5
1
22. 9. 2012

V neděli do Děčína

Milevsko se tentokrát ve víkendovém kole II. ligy představí až v nedělím programu. To zavítá na led svého pokořitele z loňského play-off týmu HC Děčín. Utkání na děčínském zimním stadionu začíná v neděli od 17:00.

Loňská sezóna byla pro Děčín jednou z nejúspěšnějších. Jeho výsledky měly vzestupnou tendenci. Děčín prožil nejhorší období v prvním díle základní části. V dalších dvou čtvrtinách začal bodovat častěji, když mu prospěly hlavně dvě čtyřzápasové série bez prohry. Své tažení tabulkou směrem vzhůru pak korunoval v posledním díle základní části, ve kterém jen dvakrát poznal hořkost porážky a nakonec obsadil v tabulce 5. místo. Svoji výbornou formu Děčín potvrdil i v play-off, kde nejprve přešel přes Milevsko, pak přes Kobru a ve finále skupiny Západ potrápil i favorizovaný Klášterec.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ze vzájemných zápasů měl o 2 body lepší bilanci Děčín. Úvodní souboj vyšel lépe Milevsku, další dva potom Děčínu, čtvrtý rozhodlo Milevsko ve svůj prospěch v prodloužení. První střetnutí dopadlo lépe pro domácí Milevsko po výsledku 2:0. Po dvě třetiny nedovolilo Milevsko Děčínu téměř nic. Bylo aktivnějším týmem, soupeře drželo v dostatečné vzdálenosti od své branky, samo naopak v každé z úvodních dvou částí zaznamenalo po jednom gólu. Až v závěrečné dvacetiminutovce se obraz hry změnil. Děčín však ani jednu příležitost ke skórování nevyužil a odjel z Milevska bez bodu i vstřeleného gólu.
Odveta přinesla vítězství Děčínu po výsledku 4:3. Milevsko si prohrálo zápas hned v první desetiminutovce, ve které inkasovalo od domácího týmu tři góly. Na začátku druhé třetiny se podařilo hostům snížit, ale Děčín brzy kontroval dalším gólem. To však bylo z jeho strany vše. Milevsko se postupně přiblížilo až na rozdíl jednoho gólu, ale přes závěrečný nápor už vyrovnat nedokázalo.
Ve třetím střetnutí vyhrál Děčín v Milevsku 5:4. Poprvé od zahájení soutěže nezískalo Milevsko v utkání v domácím prostředí ani bod. Děčín ani jednou nepustil Milevsko do vedení. Dvakrát domácí tým dokázal vyrovnat hostující náskok, ale vždy, když se nadechoval k obratu, srazila ho hrubá vlastní chyba, kterou Děčín potrestal. Na poslední třetinu tak šel s náskokem dvou gólů a i když se Milevsko dvakrát přiblížilo na jednobrankový rozdíl, vyrovnat už nedokázalo ani v závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou.
Čtvrtý duel ulpěl v paměti fanoušků nejvíce. V Děčíně padlo hned 17 gólů a Milevsko se po něm radovalo z výhry v prodloužení 9:8. Dramatický byl však hlavně průběh zápasu. Milevsku patřila zahajovací část, ve které mělo více ze hry, ale odneslo si pouze jednogólový náskok. Na začátku druhé třetiny Děčín během pěti a půl minuty nasázel Milevsku čtyři góly a zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Když pak v dalším průběhu Děčín postupně zvýšil vedení na stav 7:2, zbývalo odehrát ještě 17 minut základní hrací doby a vypadalo to na milevský debakl. Hostující tým se však vzepřel. Postupně začal domácí náskok stahovat. Děčín ještě přidal jeden gól, ale Milevsko se přiblížilo na jednobrankový rozdíl a při hře bez brankaře 20 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnalo. V prodloužení navíc přidalo 9 vteřin před jeho koncem bonusový bod.
Oba celky na sebe narazily i v 1.kole play-off. Do toho vyšel lépe vstup Milevsku, které v domácím prostředí zdolalo Děčín 4:2. Byla tak však výhra jediná. V dalších třech duelech byl lepším týmem Děčín a zaslouženě postoupil do dalšího kola.

Přípravné zápasy

V přípravném období odehrál Děčín sedm zápasů. Čtyři z nich vyhrál, tři prohrál. Dvakrát byl úspěšný s Jabloncem, s Bílinou doma vysoko prohrál, ale v odvetě Drakům porážku oplatil. Porazil doma i Klášterec, přičemž odveta na ledě soupeře se z technických důvodů neuskutečnila. Na domácím ledě Děčín neuspěl s běloruský týmem Shaktyor Soligorsk a s prvoligovými Litoměřicemi.

Soupiska soupeře

Hlavní osa loňského úspěšného týmu zůstala v Děčíně zachována. Ze základních opor odešel jen Jan Rudovský do Litoměřic. Děčín tradičně spoléhá na pomoc prvoligového Ústí nad Labem a nově rovněž Litoměřic.

Sestava Děčína ze zápasu v Řisutech :
HC Děčín : Lavinger (Zámostný) - Filipovský, Stezka, Kaltenböck, Hříbal, Novotný, Nikl, Molnár, Vávra, Oliverius, Zika, Drnec, Růžek, Chládek, Racek, Hošek, Baránek, Kopas, Šetka, Vacek, Ticháček

Milevsku se vstup do sezóny nepovedl. V prvních dvou kolech ani jednou nebodovalo. Děčín si připsal poloviční úspěšnost. V zahajovacím zápase sezóny porazil doma Jablonec 6:3. Po vyrovnaném stavu po první třetině Děčín v průběhu prostřední části odskočil na stav 4:1 a v poklidu si dokráčel k výhře. Ve druhém kole zajížděl Děčín do Řisut a nepodal zde dobrý výkon. Ani jednou neskóroval a naopak hned šestkrát inkasoval. Oba celky tak mají ve svém vzájemném duelu co napravovat. Milevsko bude chtít poprvé bodovat, Děčín napravit dojem z minulého zápasu.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Děčín vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Stezka (Oliverius, Zika), 26. Hříbal (Kaltenböck), 41. Oliverius (Stezka), 57. Baránek (Vávra, Růžek) - 6. Procházka (Urbanec), 23. Markulinec (Novák, Bernad), 57. Markulinec (Bernad). Rozhodčí: Kvapík - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:34 (8:9, 8:11, 14:14) . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.