5
1
5. 2. 2011

Do Kolína jede Milevsko bojovat o třetí místo

Před Milevskem jsou už jen dva venkovní zápasy základní části. K tomu prvnímu zajíždí Milevsko do Kolína, kde se utká s místním SC Kolínští Kozlové. Utkání začíná na kolínském zimním stadionu v neděli od 17:00.

Kolín si v letošní sezóně udržuje stálou výkonnost. Tým postavený převážně na vlastních odchovancích se od začátku soutěže pohybuje na předních pozicích a na dlouhou dobu jako jediný ohrožoval vedoucí Benešov, který na přelomu roku i na jedno kolo z pozice lídra sesadil.

První polovina

Soutěž odstartoval Kolín na výbornou, když v prvních třech zápasech neztratil ani bod. Pak sice z dalších čtyř zápasů vydoloval „jen“ dvě vítězství po samostatných nájezdech, ale první čtvrtinu zakončil dvěma sedmigólovými výhrami, doma o gól s Jindřichovým Hradcem, venku o šest gólů ve Žďáru. Ve druhé čtvrtině se dařilo Kolínu o něco hůře. Získal v ní o sedm bodů méně, než v první části. Na vině byla především série tří proher v řadě v 15. až 17. kole.

Druhá polovina

Začátek druhé půlky měl Kolín opět velmi dobrý, když z prvních šesti zápasů pouze dva prohrál. Oba shodně 4:3, ale s týmy z opačných konců tabulky. Doma překvapivě nestačil na poslední Chotěboř, venku prohrál v souboji v boji o první místo v Benešově. Minulý rok zakončil výhrou v derby s Kutnou Horou a dostal se do čela tabulky, byť jen díky většímu množstvím nastřílených branek při stejném rozdílu ve skóre. Se startem nového letopočtu si Kolín prožil druhou krizovější část ročníku. Z prvních čtyř zápasů vydoloval jen jediný bod za prohru v prodloužení s Jindřichovým Hradcem. Vše napravil sérií tří vítězných utkání v řadě a znovu se vrátil do předních pozic.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze třech vzájemně odehraných zápasů má lepší bilanci Milevsko, které dvakrát zvítězilo a jednou odešlo poraženo po nájezdech. První letošní vzájemné měření vyhrál na milevském ledě Kolín 4:5 po samostatných nájezdech. Po divoké přestřelce v první třetině, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a skončilo na stavu 4:3 pro domácí, jakoby ve zbývající části střelcům zvlhl prach. Na další gól se čekalo až do 59. minuty, kdy v početní výhodě vyrovnal Dulovec. Další branka nepadla ani v prodloužení a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem hostující Kubišta, který zajistil Kolínu zisk bonusového bodu.
Odveta v Kolíně vyšla naopak lépe Milevsku, které si vcelku snadno poradilo s domácím celkem po výhře 2:6. Hostující tým si jak v první, tak v průběhu druhé třetiny vytvořil dvougólový náskok. Na ten Kolín vždy dokázal zareagovat přiblížením na jednobrankový rozdíl. Na začátku poslední třetiny však Milevsko přidalo dva góly v rychlém sledu za sebou a tím definitivně zlomilo domácí odpor.
Ve třetím střetnutí zvítězilo Milevsko doma 5:4, když o své výhře rozhodlo hlavně využitím přesilových her, ve kterých zaznamenalo hned čtyři góly z pěti gólů. Už po první třetině vedl domácí tým bezpečně o tři góly a přes snížení soupeře na začátku druhé třetiny šlo Milevsko do závěrečné části s pohodlným náskokem 5:1. Kolín se však nevzdal. V polovině třetí třetiny snížil a v posledních dvou minutách dokázal ještě dvakrát skórovat. Závěrečný gól však padl sekundu před koncem, což nedovolilo Kolínu pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk.

Nejlépe si v bodování Kozlů vede teprve osmnáctiletý Pavel Musil , jenž v 33 zápasech nasbíral už 52 bodů za 18 gólů a 34 asistencí. V závěsu za ním je jeho spoluhráč z útoku a nejlepší střelec týmu Josef Malý . Ten ve stejném počtu zápasů zaznamenal 44 bodů (21+23). Ostatní hráči už v produktivitě výrazně zaostávají. Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování nestárnoucí Karel Nedbal , když v 33 zápasech vstřelil 7 gólů a na 17 z nich přihrál. Mezi brankaři má výsostné postavení Jiří Blažek, který odchytal většinu zápasů. Až v novém roce dostal více příležitostí mezi tyčemi jeho brankařský kolega Jaroslava Brázdila . Ten nastoupil i v předposledním kole doma s Benešovem. Byl však vystřídán a v Kutné Hoře už znovu chytal Jiří Blažek.

Sestava Kolína z minulého kola ze zápasu s Kutnou Horou:
SC Kolínští Kozlové : Blažek – Nedbal, Procházka, Pohl, Kubát, Pýcha, Přibyl – Malý, Musil, Skokan – Dulovec, Pospíšil, Mejzr – Morkes, Cerk, Čtvrtečka - Hloušek

Kolín se po nevydařeném startu do nového roku sérií tří výher za sebou udržel v boji o první čtyřku. Vítěznou řadu utnula až domácí prohra s Benešovem, na který se Kolínu v tomto ročníku nedaří. Vše si však vynahradil vítězstvím na ledě svého neoblíbeného regionálního soupeře Kutné Hory. Milevsko v minulém kole zdolalo Benešov a už podruhé v soutěži ho pomohlo sesadit z čela tabulky. To se mu ostatně povedlo i v prvním novoročním střetnutí s Kolínem. Oba zítřejší soupeři dělí v tabulce jen dva body. Milevsko je na třetím místě, Kolín figuruje hned za ním. Vítěz zápasu tak nejenže získá třetí příčku, ale notně navíc posílí své ambice skončit po základní části v první čtyřce, zaručující zahájení vyřazovacích bojů v domácím prostředí.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 8. Skokan (Musil, Malý), 11. Nedbal (Musil, Skokan), 14. Morkes, 17. Mejzr (Malý), 25. Cerk (Morkes, Pýcha), 50. Malý (Procházka) - 35. Hejna (Štych), 37. Klíma (Květoň). Rozhodčí: A.Nečas - J.Krejsa, J.Ledinský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 46:28 (15:12, 19:10, 12:6). Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.