5
1
25. 10. 2012

Startuje druhá čtvrtina

M i l e v s k o - Druholigová soutěž skupiny Západ se přehoupne do druhé čtvrtiny základní části. Účastníci skupiny Západ ji zahájí o tomto víkendu. HC Milevsko 2010 přivítá v sobotu na svém ledě HC Řisuty.

Řisuty navazují v letošní sezóně na dvě předchozí povedené a znovu atakují nejvyšší příčky. Po první čtvrtině jim patří 2. místo v tabulce. Z osmi zápasů jen dvakrát prohrály, oba překvapivě v domácím prostředí. Naopak na ledech soupeřů vyhrály všechny čtyři utkání a jsou v hodnocení venkovních zápasů nejlepším týmem skupiny Západ.

První čtvrtina

Řisuty zahájily soutěž dvěma domácími zápasy a oba vyhrály. Zatímco v 1. kole jen těsně porazily Milesvko, ve 2. kole si hladce poradily s Děčínem, když mu ani jednou nedovolily skórovat a naopak mu nadělily 6 gólů. Ve 3. kole se Řisuty poprvé vypravily na led soupeře a i zde byly úspěšné. V Táboře zvítězily 5:3. Tábor v zápase ani jednou nevedl. Dvakrát sice dokázal srovnat náskok soupeře, ale na rozhodující gól ve 49. minutě už odpověď nenašel. Až ve čtvrtém utkání sezóny poznaly Řisuty poprvé hořkost porážky. V souboji neporažených celků zvítězily v Řisutech Klatovy. Ty zde do poloviny první třetiny skórovaly dvakrát. Řisuty ještě v první části snížily, ale dál už se prosadit nedokázaly a v poslední třetině ještě jednou inkasovaly. Chuť si Řisuty následně zpravily v Sokolově, kde vyhrály 4:1. Hosté si postupně vybudovali čtyřgólový náskok, který se až poté podařilo Sokolovu alespoň jedním gólem zkorigovat. V dalším zápase se Řisuty doma notně natrápily s Bílinou. Ta dvakrát našla odpověď na řisutské vedení, domácím se však podařilo 4 minuty před koncem vstřelit vítězný gól a těsnou výhru 3:2 udržet. Že se jim mnohem více daří na ledech soupeřů, potvrdily Řisuty na Kobře, kde se radovaly z výhry 6:2. Po bezbrankové první třetině se hosté prosadili v prostřední části hned pětkrát, zatímco Kobra jen jednou. V posledním dějství už jen oba celky jedním gólem stanovily konečný výsledek. Druhou domácí prohru utrpěly Řisuty v 8. kole doma s Kláštercem. Na dvougólové klášterecké vedení v po polovině první třetiny zareagovaly Řisuty snížením v první části a vyrovnáním před polovinou zápasu. V 45. minutě se však Klášterec ujal vedení potřetí a na to už Řisuty přes velký nápor odpověď nenašly. Znovu však Řisuty dokázaly nahradit domácí ztrátu hned v dalším kole, když si odvezly plný bodový zisk z Jablonce.

První vzájemné měření

Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a lépe si vedly Řisuty po těsné výhře 4:3. Milevsko začalo dobře a ujalo se na ledě soupeře vedení a to dokonce při vlastním oslabení. Středočeši však ještě do první přestávky skóre otočily ve svůj prospěch. V prostřední části navýšili svůj náskok už na stav 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Milevsko se však nevzdalo. Ještě do konce druhé třetiny se hosté přiblížili na rozdíl jedné branky. V poslední části se Milevsku dokonce podařilo ve dvojnásobné přesilovce vyrovnat, rozhodčí však původně uznaný gól odvolal. Řisuty si pak už svůj jednogólový náskok pohlídaly.

Na čele statistik Řisut jsou shodně dva hráči. Oba si v 8 zápasech shodně připsali 9 bodů. Zatímco vede Jakub Kraus je se 6 góly nejlepším střelcem týmu, Jiří Scherzl je se 7 asistencemi jeho nejlepším nahrávačem. O dva body za nimi zaostávají se stejnou bilancí (4+3) Matěj Kos a Jonáš Křepelka. Rovněž 7 bodů zaznamenal i nejlépe bodující obránce týmu Roman Čermák , který v 8 zápasech 1 gól vstřelil 5 gólů a na 6 z nich přihrál. Mezi brankaři má výsostné postavení Vít Schwamberger, který odchytal většinu zápasů.

V minulém kole si oba celky vedly rozdílně, ostatně stejně jako v celé první čtvrtině. Řisuty naplno bodovaly, Milevsko prohrálo. Řisutum se vydařil v Jablonci už samotný úvod zápasu, když se hned v první minutě ujaly vedení. Jablonec ještě do přestávky vyrovnal, ale Řisuty ve druhé části odskočily o dva góly a v polovině poslední třetiny přidaly ještě jeden. Na konečný stav 2:4 upravil Jablonec až v závěru. Milevsko dlouho vzdorovalo v Sokolově, ale nakonec prohrálo 1:4.
Milevsko si v v první čtvrtině základní části vedlo velmi špatně. Jediná výhra znamená poslední místo v tabulce. V zápase s venku neporaženými Řisuty čeká milevské hokejisty těžký úkol. Ale pokud se chtějí co nejdříve dostat ze dna tabulky, musí začít sbírat body. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Řisuty

Branky a nahrávky: 1. Urbanec (Markulinec, Štych), 41. Homolka (Urbanec), 45. Fořt (Hamerle), 47. Homolka (Urbanec), 55. Urbanec (Homolka), 60. Kořánek (Sýbek, Procházka) - 12. Vlček (Kos, Scherzl), 36. Vlček (Kos, Scherzl), 40. Záleský (Křepelka), 59. Babický (Vlček, Scherzl). Rozhodčí: Jechoutek - Ingriš, Mertl. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:48 (12:17, 10:15, 12:16). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Pipek – Štych, Hlinka, Srdínko, Procházka, Dvořák, Čunát, Cifreund, Klíma – Urbanec, Homolka, Markulinec - Fořt, Paule, Hamerle - Sýbek, Sumerauer, Kořánek - Król, Nikodém, Volf