5
1
16. 10. 2012

Do Milevska zavítá Jablonec

V následujících třech týdnech bude mít druholigová skupina Západ na programu jen víkendové zápasy. Nyní má před sebou ještě středeční kolo. HC Milevsko 2010 v něm přivítá na svém ledě HC Vlci Jablonec.

V minulé sezóně obsadil Jablonec 6. příčku tabulky. Jablonec si od počátku soutěže udržoval stabilní výkonnost. Neprošel si výsledkově žádnou významnější krizí a vytrvale se pohyboval v její horní polovině. Dařilo se mu hlavně v domácím prostředí, kde jen čtyřikrát našel přemožitele. Až na závěr základní části se ve vyrovnané tabulce lehce propadl a do vyřazovacích bojů šel z 6. místa proti 3. Kobře. V prvním duelu Jablonec zaskočil soupeře na jeho stadionu. Bylo to ale jediné vítězství v sérii. V dalších třech střetnutích Kobra Jablonec porazila a postoupila do dalšího kola vyřazovacích bojů.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Oba celky v loňských vzájemných zápasech bodovaly v domácím prostředí. V prvním měření potvrdil Jablonec svoji domácí úspěšnost a vyhrál 4:3. Milevsko dobře zareagovalo na úvodní přesilovkový gól Jablonce a otočilo skóre ve svůj prospěch. Domácí tým znovu v početní výhodě vyrovnal, ale na první přestávku šlo Milevsko rovněž zásluhou využité přesilovky s jednobrankovým náskokem. Tím však hostující tým svoji gólovou produkci vyčerpal a do konce utkání již neskóroval. To Jablonec dvěma góly v prostřední části zvrátil stav na svou stranu a i přes převahu Milevska v závěrečné části výsledek udržel.
Odveta v Milevsku skončila vítězstvím domácího týmu 3:2. Ve vyrovnaném zápase otevřelo skóre Milevsko. Jablonec však za minutu vyrovnal a gólem v prostřední části šel do vedení. To držel až do 51. minuty. Poté se povedlo Milevsku srovnat a vzápětí využilo dvojnásobnou přesilovku. Tím znovu otočilo skóre ve svůj prospěch. Vedení o gól už domácí celek i přes soupeřovu hru bez brankaře v závěru nepustil.
Doma byl Jablonec i podruhé úspěšnější po výsledku 4:1. Milevsko se v Jablonci ujalo v 6. minutě vedení, na které domácí tým ještě v první třetině našel odpověď. Na další branku se čekalo až do 48. minuty, kdy se Jablonec prosadil v početní výhodě. Milevsko poté až do konce zápasu usilovalo o vyrovnání, ale nedokázalo se prosadit ani v těch nejvyloženějších šancích. V závěru zápasu pak navíc při hře bez brankaře dvakrát inkasovalo.
Čtvrté měření přineslo nejvýraznější výhru, opět ve prospěch domácího celku. Milevsko zvítězilo nad Jabloncem 6:2. Milevsko svému soupeři nadělilo v každé třetině dva góly, zatímco Jablonec dokázal stejnou produktivitu předvést jen v poslední třetině. Hostující tým se prosadil až za stavu 0:4, když dvěma góly zažehl jiskřičku naděje na bodový zisk. Milevsko ji však dvěma slepenými góly během devadesáti vteřin rychle uhasilo.

Přípravné zápasy

Jablonci se přípravné období vůbec nepovedlo. Z devíti sehraných zápasů uspěl v jediném, když doma zdolal účastníka krajské soutěže Mělník. Prohrál všechny duely s druholigovými celky a to jak ze skupiny Západ, kde mu byl dvakrát soupeřem Děčín, tak ze skupiny Střed, kde neuspěl v dvojstřetnutích s Kolínem a Nymburkem. Na závěr přípravy však nezvládl ani dva venkovní zápasy s celky z krajských lig Mělníkem a Vrchlabím.

