1
4. 10. 2012

Přivítáme Klášterec

V sobotním pokračování druholigové skupiny Západ zavítá do Milevska poslední tým tabulky HC Klášterec nad Ohří. Poté, co dva roky po sobě Klášterec opanoval skupinu Západ, se mu letos nedaří a prozatím je v tabulce na jejím opačném konci.

Když se Milevsko a Klášterec utkávali v loňské sezóně poprvé, jednalo se o souboj dvou neporažených týmů, jenž se pohybovaly v horních patrech tabulky. Letos je situace zcela opačná. Milevsko a Klášterec tabulku uzavírají. Klášterec v loňské sezóně obhájil své vítězství ve skupině Západ, i když jeho náskok nebyl tak výrazný. Po celou sezónu musel odrážet ataky svého jediného, ale o to urputnějšího pronásledovatele, kterým byly Řisuty. Klášterec úspěšně prošel i vyřazovacími boji skupiny. Postupně si poradil s Benešovem a Klatovy bez ztráty zápasu a zvládl i sérii s Děčínem, který se v play-off potkal se skvělou formou. Zde musel rozhodnout až pátý rozhodující zápas, když si do té doby oba celky vyhrály své domácí zápasy. Klášterec si díky tomu vybojoval účast v pětičlenné baráži o postup do I.ligy. Zde sice obsadil poslední místo, ale i tak to byla pro Klášterec velmi vydařená sezóna.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ve vzájemných zápasech loňské sezóny se třikrát radoval Klášterec, Milevsko zvítězilo jednou. První dvě střetnutí skončila shodným výsledkem. Vždy se radoval domácí tým z vítězství 5:2. Nejprve Klášterec potvrdil v domácím prostředí roli favorita a jako první v soutěži připravil Milevsko o body. Hostující tým se sice ujal v zápase vedení, ale na první přestávku už šel Klášterec s jednogólovým náskokem. V prostřední části zvýšil domácí celek dvěma góly na pohodlných 4:1. Milevsko se sice v poslední třetině přiblížilo na rozdíl dvou branek, avšak Klášterec žádné zdramatizování nepřipustil. Neustále hrozil nebezpečnými brejky, z nichž jeden proměnil v pátý gól.
Odveta v Milevsku začala podobně. Do vedení šli hosté, kteří hned na začátku zápasu využili svoji první přesilovku, ale Milevsko dokázalo brzo odpovědět. Pomohla mu k tomu dvojnásobná přesilovka, kterou využilo k vyrovnání a během minuty i k otočení skóre v jejím klasickém pokračování. V dalším průběhu hry domácí tým postupně zvýšil až na stav 5:1, jenž hostující Klášterec závěrečným gólem už jen zkorigoval.
Třetí zápas vyhrál Klášterec doma těsně 3:2. Po bezbrankové první třetině dostal Klášterec v prostřední části hned šestkrát výhodu přesilové hry, přičemž dvě z nich dokázal využít. Tím si v podstatě zajistil vítězství. V poslední třetině zvyšoval domácí tým ve vlastním oslabení už na rozdíl tří branek, ale Milevsko ještě zbraně nesložilo. V poslední desetiminutovce dvěma góly snížilo a dostalo se i ke hře bez brankaře. Ta však kýžené vyrovnání nepřinesla.
Ve třech zápasech oba celky využily výhodu domácího prostředí. Čtvrté měření přineslo změnu, když Milevsko podlehlo doma Klášterci 0:3. Pro Milevsko to byl jediný zápas v sezóně, ve kterém nedokázalo vstřelit alespoň jeden gól. Klášterec se naopak v každé z třetin jednou střelecky prosadil. Milevsko doplatilo na svoji střeleckou nemohoucnost, protože příležitostí ke skórování si vytvořilo minimálně stejně jako Klášterec. Domácí tým neproměnil ani trestné střílení.

