zápasu, když v 6. minutě vedli už 2:0. Děčín však v 18 minutě první třetiny snížil a ve stejné minutě prostřední části vyrovnal. V posledním dějství navíc hosté přidali rozhodující gól a dokonali tím obrat v zápase. V 8. kole Děčín před svými fanoušky poprvé nebodoval, když podlehl doma Kobře 4:6. Děčín se přitom ujal v zápase vedení. Kobra sice vyrovnala, ale domácí celek během jedné minuty dvakrát skóroval. Kobra před koncem první třetiny snížila, ale před polovinou zápasu znovu prohrávala o 2 góly. Rychle se jí však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu a v třetí části otočit výsledek ve svůj prospěch. Následovala druhá porážka za sebou v podobě debaklu v Klášterci, kde Děčín podlehl 1:9. Rozhodla už první třetina, ve které si Klášterec vybudoval náskok 4:1.

První vzájemné měření

První letošní vzájemný zápas dopadl lépe pro Děčín po výhře 4:3. V Děčíně přitom Milevsko dvakrát vedlo. Domácí celek však vždy v přesilovce dokázal vyrovnat a hned na začátku poslední třetiny šel do vedení. To v závěru navýšil, a byť Milevsko okamžitě znovu snížilo na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se mu už nepodařilo ani v závěrečné hře bez brankaře.

Týmovým statistikám tradičně vévodí Michal Oliverius, který si v 10 zaznamenaných zápasech připsal 12 bodů za 4 góly a 8 asistencí. Za ním následuje jeho stálý parťák z útoku Lukáš Zika, jenž má o 1 asistenci méně. Nejlepšími střelci týmu jsou shodně s 5 gólyJindřich Růžek, který k nim přidal i stejný počet přihrávek a Tomáš Vávra s bilancí 5+4. V bodování obránců si vedou nejlépe Jan Kaltenböck, Milan Stezka a Ondřej Hříbal. Všichni dosáhli 6 bodů. Jan Kaltenböck však z nich nejčastěji skóroval a to 3 krát. Milan Stezka 2 krát, Ondřej Hříbal jen naopak s bilancí 1+5 nejčastěji přihrávajícím bekem. V brance odchytal většinu zápasů Lukáš Lavinger.

Sestava Děčína z minulého kola ze zápasu s Řisuty:
HC Děčín : Lavinger - Sádovský, Stezka, Hříbal, Grin, Molnár, Novotný, Nikl, Dvořák, Vávra, Oliverius, Zika, Filipovský, Baránek, Drnec, Šetka, Racek, Vacek, Kopas, Řídel

Po skončení první čtvrtiny si Děčín předehrál zápas 24. kola doma se Sokolovem. Po první i druhé třetině o gól prohrával. V poslední části však zabral, vyhrál ji 4:1 a stanovil konečný stav na 5:3. Děčínu se povedl i vstup do druhé části soutěže, když zvítězil v Jablonci 5:2. Základ své výhry položil Děčín v první třetině, kterou vyhrál 3:1. V minulém kole v přímém souboji o 2. místo si Děčín poradil doma s Řisuty 6:3. Děčín si postupně vybudoval náskok 4:1. Hostujícímu týmu se však podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu. V poslední třetině však skórovali už jen domácí.
Milevsko v minulém kole inkasovalo v Bílině 9 gólů. 5 jich sice vstřelilo, ale i tak z toho byla vysoká porážka. V duelu v tabulce posledního Milevska s druhým Děčínem není třeba o favoritovi zápasu pochybovat. I tak však velí Milevsku povinnost v domácím prostředí bodovat a neztratit tak kontakt s celky před sebou. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Děčín

Branky a nahrávky: 7. Sumerauer (Kořánek), 23. Procházka (Hamerle, Sýbek), 30. Homolka (Markulinec), 34. Markulinec (Homolka, Bernad) - 1. Vávra (Oliverius, Zika), 16. Pořický (Racek), 21. Baránek (Filipovský), 40. Oliverius (Zika), 46. Oliverius (Stezka, Zika), 60. Vávra (Oliverius). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:42 (12:12, 15:14, 10:16). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:6.

Pipek – Dvořák, Čunát, Srdínko, Procházka, Hlinka, Klíma – Homolka, Bernad, Markulinec - Fořt, Sýbek, Hamerle - Urbanec, Sumerauer, Kořánek