Soupiska soupeře

Jablonec oproti loňské sezóně opustili nejproduktivnější útočník Michal Nevyhoštěný , jenž zamířil do prvoligového Mostu a v týmu nejsou ani nejproduktivnější obránce Milan Beránek nebo další tradičně bodový útočník Tomáš Kadeřábek . Nejvýraznější posilu získal Jablonec na brankařském postu, kde nově nastupuje Michal Nedvídek , jenž loni hájil barvy prvoligových Benátek. V obraně jsou novými jmény Martin Klement , který přišel z Trutnova nebo Marek Červený z pardubické juniorky, v útoku pak Kamil Kinkor . Jablonec tradičně spoléhá na pomoc juniorky Liberce, odkud přišel do útoku Jaroslav Kedršt .

Sestava Jablonce ze zápasu v Klášterci:
HC Jablonec: Nedvídek – Petrmichl, Zákoutský, Peřina, Klement, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr – Kinkor, Kedršt, Vašek – Mulač, Brokeš, Hájek

Po 7 odehraných kolech patří Jablonci pozice uprostřed tabulky. Sezónu zahájil Jablonec prohrou 3:6 v Děčíně. Po vyrovnaném stavu po první třetině Děčín v průběhu prostřední části odskočil na stav 4:1 a v poklidu si dokráčel k výhře. V prvním domácím zápase udolal Jablonec Tábor až na nájezdy. Tábor zachraňoval bod až v samém závěru zápasu, když vyrovnal při hře bez brankaře. Jablonec pak získal bonusový bod po výhře na nájezdy 4:3. V přestřelce v Klatovech podlehl Jablonec 4:8. Na klatovské dvougólové vedení ještě Jablonec našel odpověď, pak už tahal za kratší konec. První plnobodovou výhru si připsal Jablonec doma se Sokolovem po výsledku 6:3. Utkání se rozhodlo až v poslední části, kterou Jablonec vyhrál 3:0. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Z dalšího zápasu si Jablonec přivezl bod z Bíliny za prohru 4:3 v prodloužení. Dvakrát Jablonec v Bílině vedl, pak musel naopak dotahovat náskok domácích. O výsledku nakonec rozhodla hned první minuta prodloužení. Skvělý obrat předvedl Jablonec v domácím duelu s Kobrou. První třetinu prohrál 1:4 a v obrat věřil málokdo. Jablonci se však stejným poměrem podařilo vyhrát prostřední část a o výhře 6:5 pro Jablonec tak nakonec rozhodl jediný gól v závěrečné třetině. V minulém kole neuspěl Jablonec v Klášterci. Přitom zde dvakrát vedl. Domácím se však podařilo vždy vyrovnat a 5 minut před koncem v přesilovce vstřelit vítězný gól. Výhru 4:2 pečetil Klášterec při závěrečné hostující hře bez brankaře.
Milevsko v minulém kole na ledě vedoucích Klatov také definitivně ztratilo zápas až při hře bez brankaře. Milevsko se stále krčí na posledním místě tabulky s jedinou výhrou. Vzhledem k začátku sezóny však jeho ztráta není dramatická, když například na 5. Jablonec ztrácí 6 bodů.

Jasným cílem Milevska v duelu s Jabloncem tak musí být přidat další bodový zisk a udržet tak kontakt s týmy v tabulce před sebou. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Jablonec

Branky a nahrávky: 56. Klíma (Hamerle) - 24. Kinkor (Červený), 32. Tondr (Bříška, Šulc). Rozhodčí: Sýkora - D.Štětina, J.Štětina . Vyloučení: 3:2 navíc Brokeš (Jablonec) 5 minut a do konce otkání . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 38:35 (12:10, 14:14, 12:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Knap – Klíma, Cifreund, Srdínko, Štych, Dvořák, Čunát – Fořt, Sýbek, Hamerle - Urbanec, Sumerauer, Novák - Bernad, Nikodém, Radosta