Přípravné zápasy

Už přípravné období naznačilo, že Klášterec se nebude na začátku sezóny potýkat s optimální formou. Ze sedmi odehraných zápasů uspěl Klášterec jen ve dvou z nich. První tři přípravná střetnutí odehrál Klášterec doma. Zvítězil v nich pouze nad Sokolovem, těsně prohrál s Řisuty a nečekaně vysoko s Bílinou. Zbylá střetnutí se uskutečnila na ledech soupeřů a Klášterec znovu uspěl jen jednou. Nevyšla mu odveta za domácí debakl s Bílinou. Podlehl i na soupeřově ledě, byť příznivějším skóre. Odčinil naopak domácí prohru s Řisuty. Prohrál v Děčíně a o gól i v generálce v Sokolově.

Soupiska soupeře

Klášterec musí po loňské úspěšné sezóně počítat hlavně ztráty. Do Sokolova odešel obránce Martin Kocek a útočník Roman Pražák. Tým rovněž opustil jeho bývalý kapitán obránce Ladislav Řezníček, jenž přešel do Bíliny. Hlavní opory a nejproduktivnější hráči jako Martin Kalinovič, Tomáš Polanský a Libor Řepík však zůstali. Klášterec tradičně spoléhá na pomoc prvoligové Kadaně a úspěšné juniorky Chomutova.

Sestava Klášterce ze zápasu na Kobře:
HC Klášterec: Damašek - Kolčava, Hartman, Zicho, Čížek, Mašek, Dostál - Heindl, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman

Milevsko i Klášterec získali v pěti zápasech jen 3 body. To je nejhorší bilance ve skupině. Jen lepší skóre dělí Milevsko od poslední pozice v tabulce, kterou zaujímá právě Klášterec. Ten začal sezónu prohrou v Táboře 4:8. Ujal se sice vedení, ale další gól přidal až za stavu 5:1 pro domácí. Pak se sice Klášterec přiblížil na rozdíl 2 branek, ale Tábor si své vítězství pohlídal. Klášterci se nevedlo ani v domácí premiéře, kde nestačil na Klatovy po výsledku 1:3. Znovu měnil jako první stav na ukazateli skóre Klášterec, ale pak se třikrát prosadili hosté. Domácí tým měl v poslední třetině převahu, avšak skórovat už nedokázal. Následovala těsná prohra v Sokolově 2:3. Na hostující vedení zareagoval domácí Baník dvěma góly ve 2. třetině. Klášterci se podařilo 5 minut před koncem vyrovnat, ale Sokolov gólem v poslední minutě rozhodl o své výhře. První a jediné body získal Klášterec stejně jako Milevsko ve 4. kole. To si v domácím prostředí poradil s Bílinou 5:3. Klášterec po celý zápas vedl, a i když se soupeř neustále dotahoval, vyrovnat se mu nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankaře, kde navíc inkasoval. V minulém kole utrpěl Klášterec prohru 5:1 na Kobře. Pražský celek se ujal v úvodu dvoubrankového vedení. Klášterec v prostřední části snížil, ale ke konci třetiny v rychlém sledu znovu dvakrát inkasoval. Kobra pak v poslední třetině přidala závěrečnou pojistku.
I Milevsko utrpělo v posledním zápase čtyřgólovou prohru a to na ledě Tábora. Ze tří venkovních zápasů nepřivezlo ani bod, ze dvou domácích uspělo jen jednou.

Utkání Milevska s Kláštercem tak bude přímým soubojem o vyhnutí se poslednímu místu. Úspěšnější tým odskočí svému soupeři a alespoň částečně se odlepí od nejnižších pozic. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Klášterec

Branky a nahrávky: 38. Urbanec (Procházka, Štych), 42. Fořt (TS) - 9. Toman (Dostál), 34. Dostál (Salač, Loučka), 56. Škorík (Řepík), 60. Jáchym (Loučka). Rozhodčí: Hornáček - Hrubec, Slavík . Vyloučení: 14:4 navíc Sýbek (Milevsko) 10 minut osobní trest a Heindl (Klášterec) 5 minut a do konce otkání . Využití: . V oslabení: . Střely na branku: 25:42 (9:14, 8:16, 8:12) . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Pipek – Procházka, Štych, Klíma, Cifreund, Dvořák, Srdínko, Hlinka – Urbanec, Nikodém, Kořánek - Volf, Sýbek, Hamerle - Król, Homolka, Radosta - Novák, Paule, Fořt