5
1
26. 9. 2012

V sobotu Kobra

Po úvodním středečním zápase se HC Milevsko 2010 poprvé v soutěži představí v domácím prostředí i v sobotním termínu. Na svém ledě bude hostit HC Kobra Praha, jediného zástupce hlavního města v hokejové druhé lize.

Kobra prošla minulou sezónou velmi úspěšně a po předchozím špatném ročníku, kdy se zachránila až díky administrativnímu zásahu, byla překvapením soutěže. Po základní části jí v tabulce patřilo třetí místo a v play-off tak narazila na 6. tým tabulky Jablonec. Kobra tak měla výhodu začínat vyřazovací boje v domácím prostředí. V prvním duelu však neuspěla. Bylo to ale jediné její zaváhání v sérii. V dalších třech střetnutích Jablonec porazila a postoupila do dalšího kola vyřazovacích bojů. Zde byl Kobře soupeřem přemožitel Milevska Děčín, který potvrdil, že se v play-off potkal s výbornou formou a tak zdolal Kobru 3:0 na zápasy.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Lépe si ve vzájemných loňských střetnutích vedlo Milevsko. Na svém ledě Kobře nedovolilo bodovat, oba zápasy na pražském ledě skončily shodně výsledkem 5:2. Poprvé se radovala Kobra, podruhé však Milevsko. První duel skončil vítězstvím domácího Milevska poměrem 4:3. Po první třetině se zdálo, že si Milevsko připíše klidnou výhru. Domácí tým měl jasnou převahu, vybudoval si dvougólový náskok a řadu příležitostí neproměnil. Od prostřední části se výkon Kobry zlepšil. Po polovině zápasu snížila, a byť Milevsko do minuty odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, na poslední třetinu se šlo s jednogólovým rozdílem. Milevsko necelých deset minut před koncem znovu zvýšilo, ale Kobra se ještě nevzdala. Půlminuty před koncem snížila v přesilovce a dostala se i ke hře bez brankaře. Milevští však dokázali své vítězství uhájit.
Odveta naopak patřila Kobře, která v ní zvítězila 5:2. Milevsko se v zápase ujalo vedení, ale pak už úřadoval domácí celek. Vyrovnal v přesilovce a dvěma dalšími góly v početní výhodě v prostřední části položil základ svému vítězství. V posledním dějství přidal další dvě branky, na které našlo Milevsko už jen jedinou odpověď.
Ve třetím měření se radovalo Milevsko. Nad Kobrou zvítězilo 4:2. Milevsko se v první třetině otevřelo skóre zápasu, avšak soupeř v druhé části vyrovnal a na začátku třetího dějství šel vedení. Milevsko v 46. minutě dvěma góly během 18 vteřin otočilo znovu skóre ve svůj prospěch a definitivní pojistku přidalo při soupeřově hře bez brankaře.
V posledním měření Milevsko dokázalo vybojovat výhru na Kobře, kde se body nezískávaly snadno. První třetina byla jasně pod taktovkou domácího týmu. Milevsko ji ale ustálo a od druhé třetiny sehrálo s Kobrou podařenou partii, kdy dokázalo eliminovat domácí útočné aktivity a naopak se ze svých šancí prosadit. Hned dvakrát Milevsko v zápase skórovalo ve vlastním oslabení.

Přípravné zápasy

V přípravě sehrála Kobra sedm střetnutí. Ve dvojzápasech se utkala s účastníky skupiny Střed Kolínem a Nymburkem, ze Západu se potkala dvakrát s Řisuty a jednou s Klatovami. S Řisuty oba zápasy prohrála, s Nymburkem oba vyhrála. V duelech Kolínem oba celky vyhrály v domácím prostředí. A aktivní bilanci v přípravných zápasech Kobry tak rozhodl vítězný zápas doma s Klatovami.

Soupiska soupeře

Úspěšná sestava z minulé sezóny zůstala vesměs pohromadě. Obranné řady sice opustil zkušený obránce Jan Boháček , ale za něho přišla více než rovnocenná náhrada v podobě příchodu Martina Tona z Řisut nebo bratrů Romana a Jakuba Verbíků, kteří v posledních letech nastupovali za Benešov. V útoku je jistě oslabením odchod Michala Borovanského do Polska nebo Jana Milfaita do prvoligového Berouna. Novou tváří je naopak další benešovský hráč Luděk Strnad a také Tomáš Kouřil, který nastupoval loni za Benátky a Nymburk. Již tradičně Kobra spoléhá na přísun hokejového mládí z juniorky Sparty.

Sestava Kobry ze zápasu v Bílině :
HC Kobra: Malík – Ton, Čtveráček, Verbík J., Verbík R., Příhoda, Cafourek, Fejt, Slanina, Jakeš, Kocman, Sekerka, Kovák, Kouřil, Strnad, Žáček, Paris, Bláha, Suchan, Koubek

Milevsko ani Kobra nezažívají právě vydařený vstup do soutěže. Oba týmy čekají na vítězství, Milevsko dokonce na první body. Kobra začala sezónu prohrou v Klatovech 2:5. Zde sice dvakrát v zápase vedla, ale Klatovy vždy dokázaly odpovědět. Vyrovnaný stav po dvou třetinách zlomil domácí tým v poslední části, ve které skóroval třikrát. První bod získala Kobra ve 2. kole v domácím duelu se Sokolovem. Kobra se opět ujala vedení, ale pak v rozmezí necelých 2 minut třikrát skóroval Sokolov. Kobra ještě v první třetině snížila a 10 minut před koncem základní hrací doby srovnala. Utkání se tak rozhodovalo až v prodloužení, v jehož poslední minutě získal bonusový bod hostující tým. Obdobně se Kobře vedlo i v dalším duelu v Bílině. Zde musela opět dotahovat dvougólové soupeřovo vedení. Vyrovnat se jí podařilo až minutu před koncem. Zápas tak opět došel do prodloužení, kde Kobra znovu v jeho poslední minutě inkasovala rozhodující gól.
Milevsko je na tom ještě hůře. V prvních třech kolech sehrálo sice vyrovnané duely, ale ani v jednom z nich nebodovalo. Pokaždé vstřelilo tři góly, soupeři však dvakrát o jeden a jednou o dva více.

Úkol pro Milevsko v měření s Kobrou je tak jednoznačný. Umazat nulu na kontě bodového zisku. Kobra však zcela jistě neprodá svoji kůži lacino a bude usilovat o plnobodový zisk. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Kobra Praha

Branky a nahrávky: 3. Bernad (Król), 27. Bernad (Dvořák), 47. Sýbek (Hamerle, Król), 60. Hamerle (Kořánek, Nikodém) - 22. Strnad (Kouřil, J. Verbík), 39. Bláha (Jakeš, Kocman). Rozhodčí: Hornáček - Šperl, Dančišin. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:38 (10:14, 17:12, 15:12) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Knap – Procházka, Srdínko, Klíma, Cifreund, Štych, Hlinka, Dvořák, Čunát – Urbanec, Nikodém, Kořánek - Volf, Sýbek, Hamerle - Novák, Paule, Fořt - Król, Bernad, Markulinec