F 2 - neděle 17.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
2
F 3 - středa 20.3.2024
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
7
4
F 4 - pátek 22.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
1
11. 2. 2011

Konec základní části

M i l e v s k o - Skupina Střed II. ligy dospěla do svého finiše. Před všemi účastníky je poslední kolo základní části, které ještě musí vyřešit několik tajenek vyrovnané tabulky. Milevsko zakončí základní část v domácím prostředí, kde v sobotním zápase přivítá Stadion Kutná Hora.

Kutná Hora prožívala nejprve letošní sezónu jak na houpačce, když povětšinou střídala série vyhraných a prohraných zápasů. Od 23. kola však přišel výsledkově strmý pád dolů. Kutná Hora v posledních 13-ti kolech ani jednou naplno nebodovala a připsala si pouze 4 body za dvě výhry v prodloužení. Následkem toho byl pád až mimo místa zaručující play-off.

První polovina

Vstup do soutěže měla Kutná Hora úspěšný, když v prvních dvou kolech naplano bodovala. Pak však přišla první neúspěšná série v podobě tří proher. Vše odstartoval domácí debakl s Pelhřimovem 1:11. Pak přišla prohra v Chotěboři, přičemž jak pro Pelhřimov, tak pro Chotěboř to byly vůbec první bodové zisky v soutěži. Černá série pak byla dokonána vysokou domácí prohrou s Benešovem. Poté přišla opět bodová řada, kdy Kutná Hora bodovala naplno ve třech zápasech po sobě, aby první čtvrtinu zakončila prohrou v Jindřichově Hradci. Výsledková sinusoida pokračovala i ve druhé části soutěže. Ta začala pro Kutnou Horu porážkou ve Žďáru. V dalších dvou kolech byla Kutná Hora nucena odložit své zápasy kvůli likvidačnímu požáru v kabině hokejistů. Vynucená přestávka však nijak tým výsledkově nepoznamenala, o čemž svědčí série tří plnobodových úspěchů. Na rozjezd dostala soupeře z nejlehčích, poslední tým tabulky Chotěboř. V následujícím kole však následovala velmi překvapivá výhra na ledě Benešova, pro který to byla první porážka před vlastním publikem. Výhru z venku pak potvrdila Kutná Hora domácím vítězným derby nad rivalem z Kolína. Pak přišel opět výsledkový pád. Z pěti dalších utkání včetně dvou dohrávaných dokázali kutnohorští Sršní vyhrát jen jeden.

Druhá polovina

Druhou polovinu základní části sice zahájila Kutná Hora prohrou, ale v dalších třech zápasech bodovala. Z toho jednou byl v její prospěch zkontumován zápas s Benešovem, ke kterému hosté neodcestovali kvůli sněhové kalamitě. Paradoxně toto byla poslední kutnohorská výhra za 3 body. Od té doby už Sršni nedokázali naplno bodovat a připsali jen dvě zmíněné výhry v prodloužení v Pelhřimově a Benešově.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve třech letošních zápasech dvakrát uspělo Milevsko, jednou se radovala Kutná Hora. Bylo to hned v prvním vzájemném měření, kdy doma zvítězila 5:3. Utkání se rozhodlo již v první třetině. Domácí si v ní vybudovali rozhodující náskok, a i když se Milevsku dvakrát v dalším průběhu podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu, nepřipustili ani jednou jakoukoliv ztrátu bodů.
V odvetě v Milevsku odvedl domácí celek hostům prohru i s úroky. Milevsko se v zápase s Kutnou Horou dokázalo gólově prosadit hned sedmkrát. Na domácí dvougólové vedení Kutná Hora odpověděla brankou v početní výhodě. To však bylo z její strany vše. V prostřední části se Milevsko prosadilo hned třikrát a definitivní podobu výsledku dodalo dvěma góly v posledním dějství.
V třetím zápase poprvé uspěli hosté po výsledku 4:7. Kutná Hora se hned na začátku zápasu ujala vedení, ale bylo to zároveň naposledy. Do kabin po první třetině už šlo Milevsko s jednobrankovým náskokem. Ten domácí na začátku druhého dějství vyrovnali, ale stejně jako v první části Milevsko znovu odpovědělo dvěma góly. V poslední části hosté ještě navýšili skóre, načež dokázala Kutná Hora už jen odpovědět snížením.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si v bodování Sršňů vede Pavel Pelán . Ten v 32 zápasech nasbíral 22 bodů za 9 gólů a 13 asistencí. Dva body na něj ztrácí Pavel Beránek . Svých 20 bodů (7+13) však dosáhl v 24 zápasech, protože už v týmu nepůsobí. Nejlepšími střelcem týmu je se 14-ti brankami Petr Králíček. Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování Václav Kadlec , když v 33 zápasech vstřelil 3 góly a na 9 z nich přihrál. Za ním je v pořadí obránců Ondřej Nakládal , jenž má stejný počet gólů, ale o dvě asistence méně. Z brankařů má více odchytáno Tomáš Kalousek , jenž nastoupil v 26-ti zápasech, kdežto jeho kolega v brankovišti Tomáš Linhart v 10-ti.

