5
1
8. 2. 2011

Počtvrté s Trutnovem

Druholigová skupina Střed má před sebou už jen dva dílky základní části. Předposlední zápas odehraje Milevsko na ledě soupeře. Zavítá do Trutnova, kde se počtvrté v sezóně utká s HC Trutnov. Utkání začíná na trutnovském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Trutnov v bojích o ligové body dosahoval střídavé úspěšnosti. Většinou míchal výhry s prohrami a jen občas dokázal bodovat alespoň ve dvou zápasech po sobě. Své body získával více doma, kde jen šestkrát prohrál a jeden zápas ztratil v prodloužení. Ve druhé polovině soutěže se však tým z Podkrkonoší začal prosazovat i na ledech soupeřů. To přineslo Trutnovu i dvě vítězné šňůry.

První polovina

> Soutěž začal Trutnov poměrně úspěšně. V prvním kole uspěl na ledě nováčka Chotěboře, v druhém nešťastně ztratil doma zápas s Jindřichovým Hradcem, který vyrovnal v poslední minutě z trestného střílení a na začátku prodloužení rozhodl ve svůj prospěch. Pak následovaly tři trutnovské porážky, z toho jedna na nájezdy v Kolíně, kde Trutnov ještě šest minut před koncem vedl o tři góly. Do konce čtvrtiny střídal domácí výhry s prohrami z venku. Druhá čtvrtina byla pro Trutnov o čtyři body úspěšnější. Ale jinak se stále držel získávání bodů hlavně doma. Zde podlehl pouze Kolínu a vyšlápl si mimo jiných i na vedoucí Benešov. Z ledů soupeřů přivezl naopak jen tři body za výhru ze Žďáru, kterému tak odvedl svoji jedinou domácí prohru v první čtvrtině.

Druhá polovina

Do druhé poloviny soutěže vstoupil Trutnov s novým trenérem. Jaromír Jindřich nahradil na střídačce Stanislava Mečiara, jenž byl od týmu odvolán paradoxně po výhře nad Milevskem. Nový kouč se uvedl velmi dobře. Trutnov pod jeho vedením vyhrál hned dva zápasy v řadě, oba navíc na ledech soupeřů, kde se do té doby velmi trápil. V obou nastřílel po sedmi gólech a hlavně výhra 7:3 v Benešově byla velkým překvapením. Se započtením výhry ještě pod vedením předchozího lodivoda poprvé v sezóně dokázal Trutnov naplno bodovat třikrát po sobě. Pak totiž přišly dvě prohry a i z posledních dvou domácích zápasů před koncem roku vyšel Trutnov je s poloviční úspěšností. Vstup do nového roku se Trutnovu povedl. Bodoval totiž ve čtyřech zápasech po sobě, z toho třikrát naplno a k tomu přidal bod za prohru v prodloužení. Tato šňůra znamenala nejúspěšnější trutnovské období v letošním ročníku. Po nejúspěšnějším však přišlo nejhorší. Trutnov prohrál pět zápasů za sebou a klesl až na poslední místo zajišťující účast v play-off.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze třech vzájemných zápasů má prozatím lepší bilanci Milevsko. Je to i díky dvěma zápasům doma, ve kterých Trutnov jednou zdolalo v základní hrací době, jednou v prodloužení. Trutnov uspěl rovněž před vlastními příznivci. Jako první zvítězilo Milevsko po výsledku 7:3. Domácí skórovali v zápase už po půlminutě hry a dvakrát si v průběhu zápasu vypracovali dvougólový náskok. Trutnov se však vždy dokázal přiblížit na rozdíl jednoho gólu a na začátku třetí třetiny dokonce ve vlastním oslabení vyrovnal. Milevsko však ještě tutéž přesilovky využilo a následně nastřílelo Trutnovu další tři góly
Odveta vyšla Trutnovu takřka do puntíku, když mu jen jeden gól scházel k dosažení stejného výsledku. Milevsko při prohře 6:3 prospalo první polovinu zápasu, když po jejím uplynutí prohrávalo už 6:1. Hrozící debakl se pak přeci jen podařilo odvrátit.
Třetí střetnutí muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se radovalo Milevsko po výsledku 4:3. Domácí tým vedl v zápase 2:0, ale nakonec se musel strachovat o bodový zisk. Dvougólový náskok Trutnov zlikvidoval a na počátku třetí třetiny otočil stav ve svůj prospěch. Milevsko se pak dlouho nemohlo prosadit a vyrovnávací gól přišel až minutu před koncem. Prodloužení začalo hostující přesilovkou, kterou domácí tým ubránil a hned po návratu potrestaného hráče udeřil.

Suverénem v bodování trutnovských Draků je Ladislav Jindřich . Ten v 27 zaznamenaných zápasech nasbíral 44 bodů za 20 gólů a 24 asistencí. Daleko za ním je Petr Chytráček , jenž v 28 zápasech zaznamenal 27 bodů (15+12). Velmi dobrou úspěšnost si drží i extraligou protřelý Stanislav Procházka , který má v 13-ti zaznamenaných zápasech bilanci 16 bodů (12+4). Obráncům vévodí další extraligový matador Jiří Malinský , když v 26 zápasech vstřelil 7 gólů a na 11 z nich přihrál. V brance Trutnova má výsadní postavení slovinský brankař Peter Škrabelj. Svého brankařského kolegu Romana Truhláře pouští do brankoviště spíše výjimečně.

Sestava Trutnova z minulého kola ze zápasu s Kutnou Horou:
HC Trutnov : Škrabelj - Malinský, Kuna, Klement, Antonín, Rejzek, Mlejnek, Mečiar, Provazník - Chochola, Jindřich, Havlíček, St. Procházka, Šimoníček, Chytráček, Březina, Šejnoha, Döme, Mašek, Veselý, Dlab

Trutnov má v novém roce za sebou dvě zcela odlišné série. Čtyři první utkání nového letopočtu mu přinesly zisk 10 bodů. V následujících pěti však nezískal ani jeden. Neúspěšná řada byla zastavena až v minulém kole, kdy Trutnov doma zdolal Kutnou Horu, čímž si zároveň definitivně zajistil místo ve vyřazovacích bojích. Trutnov figuruje na 8. místě pořadí, Milevsko na 4., kam bylo odsunuto po porážce v Kolíně. Trutnov už si může v tabulce jen polepšit. Pro Milevsko by další propad v pořadí znamenal ztrátu místa v první čtyřce. Oba celky tak mají ve vyrovnané tabulce i dvě kola před koncem ve svém čtvrtém vzájemném střetnutí stále o co hrát.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 1. Malinský, 15. Šejnoha (Mašek, Malinský), 20. Chochola (Mašek), 34. Šimoníček (Chytráček, Procházka), 56. Procházka (Šimoníček), 57. Chytráček (Šimoníček) - 23. Fořt (Vaniš, Dvořák), 33. Hájek (Dvořák, Hejna), 46. Dvořák (Müller, Hamerle), 54. Vaniš (Štych, Hájek), 54. Štěrba (Květoň, Urbanec). Rozhodčí: A.Chlaň - M.Šmika, M.Tasch. Vyloučení: 6:6 navíc Mlejnek (Trutnov) 5+OK . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:32 (10:5, 12:14, 14:14). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5, 6:5.