5
1
11. 10. 2012

Poslední míří na led prvního

V sedmém kole druholigové skupiny Západ zavítá Milevsko na led týmu ze zcela opačného konce tabulky. Coby poslední tým se představí na ledě vedoucího celku týmu HC Klatovy. Utkání začíná na klatovském zimním stadionu v sobotu od 17:30.

V uplynulé sezóně patřily Klatovy k týmům s nevyrovnanými výkony a skončily po základní části na 7. místě tabulky. V průběhu soutěže se jim nejvíce dařilo v první čtvrtině, po které byly v tabulce na 3. místě. Ve druhé jen jednou zvítězily za tři body a to znamenalo pád do nižších pater. Třetí čtvrtina přinesla Klatovům znovu více bodů a znovu se zařadily do pozic usilujících o horní polovinu tabulky. V poslední čtvrtině se však Klatovy nevyhnuly nevyrovnaným výkonům a tak nakonec šly do vyřazovacích bojů ze sedmé pozice. V play-off se postaraly o překvapení, když 3:0 na zápasy vyřadily v tabulce po základní části druhé Řisuty. Stopku jim v play-off vystavil pozdější vítěz vyřazovacích bojů skupiny Západ Klášterec.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Z loňských vzájemných zápasů si oba týmy odnesly vyrovnanou bilanci. V prvních dvou duelech sezóny se radovalo Milevsko, ve zbylých dvou naopak Klatovy. Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a Milevsko vzešlo ze zápasu vítězně po výhře 6:3. Na zamlženém klatovském stadionu vyšel Milevsku výborně vstup do zápasu, když ke konci 2. minuty během 10 vteřin dvakrát skórovalo. Domácí si poté vytvořili tlak, který korunovali snižujícím gólem. Na první přestávku však šlo Milevsko přeci jen s dvougólovým náskokem. V prostřední části oba celky zaznamenaly po dvou gólech, ale hosté si stále drželi dvoubrankový odstup. V poslední třetině ještě Milevsko svou druhou využitou přesilovkou dalo výsledku konečnou podobu.
Odveta v Milevsku byl mnohem vyrovnanější, ale Milevsko znovu dokázalo zvítězit, tentokrát 3:2. Domácí tým dobře začal a v 11. minutě se během půlminuty dostal do dvoubrankového vedení. Klatovy snížily v poslední minutě první třetiny a v prostředním dějství po hrubce milevské obrany vyrovnaly. Čekání na rozhodující gól utnulo Milevsko dvanáct minut před koncem, kdy využilo dvojnásobnou přesilovku. Pak už svůj jednogólový náskok uhájilo a to i v závěrečné hostující hře bez brankaře.
Až ve třetím vzájemném střetnutí Klatovy obraly Milevsko o body. Přitom hostující tým nebyl daleko vítězství ani tentokrát. Třikrát v Klatovech vedl a po dvou třetinách byl ještě stav utkání 3:2 pro Milevsko. V poslední části však domácí celek dokázal potrestat milevské chyby a zvrátit stav ve svůj prospěch na konečný výsledek 5:4.
Ve čtvrtém měření byly znovu úspěšné Klatovy a odvezly si z Milevska výhru 6:3. Základ vítězství položili hosté hned v první třetině, ve které si postupně vybudovali třígólový náskok. Ten Milevsko dokázalo v závěru zahajovací části snížit a v prostředním dějství se přiblížilo na rozdíl jedné branky. Klatovy však žádné zdramatizování nepřipustili. V poslední části znovu zabraly a dvěma góly daly výsledku konečnou podobu.

Přípravné zápasy

V přípravě sehrály Klatovy šest zápasů a vedly si poměrně úspěšně, když jen jedinkrát poznaly hořkost porážky v základní hrací době a to hned v prvním přípravném střetnutí na Kobře. Další prohra přišla až v generálce na ligové boje, když po samostatných nájezdech prohrály ve Strakonicích. Mezitím doma hladce stejným výsledkem zdolaly Sokolov a Strakonice, na nájezdy vyhrály v Sokolově a uspěly i s německým celkem ESV Königsbrunn .

Soupiska soupeře

Většina z loňského kádru Klatov zůstala pohromadě. Z předních útočníků už nejsou v Klatovech Patrik Petruška a Jakub Bernad, kteří oba působí v IHC Písek a Jakub Bernad navíc na střídavé starty vypomáhá Milevsku. Obranné řady opustil Lukáš Hauer. Místo nich přišly do obrany z Mostu Lukáš Martinec a po téměř roční pauze se navrátivší zkušený Václav Fiala. Klatovy dlouhodobě spolupracují s juniorkou Plzně, odkud přišly např. obránce Tomáš Blumentrit nebo útočník Tomáš Pacanda.

Sestava Klatov ze zápasu s Táborem:
HC Klatovy : Pravda - Fiala, Martinec, Zeman, Hucl, Blumentrit, Petráček - Baxa, Steiner, Pavlis, Topinka, Pouska, Maxa, Hobl, Kocman, Čuban, Mainer, Vondryska, Vizinger

Klatovy patří k velmi příjemnému překvapení dosavadního průběhu soutěže. V šesti zápasech jen jednou neuspěly a to doma s Děčínem. Dokázaly zvítězit třeba i na ledě svého pronásledovatele z Řisut, pro kterého to byla rovněž jediná porážka. Na úvod soutěže si poradily s pražskou Kobrou 5:2. Ta zde sice dvakrát v zápase vedla, ale Klatovy vždy dokázaly odpovědět. Vyrovnaný stav po dvou třetinách zlomil domácí tým v poslední části, ve které skóroval třikrát. Klatovům se vydařil i první venkovní zápas, když zvítězily v Klášterci 3:1. Svého soupeře tak zdolaly poprvé po 3 letech. Klatovy znovu na úvod prohrávaly, ale pak se prosadili třikrát. Domácí tým měl v poslední třetině převahu, avšak skórovat už nedokázal. V domácí přestřelce pak Klatovy přehrály Jablonec 8:4. Na klatovské dvougólové vedení ještě Jablonec našel odpověď, pak už tahal za kratší konec. V souboji neporažených celků poté Klatovy zvítězily v Řisutech. Zde do poloviny první třetiny skórovaly dvakrát. Řisuty ještě v první části snížily, ale dál už se prosadit nedokázaly a v poslední třetině ještě jednou inkasovaly. První porážka Klatov přišla v 5. kole doma s Děčínem 4:6. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou vyhrál Děčín 3:0 a domácím už se nepodařilo ztrátu dotáhnout. V minulém kole si Klatovy poradily doma s Táborem 6:3, když všechny třetiny skončily výsledkem 2:1 pro domácí. Klatovy mají na svém kontě 5 vítězství a 1 porážku. Milevsko má bilanci přesně opačnou. Body bralo dosud v jediném utkání. Naposledy doma neuspělo s Kláštercem. Dosavadní výsledky obou týmů i jejich postavení v tabulce pasují do role jednoznačného favorita Klatovy. Milevsko může ve vzájemném měření jen překvapit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klatovy vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Topinka (Herr, Steiner), 12. Mainer (Vizinger, Čuban), 27. Steiner (Fiala, Martinec), 47. Steiner (Topinka, Pouska), 49. Steiner (Martinec), 59. Topinka (Fiala) - 21. Markulinec (Homolka), 25. Sýbek (Hamerle, Štych), 45. Sýbek (Hamerle), 51. Markulinec (Klíma, Cifreund). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 8:11 navíc Mainer (Klatovy) a Dvořák (Milevsko) oba 10 min. osobní trest . Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 34:25 (9:8, 11:8, 14:11). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.