Sestava Kutné Hory z minulého kola ze zápasu s Jindřichovým Hradcem:
Stadion Kutná Hora : Kalousek – Fejgl, Kořínek, Nakládal (21. Šlejtr), Janata, Veselý, Kadlec – Prachař, Bláha, Pelán – Kraučuk, Adamec, Králíček – Florián, Muras, Vylíčil – od 21. min. Uhlíř, Tvrdík, Křišťan.

Před zápasem

Kutná Hora je jediným týmem skupiny Střed, kterému po posledním kole základní části končí sezóna. Chotěboř bude hájit svoji druholigovou účast v baráži, ostatní celky se zapojí do vyřazovacích bojů. Kutné Hoře tak v souboji s Milevskem už o nic nejde. To domácí tým potřebuje získat minimálně 1 bod, aby si definitivně v tabulce zajistil 4. místo a nemusel se tak ohlížet na nedělní duel Pelhřimova s Trutnovem. Právě Pelhřimov může Milevsko v případě vítězství a milevského nulového zisku ještě bodově dostihnout a díky lepším vzájemným zápasům získat 4. pořadí, zaručující v prvním kole play-off sehrání úvodního a případně i rozhodujícího utkání doma. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 0 0 0 1 0
Marcel Dvořák 0 0 0 1 0
Jiří Fořt 0 0 0 -1 0
Tomáš Hájek 0 0 0 1 0
Jakub Hamerle 0 0 0 2 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 -1 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Tomáš Květoň 0 1 1 1 0
Lukáš Matějka 1 0 1 1 0
Jiří Müller 1 1 2 2 0
Libor Nikodém 0 0 0 0 0
Ivo Novák 0 0 0 0 0
Milan Silbernágl 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 1 0
Michal Tollinger 0 1 1 1 0
Josef Urbanec 1 1 2 1 0
Marek Vaniš 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michael Panec 60 20 1 19 95,00 0 0

Ohlasy k utkání


3 : 1
(0:0, 1:0, 2:1)
Milevsko vs Kutná Hora
2. liga Střed,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 33. Urbanec (Květoň), 54. Müller (Urbanec), 60. Matějka (Müller, Tollinger) - 51. Pelán (Bláha, Prachař). Rozhodčí: Pavel Würtherle - Jakub Frodl, Josef Špůr. Vyloučení: 3:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 54:20 (10:5, 22:7, 22:8. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Sestavy

Milevsko

Panec – Štěrba, Klíma, Tollinger, Dvořák, Štych, Čunát – Urbanec, Květoň, Hájek – Matějka, Müller, Hamerle – Silbernágl, Heřmánek, Novák – Vaniš, Nikodém, Fořt

Kutná Hora

Kalousek – Fejgl, Janata, Veselý, Adamec, Kořínek, Šlejtr – Prachař, Bláha, Pelán – Kraučuk, Muras, Králíček – Florián, Křišťan,Vylíčil